Календар щастя: як спланувати свій ідеальний рік

Календар щастя: як спланувати свій ідеальний рік

«П’ять днів у тиждень, перед тим як лягти спати, і рано вранці, коли я прокидаюся, я перечитую свої цілі. Всього в моєму списку приблизно 10 цілей. Всі вони, в тій чи іншій мірі, мають відношення до моєї сім’ї, мого здоров’я, бізнесу та інших речей, які мають для мене значення. Поряд з кожною з цих цілей вказана дата, коли я повинен її досягти. Кожні 6 місяців я оновлюю свій список цілей», —
Деймонд Джон, засновник, президент і головний виконавчий директор компанії FUBU.

Щорічно я проводжу своєрідну рефлексію всього того, що я зробив і, чого я досяг за рік. Я також планую цілі, які мені потрібно досягти протягом кожного з наступних кількох років. У минулому році я досяг всіх поставлених мною цілей. Щодня, щотижня і кожен місяць я здійснював невеликі кроки на шляху до досягнення цих цілей.

Вперше я почав використовувати такий підхід тоді, коли я усвідомив, що мій минулий рік був далекий від ідеального… Саме в той рік я зрозумів, що в моєму житті не було балансу. Я не міг знайти правильний баланс щодо здоров’я, відносин, фінансів і в деяких інших сфер, які важливі для мене. Тому я вирішив поставити перед собою цілі в кожному з сегментів, які я хотів поліпшити і, відповідно до цих цілей, розпланував свій наступний рік.

Практично на початку нового року я ставив перед собою цілі в надії, що зможу досягти більшого. Зрештою, якщо я можу досягти чогось, що зазвичай вимагає 3-х років всього за 1 рік, чому б мені не піти подібним шляхом? Звичайно ж, щоб це стало реальністю, необхідна дисципліна, здатність визначати пріоритети і здатність повністю вкладатися в досягнення поставлених цілей.

У вже минулому році, я зміг досягти всього, що було заплановано. Тому я з подвійним завзяттям знову взявся за планування цілей на наступний рік. З плином років мені вдалося оптимізувати процес так, що, запланувавши щось по мінімуму, мені в підсумку вдається отримати максимальні результати. Все це замотивировало мене стати засновником Skillshare, прищеплювати собі нові звички, вести здоровий, соціально-активний спосіб життя.

Як я це роблю

Весь процес складається з наступних етапів:

1. Я створюю якийсь колаж – свого роду документ з картинкою.

Я уявляю себе через рік і записую все, що мені хочеться, щоб стало реальністю. Таким чином, я можу візуалізувати майбутнє. Я пишу речення, використовуючи дієслова в теперішньому часі.

2. Я записую свої цілі.

Зазвичай це короткий список, який служить для мене нагадуванням про те, що має для мене найбільший пріоритет з всіх тих цілей, що мають відношення до різних сферах мого життя.

3. Кожен день і кожен тиждень, місяць, квартал я відзначаю свій прогрес.

Щотижня я перечитую свої цілі на рік і речі, що мають для мене найбільший пріоритет протягом даного місяці. Я також записую речі, що мають для мене пріоритет конкретно на даному тижні (3 речі, які мають відношення до мого життя, і 3 речі, які мають відношення до моєї роботи).

Щомісяця я виділяю час на те, щоб зрозуміти, що було зроблено за цей місяць.

Кожні 3 місяці я оновлюю свій колаж і «колесо життя».

Тепер, мені б хотілося більш докладно розповісти вам про кожен з цих етапів.

Яким чином я створюю візуалізацію

Як правило, я вибираю тему, яка надихає мене протягом усього року. Наприклад, прочитавши статтю про Ілона Маска, яка опублікована на порталі Wait But Why, можна визначити для себе наступну тему – «життя шеф-кухаря», яка буде мотивувати вас постійно створювати щось нове.

На основі моєї теми, я підбираю картинку, яка у мене з нею асоціюється. Наприклад, якби я вибрав би для себе вищевказану тему, то я підібрав би або картинку шеф-кухаря, або будь-якого ресторану. Така картинка нагадувала б мені про те, що мені необхідно творити, бути креативним і наполегливо працювати кожен день.

Під картинкою я пишу 10 цілей на наступний рік, а потім детально розписую те, чого б мені хотілося досягти в цей рік. Я пишу цей документ, користуючись чіткими і точними формулюваннями. Я пишу його в теперішньому часі.

Так у мене виходить невеликий «візуальний документ», який складається не більше ніж з декількох сторінок. Мета документа полягає в тому, щоб ви могли візуалізувати те, ким ви хочете стати через рік. Кожен місяць я пробігаю по цьому документу, швиденько його перечитуючи.

Як я ставлю перед собою цілі

На основі того, які сфери в моєму житті є головними, я створюю «колесо життя».

Нижче ви можете побачити приклад такого «колеса». Картинка взята на просторах інтернету.

Календар щастя: як спланувати свій ідеальний рік

У моєму «колесі» 10 важливих сфер життя. У вашому їх може бути більше. Мета тут полягає в тому, щоб ви могли успішно визначити пріоритет кожної з цих сфер. Ось які сфери входять в моє «колесо життя»:

 • Робота
 • Відносини
 • Здоров’я
 • Фінанси
 • Сім’я / Друзі
 • Креативність
 • Бути лідером
 • Контент

Далі я пишу мету, яку хочу досягти в рамках кожної з цих сфер. Дуже важливо, щоб ви могли формулювати свої цілі ПО-РОЗУМНОМУ. Я маю на увазі, що вони повинні бути чіткими і орієнтованими на результат. Це повинні бути цілі, яких можливо досягти і, прогрес в досягненні яких можливо виміряти. Крім того, ваші цілі повинні бути прив’язані до конкретного часу.

Я наведу приклад.

У сфері “контент” я пишу мету наступним чином: 100 000 переглядів на платформі Medium.

Як ви розумієте, точно також ви можете записати будь-які свої цілі! У різних людей може бути різна кількість цілей і важливих сфер в житті. Я визначив свої. Потім, всередині кожної сфери я створюю шкалу з 10 відсіків (від 1 до 10). Це дозволяє мені відзначати прогрес щодо досягнення мети. Я можу бачити, які мої результати на даний момент. Відповідно, я можу своєчасно вжити заходів, якщо я бачу, що прогрес у досягненні мети не такий хороший, як мені хотілося б. Я переглядаю своє «колесо життя» і вношу в нього зміни (наголошую прогрес, який є на даний момент) кожні 3 місяці.

Як правило, я намагаюся ставити перед собою амбітну мету. Таку, при думці про яку мені стає трохи ніяково за зайву амбітність. Якщо поставити перед собою занадто легко досяжну мету, буде нецікаво. Якщо ж поставити перед собою дуже амбітну мету, то її буде неможливо досягти. Отже, вона не буде служити для вас джерелом мотивації.

Ключовим елементом в тому, як себе замотивувати, є вибір правильної мети. Ця мета повинна враховувати ваші можливості, але трохи перевершувати їх.
По мірі того, як ви будете досягати цих цілей, ви почнете відчувати якусь рушійну силу, яка дозволить вам ставити все більш і більш грандіозні цілі.

Найголовніше значення має процес повторного перегляду ваших “документів”.

Секрет успіху полягає в тому, щоб ви записали свої цілі, постійно переглядали їх і відзначали свій прогрес щодо кожної з них. Якщо ви візуалізуєте свої цілі і регулярно робите те, про що я тільки що сказав, ваші цілі неодмінно втіляться в життя.

Іноді бувають такі місяці, коли я роблю все те, про що розповідаю далі. Іноді бувають такі місяці, коли я пропускаю якісь із процесів. Однак я майже ніколи не дозволяю собі забути про процес щотижневого планування.

Повернення до цілей кожні 3 місяці

Я вважаю за краще проводити цю процедуру повторного ознайомлення так, щоб можна було максимально підвести підсумки і чітко побачити, як йдуть мої справи в перспективі. Іноді я роблю це протягом мого тижня роздумів, або просто влаштовуюся десь в тихому місці.

— Я оновлюю свій «візуальний документ» – вношу корективи для того, щоб моє бачення майбутнього збігалося з тим, як ідуть мої справи в даний момент. Я задаю собі наступне питання: “наскільки успішні мої справи?»
— Я оновлюю своє «колесо життя» – переставляю пріоритети щодо цілей, зазначених у різних сферах мого життя. “У якій сфері спостерігається найменший прогрес«,» в якій сфері спостерігається найбільший прогрес«,»щодо чого необхідно змінити свій підхід”.
Як правило, для цього процесу я виділяю півдня.

Щомісячне повторне ознайомлення

Вам потрібно заздалегідь запланувати, коли ви будете проводити цей процес. Вам потрібно переконатися в тому, що ви точно його не пропустите. Коли настане той день, в який вам буде необхідно провести цей ритуал, ви можете відчути бажання зробити щось більш важливе, або просто відпочити і повеселитися… Ні в якому разі не піддавайтеся цій спокусі!

1. Як, на вашу думку, йдуть ваші справи? Дайте оцінку за шкалою від 0 до 10.

2. У чому ви були кращим, а в чому гіршим?

3. У чому полягають найцінніші уроки, які вам вдалося винести з усього процесу на даний момент?

4. Знову перегляньте свої цілі м оцініть свій прогрес. Використали ви свій час на ті речі, які цього варті? Якщо ні, які заходи ви вживете в наступному місяці, щоб ситуація змінилася?

5. Запишіть цілі на наступний місяць.

Цим всім я займаюся в останній день кожного місяця. Займає весь процес не більше 1-2 годин.

Щотижневе планування

Щотижня я переглядаю свої цілі на рік, а також переглядаю ті кроки, які необхідно зробити для того, щоб рухатися в напрямку досягнення цих цілей.

 • Перегляньте цілі на місяць і на рік
 • Знову перегляньте свій прогрес за минулий тиждень
 • Перегляньте знову свій список звичок

Заплануйте цілі на тиждень, які для вас мають найголовніше значення (3 речі, які мають відношення до мого життя і 3 речі, які мають відношення до моєї роботи)
Я займаюся щотижневим плануванням щопонеділка о 9 годині ранку. Зазвичай це планування не займає більше 60 хвилин.

Щоденне планування

Щоранку я записую три найголовніші цілі, яких мені необхідно досягти протягом кожного конкретного дня. Іноді мені вдається досягти всіх трьох цілей, а іноді ні. Однак тут значення має саме те, що ви маєте можливість визначити ті речі, які мають для вас найбільший пріоритет. Щоб трохи розвантажитися я можу накидати парочку додаткових ідей.

Потім я розбиваю мій день за часовими блоками. Такий спосіб дозволяє ефективно планувати свій розклад, так, щоб рухатися в напрямку до своїх цілей, не потрапляючи в таку ситуацію, коли мої дні занадто завантажені.

На подібне планування і звірку у мене йде не більше декількох хвилин кожен день.

Прищеплюйте собі звички і відмовляйтеся від звичок

В ідеалі, ці нові звички повинні якимось чином мати відношення до ваших цілей.

Якщо ви хочете, щоб цей ваш рік був в рази краще, намагайтеся прищеплювати собі одну нову звичку щомісяця.

Нижче перераховані звички, які я собі прищепив або, від яких відмовився в 2017 році:

 • Відмовився від вживання содової
 • Відмовився від вживання кави
 • Медитував кілька разів в тиждень
 • Задавав більше питань

Навал Равікант у своєму інтерв’ю для Knowledge Project сказав, що всі звички десятиліттями зберігаються глибоко в нашій підсвідомості. Причому вибираємо ми їх несвідомо:

«Я вважаю, що люди цілком і повністю є рабами звичок. У маленьких дітей, які тільки що народилися, немає ніяких звичок. Вони народжуються, будучи своєрідним “білим листом”.

Пізніше у них з’являються звички, вони дізнаються про певні моделі поведінки, вони змушені існувати в певних умовах. Всі ці моделі поведінки і звички вони використовують для того, щоб можна було успішно продовжувати жити кожен день. Звички можуть дозволити вам проводити деякі процеси як би за кадром, глибоко в підсвідомості. Таким чином, ваша лобова частка головного мозку вільна -вона може вирішувати нові проблеми і завдання”.

З плином часу, якщо ви будете щомісяця прищеплювати собі нову звичку, за рік у вашій скарбничці збереться цілих 12 нових звичок.
Через десяток років, в ній вже буде цілих 120 звичок. Звичайно, вам доведеться добре попрацювати. Однак такі невеликі, поступові зміни змінять і ваше життя.

Крім усього іншого, є ще кілька речей, про які вам необхідно пам’ятати:

1. Планування вашого року – це процес поступовий. Він вимагає чималих зусиль і бажання. Велику роль відіграє і процес перепланування, і процес повторного ознайомлення. Ніщо з перерахованого вище не можна зробити всього лише за один день.

2. Святкуйте свої перемоги! Наприклад, порадуйте себе смачною, особливою вечерею на честь того, що ви досягли своїх цілей.

3. Дуже важливо мати контроль над тими силами і енергією, яка у вас є. Якщо якісь із ваших проектів виконувати дуже важко, немає нічого страшного в тому, щоб зробити невелику паузу, переключившись на досягнення інших цілей.

Це спосіб, який я винайшов особисто для себе. Звичайно, він не буде ідеально підходити кожному.

Однак, якщо ви зможете виробити спосіб, який ідеально підходить саме вам, я впевнений, що ваш рік буде повний справджених надій, радості та успіху!

За матеріалами сайту — medium.com

 

ГАРМОНІЯ
Додати коментар