Ідеомоторне тренування

Ідеомоторне тренування
Колись такий спосіб був відомий лише в спортивній психології – ним користувалися для поліпшення своїх спортивних досягнень, але з часом стали користуватися і звичайні люди. Так в чому же його суть?

«Ідео» – думка, « моторика» – рух.

Ці позначення говорять самі за себе – уявний рух. Цей метод полягає в тому, що ви займаєтеся фізкультурою, але тільки подумки, уявляєте у себе в голові різноманітні рухи, їх ідеальне виконання. Таке тренування добре допомагає людям, які пережили інсульт або серйозні травми.

Відомі спортсмени діляться секретом, що кожну свою вправу вони відпрацьовували по 40 хвилин. І це тільки подумки! Нам з вами для цього знадобиться трішки більше зусиль.

Якщо ви вирішили, наприклад, сісти на шпагат. По-перше, спочатку потрібно подивитися необхідний відеоматеріал тренування того, як це робить тренер. Після цього приділіть час для ідеомоторного тренування – прийміть вихідне положення і уявляйте подумки весь хід тепер вже власного тренування. Якщо вправу з тренування повторювати багаторазово, то через деякий час м’язи самі будуть скорочуватися і виконувати цей елемент.

Величезна сила самонавіювання

Іноді ідеомоторне тренування зіставляють з аутотренінгом, адже воно також допомагає усунути страх і негативні емоції.

Ідеомоторне тренування має величезне число різних переваг. Тренуючись, ви підвищуєте концентрацію уваги, стаєте впевненими у власних силах і діях. Також за допомогою цього методу можна зняти біль і втому і налаштуватися виключно на позитивний результат.

Як правильно?

Ідеомоторику можна застосовувати не тільки перед фізичним тренуванням, але і після. Як тільки ви закінчите свої вправи, ляжте на спину, розслабтеся і подумки уявіть всі елементи, а також їх послідовність.

Звичайно, не все так ідеально, як здавалося б на перший погляд. Приділяйте спочатку по 5 хвилин заняттям ідеомоторикою, а потім переходьте до більш тривалого часу.

Щоб зрозуміти те, наскільки підходить вам даний метод самонавіювання, можна виконати наступну вправу. Візьміть 1 метр нитки і невеликий грузик – 10 грам. Якщо ви правша, то намотайте нитку на палець правої руки, в протилежному випадку – на палець лівої руки. Витягніть руку перед собою, думайте про те, що ви розгойдуєте нитку. Про те, наскільки інтенсивно гойдається грузик, можна судити про силу зв’язку «мозок-тіло».

Не варто думати, що ідеомоторне тренування – це ваш безпрограшний квиток на шляху до ідеальної фігури або до оволодіння якимось видом спорту. У всіх випадках – це лише психологічна установка, а щоб результат був максимальний, потрібно багато тренуватися фізично.

Оцініть статтю
Додати коментар