Коли знайомити дітей із новими технологіями

Коли знайомити дітей із новими технологіями

Якщо ви є батьками зі смартфоном або планшетом, ви, більш за все, випробували той момент, коли ваше маля вперше простягло свої крихітні ручки до вашого блискучого пристрою.

До вашого – і його подиву – незабаром дитина розуміє, що її цікаві рухи та торкання змушують об’єкти переміщатися екраном. Ці моменти можуть бути цікавими, повчальними і навіть емоційними, але вони також є важливою віхою, до якої слід ставитися серйозно. Для маленьких дітей цілком прийнятно і навіть корисна така взаємодія, але ключове значення має участь батьків.

Для дітей від 2 років та старше

При належному батьківському керівництві діти можуть зміцнити свою взаємодію з іншими членами сім’ї, а також покращити своє знайомство зі звуками, словами, мовою та знаннями завдяки відповідальному використанню технологій.

Проте більшість експертів сходяться на думці, що дітям молодше двох років, ймовірно, не слід міняти звичайні іграшки на планшети. У реальному світі достатньо взаємодій, щоб зайняти їх, і незалежно від того, чи грають вони з кубиками або тягнуть кішку за хвіст, ці переживання важливі для їх розвитку. У вас буде достатньо часу, щоб показати їм Angry Birds, коли вони трохи підростуть, тому дозвольте їм розвивати свої почуття, досліджуючи, торкаючись речей і навіть потрапляючи до невеликих неприємностей.

Однак після двох років ви, можливо, захочете почати робити перші кроки до впровадження технологій для своїх малюків. Навіть якщо ви не дозволяли дитині хапати ваш смартфон удома, вона може вже користуватися цим привілеєм у дошкільній установі; багато дитячих садків та дошкільних закладів тепер включають у свої навчальні програми технології, від комп’ютерів до планшетів.

Доступ дітей до цифрових медіа

Чи то в школі чи вдома, більшість дітей взаємодіють з екранами до того, як їм виповниться п’ять років. Згідно з опитуванням, проведеним Центром Джоан Ганц Куні, понад вісім із десяти дітей віком від двох до десяти років щотижня користуються цифровими медіа, а дві третини мають планшети або електронні книги.

Хоча взаємодії практично неминучі, активна участь батьків та опікунів може допомогти спрямувати їх у правильному напрямку, забезпечуючи доступ дітей до контенту, що забезпечує найкращі можливості для навчання.

Між ноутбуками, настільними ПК, планшетами, телевізорами та смартфонами, ймовірно, у кожній кімнаті вашого будинку є зв’язок. Це залишає вашому малюку широкі можливості для розміщення перед віртуальною нянею, але його взаємодія з цією технологією повинна ретельно контролюватись. Ігри, програми та відео повинні бути ретельно відібрані, а час, проведений за екраном, повинен бути обмежений годиною або менше на день для малюків.

Участь батьків

Використовуючи цю технологію зі своїми дітьми, ви познайомите їх із найбільш корисним контентом, а також зв’яжете їх захоплюючим спільним досвідом. Такі прості та забавні речі, як гра по черзі або спільне читання на планшеті, можуть зблизити членів сім’ї та допомогти забезпечити відповідальне використання технологій, які можуть навчати та сприяти розвитку.

Хоча освіта має ключове значення, вона не завжди має бути пов’язана з вивченням азбуки та цифр. Безліч ігор, додатків та телешоу поєднують у собі навчання та розвагу, надаючи «освітньо-розважальні» можливості, які цікаві дітям та відповідають батьківським стандартам. Перевірка рейтингу та читання описів програм та ігор на цифрових вітринах — відмінний спосіб знайти відповідний контент для дітей різного віку.

У міру того, як ваші малюки перетворюються з малюків на підлітків, технології також будуть розвиватися. Контент, який їм подобається і від якого вони отримують найбільшу користь, також зміниться, що, ймовірно, вплине на те, як ви керуєте та контролюєте час з технологією.

Незалежно від того, куди наші смартфони та планшети ведуть нас та наших дітей, залучення та участь батьків є ключем до того, щоб діти насолоджувалися здоровими та відповідальними стосунками з технологіями.

Оцініть статтю
Додати коментар