Користь і шкідливість консервів

Користь і шкідливість консервів
Багато хто звик вважати, що консервовані продукти ніяк не вписуються в рамки правильного харчування. Але чи так це насправді?

Консерви – це їжа, яка була попередньо оброблена, запечатана в банку і нагріта (з метою позбавлення від бактерій). Багато хто вважає таку їжу некорисною і навіть шкідливою, але це не так.

Наприклад, вміст білків, вуглеводів і вітамінів в продукті багато в чому залежить від способу його консервації. Більшість продуктів з високою поживною цінністю нітрохи не втрачають своїх властивостей під час консервації. Деякі консервовані фрукти і овочі за вмістом вітамінів цілком порівнянні з замороженими.

Так, консервація передбачає нагрів до високих температур, а значить деякі вітаміни при цьому все ж руйнуються, наприклад, С і В. Але з іншого боку, в процесі термічної обробки багато антиоксидантів створюють більш міцні і корисні антиоксидантні з’єднання, наприклад, це стосується томатів та кукурудзи.

Водночас головна небезпека консервів у тому, що вони можуть містити бісфенол А, той найнебезпечніший елемент, який часто виділяють звичні нам пластикові контейнери. Окремі дослідження довели, що саме консервовані продукти є головною причиною високого вмісту бісфенолу в організмі людей. А тим часом ця речовина може провокувати серцево-судинні захворювання, діабет і хвороби репродуктивної системи.

Дієтологи попереджають, що дуже часто консерви містять занадто багато солі і цукру, тому при виборі таких продуктів варто ретельно вивчати інформацію на упаковці. Ну і звичайно, не варто вибудовувати на консервах весь свій раціон, в такому випадку користі дійсно буде небагато. А якщо такі продукти стануть лише доповненням або нечастою альтернативою повноцінної домашньої їжі, ніякої шкоди здоров’ю вони не принесуть.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар