Ідеальний вид фізичної активності взимку

Ідеальний вид фізичної активності взимку
Як правильно і з користю організувати зимове дозвілля? Лікарі рекомендують звернути увагу на скандинавську ходьбу. Вона підходить абсолютно всім, незалежно від віку і стану здоров’я і приносить чимало користі.

Зимові заняття спортом на вулиці, звичайно, будуть залежати від погодних умов. Так дітям молодше 12 років не рекомендовано займатися при температурі нижче -9 градусів, дітям до 13 років — -12 градусів, до 15 років – нижче -15 градусів. Для дорослих і дітей старше 16 років порогове температурне значення — -16 градусів. Якщо присутній ще й вітер, то допустимі температури знижуються відразу на 5 градусів. Але це зовсім не означає, що в морози потрібно сидіти вдома, просто можна віддати перевагу спокійній прогулянці, а не активним заняттям.

Подібні температурні обмеження пов’язані з тим, що під час активних занять людина часто вдихає холодне повітря. Це може привести до переохолодження дихальних шляхів і розвитку респіраторних захворювань.

Якщо говорити про конкретні види активності, то скандинавська ходьба є найбільш простим і універсальним варіантом. Ходити з палицями можна практично в будь-яку погоду, ви можете самостійно коригувати навантаження, змінюючи довжину палиць або використовуючи спеціальні обважнювачі. Крім того, вченими давно доведено, що скандинавська ходьба задіє більше 90% м’язів (для порівняння біг задіює лише 50%).

Важливо: щоб отримувати ефект від скандинавської ходьби, важливо освоїти правильну техніку -палицями потрібно активно відштовхуватися від землі, а не просто тягнути їх за собою. При бажанні після пройденої дистанції ви можете виконати деякі вправи з палицями, а ось невелика розминка перед прогулянкою обов’язкова.

Що стосується тривалості прогулянок або будь-яких інших занять, то тут все індивідуально. Новачкам можна починати і з 5-10 хвилин. В середньому ж здоровій людині рекомендується приділяти час скандинавській ходьбі 3-4 рази в тиждень по 30 хв. Тільки в такому разі вдасться ефективно зміцнити м’язи і привести тіло в тонус.

Але якщо з ходьбою ніяк не виходить, корисними будуть навіть звичайні піші прогулянки. Офіційні рекомендації ВООЗ вказують в день проходити не менше 10 тисяч кроків. Корисно буде завантажити додаток, що відраховує кроки, і для початку зрозуміти, скільки ж ви проходите в день при звичайних умовах. А далі вам належить завдання довести кількість кроків до рекомендованої норми.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар