Хто Ви: переможець чи переможений?

peremozhetsКожен з нас прагне домогтися певного становища в суспільстві. Для цього ми працюємо над розвитком власних здібностей, відвідуємо курси підвищення кваліфікації та просто намагаємося стати краще, ніж інші люди.

Це й зрозуміло, адже все наше життя проходить в умовах конкуренції. На одне робоче місце сьогодні претендує від десятка осіб. Це означає лише одне – якщо ти кращий за інших, ти отримаєш посаду, ну а якщо ні … просто залишишся за бортом.

Деякі люди, яким не вдалося знайти своє місце під сонцем, звинувачують у всьому відсутність удачі, а також навичок, якими володіють успішні світу цього.

Але чи так це насправді?
Невже, дійсно успішні люди знають те, чого не знають інші?

Безумовно, це так. Однак ніхто з менш щасливих не сміє стверджувати, що навчитися даними навичкам неможливо. Причиною такої думки може служити банальна лінь і небажання людини виходити зі своєї “зони комфорту”. Більш того, в більшості випадків успіх людини залежить не від прихованих здібностей, а від її відношення до успіху!

У цій статті ми розглянемо з вами відмінності між переможцями і переможеними. Ви знайдете відповіді відразу на кілька запитань: до якої категорії ви ставитеся, які помилки допускаєте, а також що ви повинні зробити, щоб перейти від однієї категорії людей – до іншої.

1. Переможець завжди концентрується на вирішенні, а переможений зациклений на проблемі.

Коли переможці стикаються з певною проблемою, вони не сприймають її як щось трагічне. Це просто чергова проблема, яку їм слід вирішити. Не більше, ні менше. А значить, не варто витрачати свій час і нерви на довгі роздуми – краще подумати над тим, як швидше вирішити проблему. Що стосується тих, хто програв, стикаючись з проблемою, вони починають панікувати, в їх голові лякаються думки. Вони постійно зациклені на негативних наслідках, які принесе їм дана проблема. А ви ж знаєте – те, про що людина найчастіше думає, стає її реальністю.

2. Переможці завжди беруть на себе відповідальність за свої вчинки, а переможені прагнуть перекласти провину за свої помилки на інших людей.

Звичайно, перекладати відповідальність завжди простіше, от тільки результат від цього не зміниться. Переможець же, приймаючи на себе відповідальність за помилки, отримує можливість провести їх аналіз, що робить його лише сильніше. Крім того, беручи відповідальність за результат на себе, переможці з великим завзяттям підходять до справи, в той час як програвши ставляться до справи з думкою: «Вийде – добре, а якщо ні – все одно не я буду винен».

3. Переможені вічно скаржаться на обставини і кризи, з переможці бачать у кризі нові можливості.

Переможці знаходять можливість для заробітку навіть у самих, здавалося б, несприятливих умовах. Вони рішучі і мислять нестандартно. Цього не можна сказати про переможених, адже для них криза – це ще один привід відкласти рішучі дії, а також знайти пояснення своєї бездіяльності.

4. Переможці радіють теперишньому, а в минулому бачать важливий досвід.

Переможені постійно живуть спогадами про минуле. Звичайно, наші минулі заслуги і спогади важливі, але не можна постійно жити, думаючи про них. Коли програвші хапаються руками і ногами за своє минуле, вони не встигають приділити увагу теперишньому і, вже тим більше, не здатні побудувати своє майбутнє. Переможці живуть тут і зараз, насолоджуючись кожним моментом власного життя.

5. Якщо переможець що-небудь обіцяє, він це виконує, а переможені постійно відмовляються від своїх обіцянок.

Щоб бути успішним, необхідно стати господарем свого слова. Переможці, перш ніж щось пообіцяти іншим людям, тричі подумають – зможуть вони виконати дану обіцянку чи ні. Переможені здатні обіцяти “направо і наліво”, але вже через пару хвилин забути про обіцяне.

6. У складних ситуаціях переможці думають, як вони можуть досягти результату, а переможені лише просять прощення.

Для переможців немає нерозв’язних ситуацій. Вони готові пожертвувати своїми силами і часом заради того, щоб мета була досягнута. Переможені неохоче беруть на себе складні завдання, а коли приходить термін оголошувати про результат, вони лише просять прощення за те, що не вийшло зробити.

7. Переможці основний упор роблять на особистісний розвиток, а переможені всіляко їм нехтують.

Переможці використовують кожен шанс стати краще з величезною радістю. Вони відвідують семінари, читають книги і дивляться пізнавальні передачі. Щодня вони прагнуть дізнатися хоч щось нове, інакше вважають, що день пройшов марно. Переможені вважають, що і так знають достатньо, тому не варто й витрачатися на особистісний ріст – хай усе залишається, як є.

8. Переможці перемагають свої страхи, переступаючи через них, а переможені продовжують жити з ними все своє життя.

Якщо переможці бачать мету, ніякі страхи не здатні їх зупинити. Переможені рідко вирішуються боротися зі страхами. Їм простіше відпустити ситуацію і відмовитися від мрії.

9. Переможці не чіпляються за свою зону комфорту, як це роблять програвші.

Вони з радістю приймають новий виклик і нові знання, отримання яких обіцяє їм хороші перспективи. Вони завжди відкриті. Переможені не хочуть змін, їм набагато комфортніше жити у власному обмеженому маленькому світі. “Можливо, погано – зате стабільно!” – ось їх девіз.

10. Переможці діють, а програвші залишаються поза грою.

Жоден переможець, побачивши сприятливу можливість, не починає сумніватися. Вони роздумують деякий час, після чого діють. Переможені починають шукати підступ і сумніватися, а коли стають готовими до дій, можливісті вже упущені.

11. Переможці завжди роблять висновки зі своїх невдач, а переможені дуже бояться їх.

Коли ж невдачі трапляються, програвши впадають у відчай і не роблять нічого, щоб зрозуміти, з якої причини очікуваний результат не був досягнутий. В результаті, рано чи пізно програвши знову допускають ідентичну помилку, наступаючи на ті ж граблі.

12. Якщо переможець не отримує очікуваних результатів, він змінює стратегію своєї поведінки і діє інакше.

Переможені йдуть напролом, здійснюючи одні й ті ж дії. При цьому, програвши наївно очікують інших результатів, але ж неможливо прийти в інший пункт призначення, йдучи однією і тією ж дорогою.

13. Переможці завжди мають досяжну і гнучку мета, заради якої слід працювати.

Кожен день здійснюючи по одному кроку на шляху до мети, вони досягаю її навіть раніше встановленого терміну. Переможені не особливо переживають з приводу мети, найчастіше цієї мети зовсім немає. Тому не дивно, що в їхньому житті всі події відбуваються хаотично, а результат не досягається ніколи. Мета повинна бути у кожної людини. Це не може піддаватися обговоренню.

14. Переможці завжди планують свою діяльність, а програвші вважають планування зайвою тратою часу.

Щоб досягти успіху, людина має мати чіткий план дій. Планування має здійснюватися не тільки на день, а й на тиждень і навіть місяць. Саме планування допомагає не забути про головну мету і правильно розпорядитися власним часом, виконуючи в першу чергу найважливіші завдання.

15. Переможці завжди відкриті для навчання і не закінчують даний процес, навіть ставши багатими і відійшовши від справ.

Переможені можуть прекрасно усвідомлювати, що їм не вистачає знання, але при цьому вони не будуть готові встати з дивану і зайнятися самовдосконаленням. Самий же поганий варіант – коли людина думає, що все знає. Як правило, саме з цієї думки починаються всі неприємності.

16. Переможці скромні, а переможені егоїстичні.

Навіть домігшись великого успіху, переможці воліють скромне визнання загальним оваціям. Для них досягнення результату – звичайна справа. Вони не розуміють, чим удостоєні такої похвали і захоплення. Переможені, навпаки, бажають чути похвалу від людей навіть у ситуаціях, коли і хвалити їх нема за що.

17. Переможці працюють старанно, тоді як програвші уникають роботи.

Переможені трудяться лише в рамках своїх обов’язків, а їх основною метою є отримання зарплати і своєчасний відхід з роботи. Переможці кожну справу доводять до кінця і не бояться брати на себе інші обов’язки. Вони люблять працювати і роблять це із задоволенням.

18. Переможці наполегливі й завжди йдуть до кінця, а переможені здаються при перших труднощах.

Можливо, зараз проблема здається серйозною. Але хто пройшов шлях до успіху, не зустрівши на своєму шляху жодної перешкоди? Переможці чудово розуміють це, тому готові йти вперед до своєї мети, справляючись з виникаючими труднощами.

19. Переможці знають ціну часу і не витрачають його на неробство.

Переможені дуже часто потрапляють у полон до “пожирачів часу”. Успішні люди ніколи не лягають дивитися телевізор, якщо у них є незакінчені справи. Вони дотримуються правила тайм-менеджменту і не дозволяють пожирачам часу (телевізор, комп’ютер і т.д.) отримати над ними владу.

 20. Переможці впевнені в правильності прийнятих ними рішень, тоді як програвші завжди сумніваються.

Навіть коли на руках будуть всі докази правоти, програвші будуть сумніватися і відмовляться від рішучих дій. Якщо такі дії були вчинені, ці люди будуть довго сумніватися, чи правильно вони поступили. Успішна людина, якщо щось вирішила, неодмінно переходить до конкретних дій. Після цього вона жодного разу не засумнівається в рішенні і буде впевнена – вона все зробила правильно.

21. Переможці завжди віддають більше, ніж беруть взамін.

Переможені роблять все з точністю, та навпаки. Сильні люди знають – коли що-небудь віддаєш, воно повертається до тебе сторицею. Крім того, допомагаючи людям, переможці заводять важливі дружні зв’язки з іншими успішними особистостями, які знадобляться їм у майбутньому. Неуспішні люди часто вимагають від людей багато, намагаючись нічого не дати натомість. Природно, таких людей часто уникають і не надають допомогу.

22. Переможці не йдуть за натовпом, а думають головою.

Переможені вважають, що більшість завжди правильно діє і йдуть слідом за натовпом.

 23. Переможці мають звичку слухати, а програвші шукають будь-який зручний момент для того, щоб говорити.

Переможці знають, що в розмові двох і більше людей у ​​виграшному становищі знаходиться слухач, який отримує важливу інформацію. Програвші ж намагаються більше говорити і завжди залишатися в центрі уваги.

24. Переможці спілкуються з успішними людьми, які можуть багато чому їх навчити.

Переможені витрачають свій час на спілкування з людьми, які не добилися успіху в житті. Для них основні цінності – клуби, випивка, дівчата і відпочинок. І нічого дивного, що з таким оточенням про успіх людина може лише мріяти. Вибирайте своє оточення дуже ретельно. Краще всього, якщо ваше оточення буде складатися з людей, які мають схожі з вами цілі.

Ну, що, до якого типу людей ви ставитеся – переможцям або переможеним?

Навіть, якщо ви виявили у себе якості переможеного – не біда, адже ви завжди здатні змінитися, перейшовши на протилежну сторону. Головне, щоб для цього ви мали достатньо бажання і сил.

Пам’ятайте одну просту істину: все залежить від вас. Так що, геть сумніви – пора діяти!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар