Кислотно-лужний баланс організму

Кислотно-лужний баланс організму
Як стверджують фахівці, дуже висока кислотність організму порушує нормальне функціонування систем органів і вони стають беззахисними перед різноманітними бактеріями і вірусами.

Показник рН – це число атомів водню в певному розчині. Якщо він дорівнює 7, то це нейтральне середовище, якщо від 0 до 6,9, то це –  кисле середовище, від 7,1 до 14 – лужне.

Як відомо, людське тіло на 80% складається з водного розчину. Організм постійно намагається врівноважити співвідношення кислоти і луги в цьому розчині.

Наслідки порушення кислотно-лужного балансу в організмі

Якщо кислотно-лужний баланс порушується, то це може викликати серйозні порушення в організмі. При вживанні в їжу продуктів, багатих на кислоту, і недостатній кількості води виникає закислення всього організму. До таких продуктів відносяться газовані напої, крупи, продукти, що містять цукор, замінники цукру, хлібобулочні вироби, м’ясні продукти та м’ясо.

Закислення небезпечно тим, що погіршує перенесення кисню по організму, починають погано засвоюватися мікро – і макроелементи. Це може викликати, насамперед, порушення з боку травної системи, клітинного обміну, а також викликає серцево-судинні захворювання, хвороби шкіри, зниження щільності кісток, імунітету та інше. У середовищі, кислотно-лужний баланс якого вказує на кисле, швидко ростуть і розмножуються різні паразити, в тому числі віруси, грибки і бактерії.

Нобелівський лауреат Отто Варбург отримав свою премію за відкриття, що в середовищі, багатому на кисень, ракові клітини не розмножуються, а пізніше було ще доведено, що в такому середовищі малоактивні віруси, бактерії і грибки. Чим вище рівень pH, що має лужну реакцію, тим вище концентрація молекул кисню. У кислому середовищі відбувається підвищення концентрації CO2 і утворення молочної кислоти, що створює передумови для росту ракових клітин.

Як перевірити pH організму?

Перевірити свій кислотно-лужний баланс досить просто за допомогою спеціального тесту – тест-смужок лакмусового паперу, які можна купити в аптеці. Найоптимальніший рН-баланс дорівнює 6,4-6,5. Визначати свій кислотно-лужний баланс найкраще за годину до їди, або через дві години після.

pH сечі може коливатися протягом дня. Якщо вранці його значення 6,0-6,4, а ввечері 6,4-7,0 – немає приводу для занепокоєння. Однак якщо тест показує 5,0 і нижче, то pH сечі різко закислений, а якщо 7,5 і вище, то переважає лужна реакція. За значенням рН сечі можна визначити, наскільки добре в нашому організмі засвоюються мінерали, наприклад кальцій, натрій, магній.

Що стосується рН слини, то його значення вказує на активну роботу ферментів травного тракту, особливо печінки і шлунка. Нормальна кислотність змішаної слини дорівнює 6,8-7,4 pH. Вимірюють її зазвичай опівдні натщесерце або через дві години після їжі. Знижена кислотність ротової порожнини нерідко призводить до карієсу, хвороб ясен, неприємного запаху з рота.

Що таке кисле і лужне середовище?

У медицині існує такий термін, як «ацидоз» – це підвищена кислотність. До такого стану часто призводить вживання великої кількості алкогольних напоїв і ускладнення цукрового діабету. При підвищеній кислотності можуть спостерігатися проблеми з серцем і кровоносними судинами. Людина може досить швидко набирати вагу. Дуже часто в таких випадках зустрічаються захворювання нирок, сечового міхура і зниження імунітету.

Підвищення рівня лугу в організмі називається алкалоз. В цьому випадку також спостерігається погане засвоєння мінеральних речовин. Причиною такого стану в організмі може бути тривале вживання лікарських речовин, що містять велику кількість лугу. Алкалоз зустрічається досить рідко, але теж може викликати серйозні і негативні зміни в нашому організмі. До них відносяться захворювання шкірних покривів і печінки, неприємний і яскраво виражений запах з рота та інші.

Як підтримувати нормальний pH?

Для підтримки оптимального кислотно-лужного балансу організму потрібно пити достатню кількість води (30 мл на 1 кг тіла). Що стосується їжі, то продуктів, багатих на луг, має бути в кілька разів більше, ніж продуктів кислотного характеру.

Рослинна їжа, овочі та фрукти, сприяють утворенню лужної реакції, а злаки, м’ясо, оброблена їжа у вигляді ковбас, напівфабрикатів, хлібобулочних виробів – кислій. Щоб підтримувати оптимальний кислотно-лужний баланс, необхідно, щоб в раціоні переважала рослинна їжа.

Лікарі стверджують, що в наших же з вами інтересах підтримувати правильний рівень кислоти і лугу в організмі. Тільки при оптимальному рН-балансі наш організм добре засвоює корисні речовини.

У нашому організмі є природні механізми, які налагоджують кислотно-лужний баланс. Це буферні системи крові, дихальна система і система виділення. Коли ці процеси порушуються, то наш організм виділяє кислоти в шлунково-кишковий тракт, нирки і легені, а також нашу шкіру. Також він здатний нейтралізувати кислоти мінеральними речовинами і накопичувати кислоти в м’язовій тканині.

Якщо ви відчуваєте втому, то це може означати, що залізо гемоглобіну крові нейтралізує кислоту. Якщо спостерігаються запаморочення, головні болі, судоми і безсоння, то це може сигналізувати про те, що в нервових закінченнях, м’язовій тканині і кістках використовується магній.

Ось скільки проблем зі здоров’ям може виникнути через порушення кислотно-лужного балансу. Не пускайте справу на самоплив, візьміть до уваги те, що профілактика – це запорука міцного здоров’я. Слідкуйте регулярно за рН організму, щоб уникнути багатьох захворювань.

Оцініть статтю
Додати коментар