Контрастний душ корисний для здоров’я?

Контрастний душ корисний для здоров'я?
Контрастний душ – вид водної процедури, при якому гаряча (40-45°С) і холодна (10-20°С) вода чергуються. Він освіжає, бадьорить і гартує. Такий душ впливає на наші судини і сполучну тканину. Тепла вода розслабляє, холодна вода підвищує тонус м’язів і судин.

Контрастний душ тренує системи терморегуляції, а також наші зв’язки і судини так само, як під час фізичних вправ тренуються м’язи. Пори шкіри розширюються під дією теплої води, а при охолодженні миттєво стискуються, видавлюючи бруд, яка змивається потоками води.

Звуження і розширення судин активніше жене нашу кров по судинах, забезпечуючи кровопостачання тканин і органів, підсилюючи обмінні процеси, звільняє інтенсивніше наш організм від шлаків і продуктів метаболізму.

Контрастний душ – хороша гартуюча процедура. Ми не встигаємо випробувати почуття ознобу і опіку, а система терморегуляції сприймає такий перепад температур абсолютно нормально і від цього тільки вдосконалюється.

Справжній контрастний душ роблять так. Потрібно встати в ванну і обливатися водою приємної температури. Потім її роблять настільки гарячою, наскільки можливо. Через 30-60-90 секунд гарячу воду перекривають і пускають холодну.

Обливши все тіло, перемикаються знову на найгарячішу воду, обдають тіло цілком і потім пускають холодну.

На цей раз краще постояти під душем довше, хвилину або трохи більше.

Потім знову включити ненадовго гарячий душ і завершити процедуру холодним.

Вченими доведено, що кілька хвилин такого контрастного душу замінюють годинну прогулянку або купання в басейні. А ще – це прекрасний засіб для тренування судин, надає пружність тіла.

Контрастний душ особливо корисний для людей зі зниженим кровоносним тиском, кому важко привести себе в робочий стан вранці. Він полегшує неврози, сприятливо впливає на стан шкіри: вона стане пружною і еластичною.

Контрастний душ починайте завжди з гарячої води, закінчуйте холодною. І не стійте під душем з головою (тільки тіло).

Чергувати сеанси «гаряча-холодна вода» слід не менше трьох разів. Якщо ви не готові поки до подібного екстриму, починайте процедуру з «м’якого» душа, коли чергується тепла і прохолодна вода. Але температура прохолодної води не занадто низька для того, щоб організм міг включити захисні сили, і також недостатньо висока, щоб ви не встигли відчути озноб.

Поступово потрібно збільшувати контраст гарячої та холодної води. Як правило, після перших п’яти сеансів відчуття дискомфорту зникають.

Не рекомендується приймати контрастний душ, якщо у Вас є проблеми з кровоносними судинами: тромбофлебіт, гіпертонія, хвороби крові та серцево-судинної системи, онкологічні захворювання.

Жінкам не рекомендується проводити процедуру під час місячних, при загостреннях хронічних захворювань. Своїм здоров’ям краще не ризикувати. Тому якщо не впевнені в своєму здоров’ї, краще проконсультуйтеся з лікарем.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар