Ігор Манн «Номер 1. Як стати кращим в тому, що ти робиш».

igor-mann-nomer-1-yak-staty-krashhym-v-tomu-shho-ty-robyshВи хотіли б стати у своїй справі №1? Майстром, гуру, докою або просто найкрутішим спецом, затребуваним у всіх куточках країни (а то й світу) і за право поспілкуватися і отримати пораду від якого люди будуть готові платити шалені гроші?

Будучи кращим у своїй професії або в своєму захопленні, кожен з нас здатен зробити світ кращим. Уявіть собі утопічну картину: в поліклініці вас лікує найкращий лікар; в магазині ви купуєте торт, зроблений найкращим кондитером; вас стриже кращий перукар; ваших дітей навчає найкращий у світі вчитель, а ви вечорами тренуєтеся з найкращим тренером по кунг-фу (хоча, якщо чесно, я не уявляю бійця кунг-фу краще ніж Брюс Лі, нехай земля буде йому пухом). Погодьтеся, здорово було б жити в світі, в якому кожен з людей є майстром своєї справи? Я хочу так жити і якщо коли-небудь з’явиться можливість в такий світ потрапити, то бронюю для себе перший квиток.

А поки залишається тільки дивитися наукову фантастику, займатися саморозвитком і читати книги. Я у своєму житті прочитав безліч книг, що розповідають про те, як стати краще. Я люблю такі речі і був дуже радий, коли днями до мене в руки потрапила книга, прямо відповідає на поставлене запитання: «Номер 1. Як стати кращим в тому, що ти робиш» Ігоря Манна.

Для початку – пару рядків про автора. Ігор Манн – російський фахівець з маркетингу, бізнесмен і письменник. Право давати поради про те, як стати №1, Ігор заслужив, ставши першим номером в російському маркетингу. Його книги «Маркетинг на 100%», «Маркетинг без бюджету» і «Маркетингова машина» були першими і найбільш популярними книгами з маркетингу в Росії і на його працях виросло ціле покоління російських маркетологів.

Але «Номер 1. Як стати кращим в тому, що ти робиш» – не про те, як стати гуру маркетингу, і навіть не пропонує якихось спеціальних технік щодо вдосконалення особистісних якостей. Власне, Ігор не ставив перед собою завдання написати всеосяжну працю, як той же Карнегі.

«Книга, яку ви тримаєте в руках, проста як карта. Стовідсотково відповідаючи на запитання «що робити?», вона, на жаль, не дає докладних і розгорнутих відповідей на питання «як робити?». Але я щоразу постараюся рекомендувати вам кращі джерела інформації – книги і фахівців ».

Дійсно, цінність книги саме в тому, що нам пропонується повноцінний план з розвитку в собі професійних і особистісних якостей. Називайте це як завгодно – «дорожньою картою», довідником, інструкцією, чек-листом, суть від цього не зміниться: Ігор Манн дійсно написав докладне керівництво по досягненню вершини майстерності.
Якщо ви знайомі з майнд-менеджментом, то можете уявити книгу у вигляді величезної інтелект-карти, що зачіпає всі необхідні для розвитку моменти. До речі, інтелект-карти в книзі часто зустрічаються.

Я цю «карту» проковтнув за два вечори і зараз проходжу всі пропоновані автором завдання.

Додаткову цінність (а для когось – і основну) в «Номер 1. Як стати кращим в тому, що ти робиш» представляють добірки джерел інформації по кожному з пунктів плану саморозвитку.

Після прочитання книги у мене в руках опинився значний список з декількох десятків інших книг, які шалено захотілося прочитати, проаналізувати і впровадити. Ігор настільки лаконічно і водночас «смачно» подає інформацію, що дуже хочеться пройти по всіх посиланнях і вивчити всі статті та книги.

Останню третину книги складає повноцінний робочий зошит, в який час від часу відправляє читача автор і пропонує виконати ті чи інші вправи або ж оцінити ті чи інші свої якості.
Це ще одне з достоїнств книги – разом з теорією дається потужна практична частина, виконання якої відкриває очі на власні недоліки і можливості. Єдине, що хотілося б побажати автору, це випустити робочий зошит окремим додатком або файлом, тому психологічно дуже важко дається робити безліч позначок у такій багато оформленій книзі.
Я особисто знаю одну людину (і ще про одну читав в інтернеті), які купили по два примірники цієї книги – перший для читання і вивчення, другий – для заповнення робочого зошита. Хоча, скажу вам по секрету, робочий зошит можна просто відксерити.

Вердикт: настійно рекомендую до прочитання. Ігор Манн, з одного боку, професіонал високого рівня і встиг побачити багато чого на своєму віку, з іншого – людина, абсолютно позбавлена зоряної хвороби і не позбавлена почуття гумору і самоіронії.

Книга «Номер 1. Як стати кращим в тому, що ти робиш» буде корисною інструкцією як для тих читачів, що бажають стати номером №1 у своїй професії, так і для тих, хто цікавиться саморозвитком у всіх сферах життя.

Оцініть статтю
Додати коментар