Ендорфіни або як схуднути радісно

Ендорфіни або як схуднути радісно

З точки зору науки, «гормонами щастя» називають ендорфіни. Коли їх не вистачає в нашому організмі, то ми з легкістю набираємо зайву вагу і з величезними труднощами від неї потім позбавляємося.

Що таке ендорфіни

Гормон ендорфін був відкритий порівняно недавно – в 1970 році. Дослідженнями займалися європейські вчені, які хотіли з’ясувати, чому голковколювання дає знеболюючий ефект. Вчені з’ясували, що під час голковколювання організм виробляє знеболюючі сполуки, схожі на морфін. Ці речовини були названі ендорфінами, тобто морфіни, які виробляються всередині організму.

Ці гормони виробляють клітини гіпофіза. Дані речовини сприяють проведенню нервового імпульсу в центр задоволення, який знаходиться в головному мозку. Коли цей центр збуджується, то ми відчуваємо радість, легкість, бадьорість. Крім цього, гормони здатні запам’ятовувати інформацію, зменшувати біль, різні запалення і температуру.

Наявність ендорфінів в організмі людини сприяє тому, що ми повністю задоволені нашим життям, рідше хвилюємося і переживаємо. Науковими експериментами було доведено, що коли в нашому організмі достатня кількість гормонів, підвищується самооцінка, енергійність і сила. Ми відчуваємо себе затребуваними в цьому суспільстві, не маємо проблем зі сном. Потрібно сказати, що це дуже важливі якості для вдалого процесу схуднення.

Що підвищує рівень ендорфінів в організмі?

Після того, як вченим стала відома структура ендорфінів, вони почали робити досліди, щоб створити штучні аналоги, які б могли продаватися в аптеках. Але всі їхні старання були марними, адже людський організм дуже швидко звикав до них і ніякого позитивного ефекту це не приносило.

Відомо, що підвищенню ендорфінів сприяють такі речовини, як вітаміни А і С, а також мікроелементи, залізо і цинк.

На жаль, ендорфіни ми не можемо отримати разом з їжею. Але ми можемо вживати їжу, яка б сприяла їх синтезу. До таких продуктів відносяться: чорний шоколад, мед, картопля, банани, морква, морська риба, болгарський перець, яйця, а також деякі прянощі: базилік, селера та інші.

Існують способи, за допомогою яких можна самостійно регулювати рівень гормонів в нашому організмі. Найефективнішим є заняття сексом, яке закінчувалося б досягненням оргазму.

Деякі люди замінюють цей спосіб вживанням смачної їжі та алкогольних напоїв.

Непоганий метод – це заняття різними видами спорту. Все це обґрунтовується тим, що в процесі фізичного навантаження у нас починають боліти м’язи, а тим часом виробляються ендорфіни, щоб зменшити цю біль. Для того, щоб збільшити концентрацію гормонів щастя в 7 разів, досить позайматися приблизно півгодини.

Рівень ендорфінів також підвищується після досягнення людиною якої-небудь раніше поставленої мети або ж успішного виконання роботи. Протилежного результату слід очікувати від постійних заборон, розчарувань і невдач.

Що впливає на низький рівень ендорфінів?

Чому ж люди страждають від недостатньої кількості ендорфінів в організмі по-різному?

На вироблення цих речовин впливає багато факторів, наприклад, вірусні та ендокринні захворювання. Також впливає реакція людини на різноманітні невдачі і проблеми. Можливо, для когось постійний поганий настрій – це загальноприйнята норма. Важливо і те, які думки нас відвідують. Вчені з’ясували те, що ендорфіни допомагають зчитувати клітинам наші думки. Тільки позитивні думки сприяють виробленню ендорфінів.

Дуже часто ці гормони пов’язані з такою проблемою, як переїдання. Для більшості людей їжа служить не тільки джерелом енергії, але й засобом для поліпшення емоційного стану.

Таким чином, ми розповіли вам про те, як просто схуднути. Застосовуючи наші поради, ви можете зробити процес схуднення значно простіше.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар