Кар’єрні страхи, які тягнуть нас назад.

Кар'єрні страхи, які тягнуть нас назад.Ми часто-густо думаємо, що недостатньо щасливі порівняно з успішними кар’єристами, які безстрашно відвойовують собі все найкраще в професії.

Але що заважає нам будувати кар’єру? Що тягне нас назад і в майбутньому обов’язково змусить пожалкувати про втрачені можливості? Боїмося ми невдачі, вантажу відповідальності або не хочемо втрачати нехай навіть примарну свободу?

Ми знаходимо мільйон причин, щоб не відправити резюме, не поговорити з начальником про підвищення, щоб навіть не спробувати щось нове. Але всі ці причини за великим рахунком є наслідками наших страхів, вважає письменник, підприємець і вчений Бернард Марр.

На його думку, всі ці страхи «прикидаються», що захищають нас, хоча насправді вони тягнуть нас назад.

Страх провалу

Страх зазнати поразки знайомий більшості людей, і саме він найчастіше тягне нас назад, не даючи розвернутися і реалізувати закладений природою потенціал. Боячись невдачі, багато хто з нас не здатні навіть спробувати зробити що-небудь до того моменту, поки не будуть абсолютно впевнені в тому, що справа вигорить.

Боячись зазнати поразки і не діючи, ми забуваємо, що невдачі — наші кращі вчителі і що всі реальні суперуспішні люди пережили безліч провалів, які допомогли їм знайти дорогу до успіху.

Страх бути відкинутим

З часів античних філософів відомо, що ми, люди, — істоти суспільні, і тому зовсім не дивно, що одним з наших головних страхів є майже первісний страх бути відкинутими членами нашої громади.

Ми боїмося просити боса про підвищення, а клієнта про передоплату через страх, що вони можуть сказати «ні». І цей страх буває настільки сильний, що не дає нам навіть спробувати.

Але якщо ми не запитаємо, то відповідь назавжди залишиться негативною просто за замовчуванням.

Страх невідомості

Навіть коли справи йдуть не занадто добре, нам властиво переконувати себе в тому, що все не так вже й погано, тому що ми намагаємося навіть не думати, що буде, якщо:

— ми втратимо роботу,

— нам доведеться переглядати своє ставлення до власної кар’єрі

— або, не дай бог, освоювати щось нове.

Єдиний спосіб подолати цей страх — змусити себе вийти з зони комфорту і поглянути правді в очі.

Страх перейти в іншу лігу

Особливо часто, коли мова йде про пошук роботи, ми часто потрапляємо в пастку «необхідного досвіду роботи», при цьому абсолютно незрозуміло, де саме люди купують цей самий досвід в перший раз.

Однак це не завжди так вже важливо. Яким би ні був ринок, роботодавець страждає від дефіциту грамотних, розумних і мотивованих працівників не менше, ніж кандидат від дефіциту робочих місць.

Дуже часто буває так, що якщо ви зможете продемонструвати серйозний професійний підхід до справи, вміння швидко навчатися і вже існуючі робочі навички, то цього буде достатньо навіть без досвіду роботи із зазначеної позиції.

Особливо якщо ваш попередній досвід цікавий вакантній позиції.

Страх втратити свободу

Таке часто трапляється, коли мова йде про кар’єрне зростання. Ви раптом усвідомлюєте, що абсолютно не хочете брати додаткову відповідальність або йти на підвищення, тому що побоюєтеся, що це обмежить вашу свободу.

Дійсно, підвищення часто означає нові зони відповідальності, інші умови праці, додаткові робочі години, більше тиску і набагато більш високий рівень стресу.

З іншого боку, фокусуватися на негативних сторонах якоїсь нової події в нашому житті — частина нашої природи. Тому має сенс розділити те, що ви отримаєте в разі кар’єрного росту, та можливі негативні наслідки цього переходу. Цілком може бути так, що нові перспективи допоможуть вам змиритися з невеликою втратою свободи.

Страх бути оцінюваним

Прохання розглянути вас як потенційного кандидата буквально є проханням дати оцінку. Чи достатньо ви гарні, розумні, креативні і достатньо досвіду для того, щоб отримати роботу, яку ви хочете, або підвищення, про яке давно мріяли?

Але якщо ви стаєте жертвою цього страху, то ви думаєте тільки про те, що якісь сторонні, не маючі про ваші достоїнства ні найменшого уявлення, люди стануть вас оцінювати. І, зрозуміло, недооцінили. А може бути, вони якраз праві і проблема у вас, може бути, ви оцінюєте себе занадто високо?

Як тільки ви дозволите страху бути оцінюваним, дозвольте контролювати ваші кар’єрні потуги, то відразу можете про них забути і продовжувати просиджувати штани на одному місці до пенсії або скорочення штату.

Страх, що станеться щось погане

Що поганого може статися? Якщо ви в принципі страждаєте від цієї форми страху, то напевно у вас є довгий список з докладним описом кожної гіпотетичної катастрофи.

У контексті кар’єри страх перед страшними наслідками може означати, що ви боїтеся, що раптом ваш бос або ваші колеги виявлять, що ви в пошуку більш теплого місця, що вас можуть звільнити, або ви потрапите в чорний список, або будете виглядати ідіотом, або того гірше… Уява — хитра штука і в цьому-то вся справа. Але, якщо ви боїтеся що-небудь робити з-за того, що може статися, це також означає, що ви відмовляєтеся і від не менш, а може бути, навіть більш ймовірних хороших речей.

Страх здатися жадібним

Будь-які розмови про роботу йдуть рука об руку з розмовами про гроші, і якщо ви боїтеся виглядати занадто жадібним, то можете нашкодити самому собі і з ходу погодитися на менші гроші під час співбесіди або обговоренні з роботодавцем нового призначення.

Безліч людей відчувають дискомфорт, обговорюючи фінансові питання публічно. Не можна виключати і того, що вам просто незручно вимірювати в грошах свою цінність для компанії. Але насправді страх говорити про гроші не робить вас скромним, він просто означає, що ви ніколи не отримаєте стільки грошей, скільки, можливо, коштуєте. Поставтеся до цього питання раціонально: оцініть ринок, становище компанії і апелюйте до фактів.

Страх не виправдати очікування

Якщо ви страждаєте від перфекціонізму, ви витрачаєте море часу на те, щоб довести своє резюме до досконалості, а не на те, щоб реально шукати і знайти роботу. Або ви навіть не намагаєтеся спробувати себе на здобуття позиції, яка не відповідає вашим ідеальним уявленням, навичкам і досвіду.

Але будьте чесні з собою — як правило, це просто відмовки, які тягнуть вас назад.

Страх бути розчарованим

Таке теж буває, і не так вже рідко. Це не дивно: навіть сама чудова можливість в реальності може виявитися не такою, як її малювала вам ваша уява. Просто тому, що реальність завжди відрізняється від мрії.

І навіть коли все начебто виходить і просування або нова робота фактично у вас в кишені, ви раптом виявляєте себе паралізованим, боїтеся, що все це помилка, і «сплигуєте» в самий останній момент.

Цей страх часто є причиною того, чому ми намагаємося уникати нового і невідомого. Але відмова від щасливого шансу все змінити часто засмучує нас ще сильніше.

Як подолати всі ці страхи і дати собі «чарівний пендель», щоб рухатися далі, запитаєте ви?

На жаль, навряд чи хтось сторонній зможе чесно та повно відповісти на це питання. Але усвідомити, що всі ці ірраціональні страхи, — вже непоганий перший крок на шляху до їх подолання. Як тільки ви зрозумієте, що тягне вас назад, вам стане простіше подолати ці перешкоди.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар