Користь молочної сироватки

Користь молочної сироватки

Для підтримки краси та здоров’я наші бабусі споконвіку використовували сироватку, причому як для прийому всередину, так і в косметичних цілях – на основі неї роблять чудові засоби для обличчя та волосся.

Де ж взяти цю чудодійну рідину, що в ній приносить користь, які народні рецепти існують, читайте в нашому матеріалі.

Коли кисле молоко нагрівається, відбувається “створожування” і рідина відділяється від кінцевого продукту (сиру). Вона і буде називатися сироваткою. Також її можна купити на ринку.

Як приготувати сироватку?

Для приготування сироватки в домашніх умовах необхідний літр молока, який слід залишити в теплому місці на 1 ніч. Воно за цей час стане кислим молоком. Цей кисломолочний продукт – щось середнє між сметаною і кефіром (від жирності молока залежить густота кисляку). Отриману масу слід поставити на маленький вогонь в емальованій каструлі. Нам необхідно, щоб від сироватки відокремився сир.

Закипання молочної маси чекати не можна, інакше сир стане занадто жорстким. Потім зняти каструлю з вогню, коли сир м’який – він сам «дійде». У каструлю помістити друшляк, застелений марлею, вилити масу. Сироватка стече в каструлю. Велика частина білків і жирів з молока переходить в сир, велика частина вуглеводів – в сироватку. Сир можна використовувати в будь-яких цілях. А як використовувати сироватку, ми розповімо вам трохи нижче.

Корисні властивості сироватки

Сироватка добре впливає на шлунково-кишковий тракт, не викликає утворення жирів в клітинах. Однак людям з непереносимістю лактози пити цей продукт не варто, оскільки всі вуглеводи в ній представлені у вигляді молочного цукру.

З віком здатність засвоювати лактозу погіршується, тому якщо ви відчуєте здуття або інші неприємні відчуття з боку шлунково-кишкового тракту, від сироватки краще відмовитися. Маленька кількість жиру, який знаходиться в сироватці, має здатність посилювати діяльність ферментів.

Знаходяться в складі сироватки білки, але в дуже малій кількості – всього 0,8 г на 100 г продукту. Вони містять незамінні амінокислоти, що нашим організмом не виробляються, а одержувані лише з їжею. Якщо порівнювати ці білки з іншими природними білками, виграють ті, що містяться в сироватці. Згідно PDCAAS (коефіцієнт засвоюваності амінокислот), сироватковий і яєчний білок вважаються найкращими. Оскільки у білка сироватки відмінний амінокислотний профіль, її використовують для виробництва сироваткового протеїну.

Присутні в молочній сироватці також мінеральні речовини, такі, як фосфор, магній, калій, кальцій, вітаміни А, Е, С, групи В, а також біотин, холін, нікотинова кислота.

Сироватка позитивно впливає на функціонування нирок, печінки, кишечника, зменшує запальні процеси на шкірі, на слизовій. У гіпертоніків вона нормалізує тиск, знижує ризик виникнення атеросклерозу, а також сприяє зменшенню ревматизму. Сироватка впливає і на обмінні процеси, так як має властивість покращувати кровообіг.

Молочна сироватка допомагає при таких хворобах, як:

  • панкреатит, хронічний гастрит, ентероколіт;
  • отруєння їжею, дисбактеріоз, хронічний запор;
  • хвороби нирок і печінки (нефрити і так далі);
  • цукровий діабет (пити її слід обережно з урахуванням ХЕ);
  • ішемія, атеросклероз, гіпертонія, стенокардія;
  • порушення мозкового кровообігу.

Як і будь-який продукт, сироватка має свої протипоказання. Кожен, хто її вживає, повинен ознайомитися з її впливом на наш організм. Молочна сироватка має легку проносну дію, яка може проявитися в найнесподіваніший момент: наприклад, на нараді або в дорозі. Саме тому починати пробувати напої на основі молочної сироватки краще у вихідний день.

Як пити сироватку?

Для початку необхідно дізнатися у свого лікаря, чи можна вам її пити. Однакові симптоми можуть проявлятися при різних захворюваннях, так і одне захворювання може протікати в різних формах, що необхідно враховувати при плануванні харчування. Це що стосується вживання продукту в оздоровчих цілях.

На її основі можна готувати напої з ягодами, фруктами, трав’яними настоями. Популярне весняне блюдо окрошка – теж готується на основі сироватки. Її можна використовувати для приготування випічки і різноманітних коктейлів.

Однак, якщо ви вирішили пити її через повноцінний і швидко засвоюваний білок, то краще віддати перевагу сироватковому протеїну, з однієї мірної ложки якого ви отримаєте 20-25 г повноцінного білка. Щоб отримати таку кількість білка з сироватки, вам доведеться випити 2-3 літри, але в навантаження ви отримаєте ще близько 100 г вуглеводів.

В іншому, сироватка – дуже корисний для нашого організму продукт. Якщо ви не можете вживати її в чистому вигляді, робіть на її основі коктейлі, маски та інше. Вас порадує чарівний ефект!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар