Кращі дієти для швидкого схуднення в домашніх умовах

Кращі дієти для швидкого схуднення в домашніх умовах

За весь час існування такого явища як регулювання маси тіла, були створені десятки методик, які тим чи іншим способом допомагали скинути вагу. Деякі з них працюють краще, деякі гірше, а користь інших і взагалі ставиться під сумнів.

В наших інтересах, перед тим як коригувати раціон, розглянути всі варіанти і підібрати для себе найбільш дієву дієту. А одним з ключових факторів буде те, не наскільки вона ефективно допоможе позбутися від зайвих кілограмів, а наскільки вона корисна для здоров’я. Розглянемо кращі дієти для швидкого схуднення в домашніх умовах.

Як худнути за допомогою швидких дієт правильно

Здавалося б, людині доведеться вибирати, або дієта швидка, або хороша. Ці дві взаємовиключні якості на практиці означають, що якщо людина планує скидати кілограми з якимись божевільними швидкостями, то це практично гарантує проблеми зі здоров’ям у майбутньому.

Але часто люди плутають ці поняття, маючи на увазі під «хорошою» дієтою саме ту, яка прибере зайву вагу за мінімальний час, а бажано майже на наступний день.

На жаль або ж щастя, таких дієт не існує. Ви ніде не знайдете такої системи харчування, яка допоможе за кілька днів знизити вагу до модельних стандартів, а потім тримати цю планку вічно.

Проблема в схудненні по швидких системах саме в тому, що, сідаючи на таку дієту, ви приводите організм у величезний стрес і змушуєте його якомога швидше накопичити запас на чорний день. Адже він думає, що настали важкі часи і їжі може стати дуже мало. В результаті після скидання великої кількості кілограм, навіть повертаючись уже до здорового харчування, ви все одно повернете вагу.

Крім більш активного запасу поживних речовин, організм в стресі схильний уповільнювати обмін речовин, щоб знизити витрату калорій. Через це, навіть, невеликі порції можуть відкластися на тілі жировими складками.

Як висновок з вищеописаного, дієта може бути або хорошою, або швидкою. Однак з різних причин серед людей експрес-методи користуються величезною популярністю. Тому в цій статті ми спробуємо зробити огляд на кілька швидких дієт, щоб худнучі самі змогли зупинитися на чому-небудь підходящому.

Найкраща дієта для швидкого схуднення

Серед людей є величезна розбіжність у думках, яка саме з швидких дієт найбільш ефективна. Всю зібрану інформацію можна було розділити за рівнями результативності кожної описаної дієти.

В результаті можна зробити висновок, що найбільш ефективна по частині виводу зайвих кілограм — це низьковуглеводна дієта. Вона ж і найкраще переноситься з усіх видів дієт. Основна проблема при підтримці режиму харчування по низкоуглеводній дієті — це повне виключення взагалі будь-якого цукру з меню, що не кожна людина може витримати довго. Але в разі, якщо це виходить, то результат дуже значний: до 3 кілограм за пару-трійку днів.

Для прикладу, яким може бути приблизне меню: на сніданок трохи сиру (потрібен сир твердих сортів), невелика скибочка чорного хліба (найкраще житнього) і кави (цукор, зрозуміло, ми не кладемо). На обід кількість їжі стає більше: пара ложок квасолі (відварена, ні в якому разі не консервована), сир (зрозуміло, нежирний) і така ж кава. А на вечерю можна, наприклад, з’їсти трохи риби і овочів. Запити чаєм, кращий варіант — зеленим.

Часто такий раціон має на увазі, що у людини буде залишатися невелике відчуття голоду і бажання з’їсти щось заборонене. У цей час найкраще пити воду: просту або ж мінеральну. Але якщо голод занадто сильний, то не варто займатися тренуванням сили волі, з’їжте краще невелику часточку грейпфрута, вона не зашкодить фігурі.

Ця дієта по праву може називатися найкращою серед «швидких». Але, зрозуміло, є і ряд інших. Далеко не завжди схвалена більшістю людей дієта підійде саме для конкретної людини. Так що має сенс зупинитися докладніше і на всіх інших варіантах.

Дієта без дієт: схуднення без обмежень

В цьому випадку найбільш корисний варіант – це класичне “не їсти після 6”. Відсутність вечері також цілком можна назвати дієтою, причому, часто вона виявляється дивно ефективною навіть в найскладніших випадках. Мінуси в тому, що без звички дотримуватися такої системи харчування досить складно, але за відгуками жінок, які її практикують, після звикання стає набагато простіше.

Тривати ця дієта має не більше 3-5 днів, суть її полягає в тому, що обід — це останній прийом їжі за день. Вранці можна дозволити собі легкий сніданок, наприклад, з яйця і чашки кави (цукор виключити). Потім присутній невеликий другий сніданок, в цей час можна випити сік і з’їсти трохи сиру мінімальної жирності. А на обід прийом їжі вже повинен бути повноцінним: м’ясо або риба з гарніром, найкраще, якщо м’ясо буде у вигляді курячої грудки, а гарнір — овочевим. В обід навіть можна дозволити собі невеликий десерт у вигляді ягід або не дуже солодкого фрукта.

Крім перерахованих прийомів їжі більше немає. Людина може або пити воду, або заварювати собі трав’яний чай без цукру. Цей тип дієти вимагає великої уважності до власного організму та відстеження важливих параметрів життєдіяльності, щоб результат був корисним для тіла, а не шкідливим.

Ефективні дієти для швидкого схуднення

Також крім вищевказаних відомих дієт, є ще кілька далеко не таких відомих, але від цього не менш дієвих методик схуднення. Коротко опишемо деякі з них.

Яєчно-медова дієта

Її ефективність обумовлюється не тільки обмеженнями в харчуванні на час дієти, але і надходженням в організм поживних речовин з суміші жовтка і меду. Ці два продукти мають в складі таку кількість поживних речовин, що людина з їх допомогою досить легко заповнює все, що може втратити через обмеження в раціоні, тоді як калорій вони містять трохи, що стимулює розщеплення жиру.

Суть дієти полягає в тому, що ви обмежуєте розмір своїх порцій, роблячи їх невеликими, але при цьому перед кожним прийомом їжі (тобто, це означає, тричі на день) випиваєте суміш з яєчного жовтка і чайної ложки меду. Це підживлює організм потрібними речовинами, не додаючи в нього зайвих калорій і сприяючи схудненню.

Монодієти

Одні з найскладніших в плані підтримки — це, звичайно ж, монодієти. Зважте свої сили, перш ніж переходити до такого харчування, крім того, бажано пройти медичне обстеження, щоб переконатися, що така дієта не зашкодить здоров’ю.

Монодієта — це, фактично, розвантажувальні дні, коли ви весь день «сидите» або на 200 грамах вівсяної каші, або на такій же кількості кефіру, або на овочах, фруктах або соках. Так чи інакше, але монодієта — це абсолютно точно не постійний режим харчування. Такої дієти не можна дотримуватися довше пари днів і, в цілому, вона дійсно більше повинна нагадувати розвантажувальний день, ніж повноцінний режим харчування.

Швидка дієта для схуднення живота і боків

Всім відомо, що живіт і боки — це одні з найбільш неприємних місць, з яких вкрай неохоче йде жир. Більш того, навіть посилені тренування не допоможуть прибирати ці відкладення. Найкраще для догляду жиру з цих місць дотримуватися правил, які допоможуть боротися з причинами відкладень:

  • Намагайтеся випивати в день не менше 2 літрів води. Перший стаканчик потрібно випити безпосередньо після пробудження, з ранку.
  • Скоротіть розмір порцій, збільшуючи кількість прийомів їжі за день.
  • Відмовтеся від жирного і солодкого.
  • Збільшіть свою фізичну активність.

Ці правила повинні дотримуватися завжди, якщо ви хочете прибрати жир з проблемних місць, не вдаючись до серйозно навантажуючих організм методів. Вони допомагають боротися з причинами появи жиру і їх краще поширити на свій режим харчування в цілому.

Жорстка дієта для швидкого схуднення в домашніх умовах

Зрозуміло, всі системи живлення розрізняються не тільки по тому, скільки кілограм вони можуть прибрати, але і по тому, наскільки важко людині дотримуватися тієї або іншої методики. Як правило, чим більш жорсткий режим потрібно дотримуватися, тим більше кілограм в результаті йде. Одна з найбільш жорстких видів — це дієта «Пушинка». Автор, яка розробила методику, стверджує, що їй вдалося скинути на такому раціоні 35 кілограм. Вважається, що «Пушинка» має дуже жорстку систему харчування, але, тим не менш, її досить добре прийняли дієтологи.

Сама дієта складається з трьох продуктів: перловка, риба, кефір. Опціонально можна додати ще четвертий продукт: капусту. 100 грам перловки потрібно замочити і зробити з неї 400 грам перлової каші. Ця кількість ділиться на 5 прийомів їжі, після чого йде додавання будь-яких продуктів до цієї основи. Наприклад, вранці ви додаєте до неї склянку кефіру, в обід це може бути трохи риби, а на полуденок або вечеря — трохи капусти. Виглядає це важко, а дотримуватися такого харчування буде ще важче. Але, якщо це все-таки вдалося, то результати в буквальному сенсі вражають.

Дієти для швидкого схуднення на 10 кг

10 кг – це досить велика вага, яку так просто втратити складно. Сьогодні дуже багато хто готовий описати кращу дієту, яка точно допоможе в цій справі. Ми опишемо ту, яка рекомендується дієтологами.

«Очищаюча дієта» — на такому харчуванні 10 кг можна втратити десь за тиждень. Суть дієти в наступному: перший день буде повністю складатися з пиття. Підійдуть бульйони, відвари сухофруктів, чаї, що завгодно рідке. На другий день потрібно вживати салати, найкращий результат вийде, якщо додати в них капусту. Третій день — також питний, меню має бути аналогічно першому. Четвертий присвячений фруктам. Грейпфрути – це те, що обов’язково має бути в меню на четвертий день цієї дієти. Меню п’ятого дня цілком і повністю засноване на білку. Це означає, що вам потрібно буде вживати яйця або ж куряче філе. Шостий день, як і належить, питний. А сьомий стане заключним. У заключний день ваше меню буде серйозно розширено в порівнянні з попередніми днями: вам можна буде і яйця, і фрукти, і бульйони, і салати.

Таким чином, за тиждень можна втратити близько 10 кг, але при цьому не завдаючи шкоди своєму здоров’ю, що, звичайно ж, один з ключових факторів вибору тієї чи іншої системи живлення.

Легка дієта для швидкого схуднення

Як правило, дієта може бути або швидкою, або не дуже навантажуючою організм. Однак дієтологи не залишають надій виявити методику, яка допоможе скинути кілограми без особливої напруги. Однією з таких методик є дієта «Шість пелюсток». Вона може зацікавити тих, кому складно дотримуватися будь-яких обмежень в харчуванні.

Ця система розроблена дієтологом, який родом зі Швеції. Чим більшого поширення вона отримує в світі, тим більше людей залишає позитивні відгуки про неї. За статистикою, вісім осіб з десяти з її допомогою досягають потрібних результатів. І при цьому почуття голоду майже не турбують під час знаходження в такому режимі харчування, а органи ШКТ ніяк не страждають при цьому.

По суті, «Шість пелюсток» — це дієта, що має основою принципи роздільного харчування. Це шість різних монодієт, які ви ведете» одна за однією. Всі разом по днях вони утворюють коло і по завершенні одного з кіл дієт можна знову починати наступне, контролюючи при цьому свої результати і стан здоров’я.

Сам процес схуднення на «Шести пелюстках» трохи схожий на гру. Вам потрібно зобразити квітку з шістьма пелюстками, написати на кожному монодієту, якої ви будете дотримуватися в цей день. Після успішного завершення чергової монодієти листок відривається і людина може приступити до наступної пелюстки.

На першій пелюстці напис “Риба”. Це означає, що вам в день цієї пелюстки доведеться їсти рибу або ж рибні продукти. Після нього йде пелюстка з написом «Овочі» і відповідним меню. Третій день несе за собою курку, четвертий — злаки. П’ятий день живить людину сиром, а шостий — фруктами.

По суті, дієта дійсно найлегша, адже монодієти потрібно дотримуватися лише один день. Навіть якщо ви не любите, наприклад, рибу, то один день цілком можна витримати таке харчування. Тоді як, якщо кожна пелюстка вас влаштовує, немає ніяких проблем з продуктами, самі по собі страви не встигають набриднути.

Роздільні прийоми їжі в принципі вкрай популярні у адептів правильного харчування, проте потрібно мати впевненість в тому, що така система ніяк вам не зашкодить.

Швидкі дієти, безумовно, вкрай гарні для того, щоб скинути певну вагу за кілька днів, наприклад, перед будь-якими заходами, на яких потрібно виглядати стрункіше. Дотримуватися таких систем харчування постійно вкрай не рекомендується, з огляду на те, що дієта може вкрай негативно позначитися на здоров’ї. Для постійної підтримки ваги краще вибрати більш щадні, але при цьому вимагаючі більшого часу дієти. Але пам’ятайте, що без опрацювання свого раціону в цілому і додавання певної кількості фізичних навантажень досягти результату не вийде.

Оцініть статтю
Додати коментар