Full body або спліт: які тренування ефективніше

Full body або спліт: які тренування ефективніше
Є у фітнесі теми, про які можна сперечатися нескінченно. Одна з них стосується областей силового тренування: full body (тренування на все тіло відразу) або спліт (кожне тренування присвячене тільки одній зоні – спина, ноги, руки і т. д.).

Full body

Експерти в області фітнеса в один голос запевняють, що такі тренування ідеальні для новачків. Перші місяці в залі людина знайомиться з тренажерами, вправами і освоює правильну техніку, тому тренування, що задіє всі м’язи тіла – прекрасний варіант.

Головні переваги таких занять:

Часте опрацювання всіх м’язових груп. Чим частіше ви задієте ті чи інші м’язи, тим швидше вони ростуть, а займаючись по системі full body, ви будете навантажувати одні і ті ж м’язи 2-3 рази на тиждень.

Висока витрата енергії. Якщо на тренуванні ви тренуєте все тіло, то в роботу включаються абсолютно всі групи м’язів, і, відповідно, ви витрачаєте набагато більше енергії. Це дозволяє набирати більш якісну м’язову масу за рахунок спалювання жиру.

Збільшення ефекту суперкомпенсації. Після якісного тренування full body ваше тіло буде сильно втомленим і виснаженим, і в таких умовах воно буде ідеально приймати необхідні йому для швидкого відновлення речовини.

Анаболічний відгук. Чим більше м’язів ви задієте в рамках одного тренування, тим сильніше зростає рівень тестостерону в крові.

Спліт

Однак спліт теж не позбавлений переваг.

Менше втома і більше робоча вага. Якщо людина займається за системою full body, їй буде не просто робити багатосуставні вправи, які слідують одна за іншою, оскільки вона досить швидко втомиться. Тому окрема опрацювання кожної групи м’язів дозволить домогтися більшого перевантаження м’язів, що призведе до їх кращого росту.

Більше уваги окремій м’язової області. Цілком логічно, що тренуючи всього одну групу м’язів замість всього тіла, ви можете більш повноцінно і якісно її опрацювати. Тренування full body не дозволять досягти такого ефекту.

Менша ймовірність перетренуватися. Тренування на все тіло вимотує набагато сильніше, ніж спліт, тому його прихильники більше ризикують отримати перетренованість.

В цілому досвідчені тренери сходяться на думці, що організація тренувань ніяк не пов’язана з досвідом спортсменів. Якщо ви будете правильно виконувати всі вправи і давати м’язам адекватні навантаження, то не матиме ключового значення, тренуються м’язи окремо або в рамках кругового тренування. Ну і крім того, можна успішно поєднувати ці два типи тренувань.

Наприклад, ви можете тренувати все тіло, але при цьому виконувати по 2-3 підходи на кожну групу м’язів. Або тренуватися по системі спліт, але рівномірно чергувати зони навантаження. Ну і важливо орієнтуватися на власні відчуття і самопочуття під час тренування.

Оцініть статтю
Додати коментар