Ендрю Метьюз “Живи легко!”

zgivi-legkoЯ не психолог і, вже тим більше, не літературний критик – я просто звичайний читач, якому попалася чисто випадково книга з розділу позитивної психології – «Живи легко!» Чесно кажучи, спочатку я навіть не збирався її читати – вирішивши, що проблем в житті вистачає, а часу обмаль… Почав читати книгу, не для того, щоб знайти в ній допомогу, а для того щоб просто вбити час і лягти спати. Але вже через кілька сторінок втягнувся і зрозумів, що не піду спати, поки не прочитаю книгу цілком.

Написана вона була в 2011 році австралійським психологом і письменником Ендрю Метьюзом, дуже розумною і позитивною людиною. Як неодноразово було доведено вченими і просто дуже успішними людьми, одна з основних складових досягнення успіху – це наше прагнення до успіху і спрямоване на нього позитивне мислення.

Саме ця складова з усіх боків, у всіх аспектах розглядається в цій книзі.
Читаючи я почав розуміти, що те, що пише автор, у багатьох випадках дійсно є правдою – воно якось переноситься і в наше життя.

Що особливо мені сподобалося, так це його 10 заповідей:

1) Ми прийшли в цей світ, щоб вчитися. І життя кожен день викладає нам новий урок.

Коли я прочитав вперше цей вислів – першою моєю думкою було: а до чого це? Невже все, що трапляється, заплановано для того, щоб нас чомусь навчити? Почався глибокий аналіз мого становища на даний момент. Раджу і вам проаналізувати свою ситуацію, навіть якщо немає бажання поглиблюватися в основу своїх проблем… Продовжуючи читати і розбираючи кожен із прикладів автора, зрозумів, що написане відповідає дійсності, це не блеф чи порожні слова – це дійсність!

2) У Всесвіту немає любимчиків.

З даним висловом я категорично хотів не погодитися. Але тут автор теж цілком переконав мене. Як в іншому, він спирається на  факти. В цьому випадку він зауважує, що дуже часто ми просимо небеса допомогти нам і при цьому нічого самі не робимо, а потім заявляємо, що комусь щастить, а цей хтось -то, можливо, в дійсності працює набагато більше нас.

3) Наше життя – це відображення наших переконань.

Думки матеріальні, пам’ятаєте? Ось саме в цьому і переконує нас автор! Та що там автор, ми самі можемо перевірити це на практиці. Подумайте про когось випадково і цей хтось тут же вам подзвонить або чого доброго ви взагалі його зустрінете – це і є матеріальність наших думок.

4) Коли ми занадто прив’язуємося до речей, людей, грошей – вони вислизають!

Хіба ні? Пам’ятайте своє перше кохання? Ви були без розуму від нього(її), а він(вона) … вас ігнорував(ла). Чому? тому що ви занадто любили, хоча правильніше сказати занадто прив’язалися! Те ж відноситься і до грошей, і взагалі до речей.

5) Те, на чому ми загострюємо увагу, має особливість збільшуватися в розмірах.

Подумайте протягом години – двох про щось неприємне і ось результат. Це щось вже повністю заповнило вас, ви перебуваєте на межі зриву – все погано! Подумайте про щось добре…  і ось, будь ласка, все вже просто відмінно… Не робіть з мухи слона! Це відноситься до поганого, а з гарного – чому б і ні?

6) Слухайте своє серце і йдіть туди, куди воно вас кличе!

Можна бути щасливим – тільки роблячи те, що ви дійсно хочете. А щоб відчути, що ви хочете, – треба відключити все, що вам нав’язало життя: батьки, ваше оточення. Тому слухайте тільки своє серце – воно вас не обдурить!

7) Господь ніколи не зійде з небес і не скаже: « З цієї хвилини я дозволяю тобі бути щасливим!»

Щоб стати щасливим – ви повинні стати самі таким. Вас ніхто не зробить щасливим, навіть якщо здається, що була б поруч зі мною кохана людина – я б був щасливий … ні! Ви б все одно не були щасливі – нічого не зміниться. Поки ви не змінитесь зсередини.

8) Вступаючи в боротьбу з життям, пам’ятайте, що воно завжди переможе.

Не йдіть проти системи – це марно. Не можна довести всьому світові, що щось неправильно, якщо це вважається правильним вже кілька століть. Неможливо виправити світ – все це життя, не сперечайтеся з ним, а робіть свою справу. Тільки тоді досягнете результату.

9)  Що значить любити людей? Та просто приймати їх такими, які вони є!

Ви вибухає на кожного, хто робить не так як вам хотілося б … зупиніться! Ваші стосунки не стануть краще, якщо ви скажете своєму партнеру, як йому жити, швидше за все він просто піде від вас назавжди … . Якщо любите, просто прийміть кохану людину такою, яка вона є і не мучте ні себе, ні її!

10) Наше призначення не в тому, щоб змінити світ, а в тому, щоб змінитися самим.

Не можна змусити весь світ жити, так як вам хочеться – але можна змінити своє ставлення до нього. Так, наприклад якщо ви не любите свою роботу – ви можете просто кинути її, тоді начебто змінивши світ. Але все одно працювати, доведеться – життя перемагає. Треба змінити ставлення до неї, що буде набагато безболісніше для вас.

Звичайно, багато хто скаже, що все це і так зрозуміло і використовується і без порад якогось іноземця, що не вникає в реалії життя нашої країни. Але вся фішка книги в тому, що вона пояснює сам механізм того, як працюють різні методи мислення, яким саме чином думки впливають на наше реальне життя.

Крім того, я впевнений, що в книзі зачеплені хоча б пару аспектів, які ви раніше не застосовували або про які навіть не чули. Тому раджу кожному ознайомитися з цим твором,бо викладена в ньому тема стосується кожного. Ви знайдете для себе багато корисного. Ну і, звичайно ж, бажаю отримати максимум задоволення від прочитання книги Ендрю Метьюза!

 

Оцініть статтю
Додати коментар