Фактор, який допоможе знизити ризик розвитку атросклероза

Фактор, який допоможе знизити ризик розвитку атросклероза
Говорячи про здоров’я серця і судин, медики все частіше закликають нас правильно харчуватися і приділяти час фізичним навантаженням. Але вони втрачають ще один важливий фактор, який також вносить чималий внесок у захист нашого серця від патологій.

Мова про сон, точніше про його достатню кількість. Недосип підвищує ризик серцево-судинних захворювань не безпосередньо, а за рахунок наростання найнебезпечніших факторів ризику: тиск, запальні процеси, ожиріння і рівень цукру в крові.

Фахівці з Національного центру серцево-судинних досліджень (Мадрид) вивчили інформацію про здоров’я майже 4-х тисяч банківських працівників, середній вік яких становив 46 років.

Протягом семи днів усі учасники носили актиграф (прилад, точно реєструючий час сну і неспання протягом доби). Після цього моніторингу всіх добровольців розділили на 4 групи в залежності від кількості годин сну. Перша група – спала менше 6 годин, друга – 6-7 годин, третя – 7-8 годин і четверта – понад 8 годин. Після всі добровольці пройшли УЗД судин всього тіла і комп’ютерну томографію серця.

У результаті стало відомо, що сон більше 8 годин на добу може серйозно збільшувати ризики атеросклерозу, особливо у жінок. Але недосип все ж був більш небезпечний. В учасників, які спали менше 6 годин на добу, ймовірність патологій судин зростала відразу на 27% в порівнянні з тими, хто спав 7-8 годин. А у людей, які скаржилися ще й на якість сну, ймовірність розвитку атеросклерозу виростала і зовсім на 34%.

Також з’ясувалося, що серед людей з коротким і порушеним сном було дуже багато любителів алкоголю, які сприймали його як снодійний засіб. Так, алкоголь може сприяти засипанню, але він при цьому серйозно погіршує якість вашого сну. Небезпечною виявився і кава, особливо для людей з особливостями метаболізму. Коли кава повільно засвоюється організмом, вона неминуче впливає на сон.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар