Інтуїція і засади її розвитку.

intuytsyaНасамперед, для чого нам інтуїція? Звичайно не для того, щоб просто вгадувати, хто дзвонить, як тільки пролунав дзвінок. Здатність відчувати інтуїтивно – це природний потенціал кожної людини, необхідний для повноцінного здорового життя. Інтуїція потрібна в першу чергу для того, щоб уміти “чути” своє тіло: знати, чому виникла хвороба; що потрібно змінити в своїй поведінці, щоб одужати; довіряти своєму тілу і впевнено користуватися ним як умілим інструментом – щоб спритно виконувати фізичну роботу; як слід відпочивати; виношувати дитину і народжувати.

Виділяють 5 найважливіших способів розвитку інтуїції

Це навіть не способи, а фундаментальні принципи здорового і свідомого життя.

Інтуїція і 5 принципів її розвитку

1. Готувати без рецептів і мірних ложок

Хочете приготувати щось новеньке? Почитайте кілька різних рецептів різних авторів, з’ясуйте, в чому головна суть, а далі – робіть все на свій розсуд і смаку! Вимірюйте борошно і крупи долонями, згорнутими в корзину. Спеції та сіль беріть подушечками пальців. Прислухайтеся, прінюхуйтеся і придивляйтеся до того, як змінюються звуки, запахи і кольори, коли страва готується. Але нічого не пробуйте на смак! Тому що таким чином ви крадете частку “душі” вашого страви.

2. Більше часу на природі

Намагайтеся проводити якомога більше часу “дикуном” – ходіть босоніж, купайтеся у водоймах, слухайте спів птахів, дивіться на небо, обіймайтеся з деревами, спостерігайте за поведінкою тварин, спілкуйтеся з ними, вирощуйте рослини, дивіться на сонечко і не бійтеся потрапити під дощ ,

3. Займатися йогою, практикуючи усвідомленість

Асани в поєднанні з глибоким рівним диханням, яке протікає в такт з кожним рухом, найкращим чином допомагають налагодити тісний зв’язок і, головне, взаєморозуміння між тілом і свідомістю. Займаючись йогою ви помітите, як з часом все краще дізнаєтеся своє тіло: його слабкі і сильні сторони, його приховані можливості і потреби.

4. Харчуватися легкої та чистою їжею

Щоб харчуватися здорово, потрібно тільки привчити себе робити зважений свідомий вибір і намагатися ніколи не компенсувати їжею щось інше. Просто запитуйте у себе кожен раз, коли хочеться з’їсти щось відверто шкідливе: “Навіщо це мені?”. Відповідь, як правило, прозвучить невпевнено і необгрунтовано.

Намагайтеся підтримувати культуру і чистоту свого харчування: вибирайте якомога більше живих овочів, ягід, фруктів і зернових (“живими” є свіжі, сезонні, ідеально – місцеві чи навіть вирощені власноруч – продукти, які до того ж не відчували тривалої термічної обробки і рафінації ); їжте в хорошому настрої і тоді, коли дійсно зголодніли; не дозволяються продукти які затуманюють розум – алкоголь, тютюн, кофеїн та ін.

Здорове вегетаріанське харчування викликає “загострення” зору, нюху і смакових рецепторів – здається, це доведено навіть вченими. Таким же чином ми “очищаємося” і стаємо більш чутливими до тонких процесів і явищ, що відбуваються у власному тілі і в колишньому середовищі. Іншими словами – відчуваємо інтуїтивно.

5. Не заводити будильник

Вставати на світанку з відчуттям легкості і бадьорості – це запорука щасливого і здорового життя. Щоб пробудження було раннім і дійсно приємним, потрібно небагато – висипатися. Кращий час для повноцінного відпочинку фізичного тіла і психіки – це період з 21:00 до 3:00, максимум до 4 ранку. Так придумала сама Природа. Сперечатися з цього приводу немає сенсу. Єдиний вихід – спробувати самому і переконатися. Якщо ви добре висипаєтеся, то вам не знадобиться будильник. Можливо, не відразу, але ви неодмінно звикнете.

Ставтеся з повагою і розумінням до природнх потреб свого тіла, яке неминуче підпорядковується законам Природи. Йому не важливо – живете ви в мегаполісі або на хуторі біля лісу. Здорове і доглянуте, воно віддячить вам. Будьте здорові!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар