Худнемо з розумом.

hudnemo-z-rozumomЯк часто ми чуємо фразу, що все потрібно робити з розумом? Вона застосовна буквально до будь-якої справи. І настільки актуальні напередодні літа, 8 березня, Нового року та інших свят спроби багатьох жінок схуднути, не є винятком.

Звичайно, в більшості випадків, заклик «худнути з розумом» сприймається в контексті того, що необхідно харчуватися правильно, і, в першу чергу, не можна різко обмежувати себе в продуктах харчування. Безумовно, це вірно, оскільки в подібному випадку організму цілком природно не вистачає вітамінів та інших корисних речовин. Звичайно ж, роздільне харчування або, приміром, розумні за своїм складом для організму дієти є складовими поняття «харчування з розумом». Але є й інша сторона питання.

Не можна закрити очі на сенс цієї фрази, що має психологічний підтекст. Причому він включає в себе і моральну сторону питання.
Справа в тому, що для приготування до схуднення необхідно налаштуватися, як прийнято говорити, морально. Важливим аспектом цього є любов до себе. Якщо ми не будемо приймати себе такими, які ми є, то малоймовірно, що у нас вийде схуднути настільки, що б бути задоволеними своїми результатами.

І ще один не маловажний фактор, наш мозок не сприймає заборон, які ми йому даємо. Не можна, говорити “не можна”. Так от, як тільки ми говоримо “не можна їсти жирне”, наприклад, тут же отримуємо відповідь від мозку, як сильно хочеться з’їсти, що-небудь жирне. Або даємо собі заборону не їсти солодке і ось, здається, воно всюди починає нам зустрічатися, але насправді солодке попадається нам, так само як і завжди, просто наш мозок через отримані заборони фіксує нашу увагу саме на ньому.

Коли ми говоримо про заборони, то мова йде ще й про те, що наш мозок не приймає заперечень, тому краще всього давати собі позитивні установки без «не». Важливо пам’ятати, що все, що ми говоримо з часткою не, зазвичай притягується до нас без неї. Спробуйте вимовити для себе дві фрази: одну з часткою «не», іншу без неї, вживши, наприклад прийменник «без», і зверніть увагу на акценти, що вийшли.

Так і з їжею, намагайтеся давати собі позитивні установки, наприклад, «я харчуюся правильно», замість «я не їм жирну їжу». І обов’язково, хвалити себе за власні досягнення, а не лайте за помилки, адже позитивний настрій ще ніколи нікому поганого не робив.

Але в справі «харчування з розумом», є ще один фактор, який більшою мірою пов’язаний з нашою психологією. Почуття «голоду» і відчуття «апетиту» відрізняються один від одного.

В першу чергу треба звернути увагу на потреби, які є у кожної людини і конкретно у себе, задовольняються вони чи ні і які почуття викликає не задоволення цих потреб.
Одна жінка після походу до психолога з’ясувала, що головною її незадоволеною потребою був брак уваги з боку чоловіків, який викликав образу і роздратування, і саме ці почуття вона постійно «заїдала». Поступово вона навчилася відстежувати, коли вона дійсно відчуває голод, а коли просто намагається «заїсти» емоції і вага почала йти.

Причини можуть бути настільки різноманітні і лежати в таких областях, які, як на перший погляд здається, ніяк не пов’язані з нашим харчуванням. Наприклад, за цим може стояти не задоволена потреба в подорожах. Для вирішення таких проблем неодмінно потрібно добре і ретельно розбиратися у своєму внутрішньому світі.

Ось так, виявляється, психологія безпосередньо пов’язана з процесами харчування і схуднення, і не тільки дієтолог, але і психолог може бути важливим і корисним порадником. І пам’ятайте, що головне, не вимотувати себе виснажливими дієтами, а підходити до всього з розумом.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар