Кому необхідні добавки з мелатоніном

Кому необхідні добавки з мелатоніном
Добавки з мелатоніном часто рекомендують людям при безсонні і для боротьби з наслідками джетлага (зміни часових поясів). Але чи так вони ефективні і чи не перешкоджають природному виробленню мелатоніну в організмі?

Опитування показують, що в останні роки добавки з мелатоніном набирають все більшу популярність і це легко пояснити неправильним ритмом життя і відсутністю чіткого режиму сну і відпочинку у сучасних людей.

Наше тіло здатне виробляти мелатонін самостійно, але він не завжди змушує нас спати. Коли вміст мелатоніну зростає, людина може поринути в спокійний стан, який допомагає поліпшити і якість сну, – розповідає експерт з питань сну і доктор біологічних наук Луїс Бунавер.

У тілі більшості з нас проводиться досить мелатоніну, але усе ж прийом добавок виявляється ефективним при безсонні, зміні часових поясів або нічному графіку роботи.

Якщо ви хочете дозволити мелатоніну працювати, для початку просто не заважайте йому. Як правило, вміст мелатоніну в крові зростає за 2 години до сну, тому в цей період постарайтеся вимкнути освітлення, відмовтеся від перегляду телевізора і використання гаджетів. Можливо, в такому випадку додатковий прийом мелатоніну вам і зовсім не знадобиться.

Але якщо ви все ж вирішили приймати препарати, дотримуйтесь певних правил.

  • Пийте їх за 30-60 хвилин до часу передбачуваного сну.
  • Враховуйте, що доза мелатоніну в одній добавці не повинна перевищувати 3 мг.
  • Перед початком прийому добавок проконсультуйтеся у фахівця.
  • Якщо після 1-2 тижнів прийому добавок, ви не відчуваєте ніякого ефекту, перестаньте їх приймати і обов’язково зверніться за консультацією до лікаря.

В цілому добавки з мелатоніном безпечні для здоров’я, якщо приймати їх не дуже довго і за правильною схемою. Але у них є і ряд протипоказань: вагітність і лактація, депресія, епілепсія і аутоімунні захворювання.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар