Фітнес після 40: як уникнути травм

Фітнес після 40: як уникнути травм
Користь спорту для здоров’я незаперечна в будь-якому віці, але важливо розуміти, що в міру дорослішання ваші заняття вимагають певної коригування. Сьогодні поговоримо про те, як правильно займатися спортом після 40 років.

Експерти переконані, що для поліпшення форми після 40 років важливі не тільки фізичні сили, але й мудрість, щоб правильно спланувати і організувати свої тренування.

Дослідники з Піттсбурзького університету, провівши експеримент за участю більше 2500 олімпійців похилого віку, з’ясували, що 89% з них після 50 років отримували хоча б одну спортивну травму, а понад 50% — до 5 травм. І мова тут про досвідчених спортсменів, але у любителів ризики нітрохи не менше.

Основна проблема спортсменів у віці пов’язана з перевантаженнями м’язів і хронічним тендинитом (гостре запалення сухожилля). Важливо розуміти, що з роками і кістки, і тканини відновлюються все гірше, тому після тривалого та інтенсивного тренування їм треба більше відпочинку. Якщо ж постійно тренуватися, то перевантаження будуть накопичуватися і рано чи пізно обернутися неприємними для здоров’я наслідками.

Щоб уникнути травм і зробити свої тренування більш ефективними, фахівці склали кілька рекомендацій.

  • плануйте тренування рівномірно протягом усього тижня. Якщо ви будете активно займатися тільки на вихідних, ви приречені на провал.
  • слідкуйте за правильною технікою виконання вправ. Це допоможе вам уникнути перевантаження і знизить ризики травм.
  • не забувайте про захист. Залежно від вашого виду спорту, вам можуть знадобитися захист для рук, наколінники або шолом.
  • збільшуйте навантаження поступово. Намагайтеся не кидатися в крайності і збільшуйте навантаження поступово, щоб уникнути травм.
  • тренуйте все тіло. Включайте в тренування вправи на різні групи м’язів, а також не забувайте про розвиток координації та рівноваги.
  • займіться крос-тренінгом. Поєднання відразу декількох видів спорту допоможе ефективніше тренувати відразу все тіло. Наприклад, це можуть бути плавання, веслування і велоспорт.
  • розігрівайтеся перед тренуванням. Це може бути трохи кардіо, або виконання вправ на динамічну розтяжку. Тут важливо буквально підвищити температуру тіла, оскільки в розігрітому стані м’язи і сухожилля стають витривалішими і міцніше.
Оцініть статтю
Додати коментар