Екхарт Толле назвав кращий спосіб, як позбавити розум від негативних думок

Екхарт Толле назвав кращий спосіб, як позбавити розум від негативних думок
Кожен день нас відвідують десятки тисяч думок. Більшість з них виходять з нашої підсвідомості і ми не приділяємо їм належної уваги. І навіть тоді, коли думки буквально заполоняють наш мозок, намагаючись привернути нашу увагу, ми як і раніше продовжуємо ігнорувати їх через страх, невизначеність або звичайне невідання.

Ми не тільки ігноруємо деякі досить важливі думки, але дозволяємо негативним судженням вторгатися в наш мозок і впливати на наше життя.

Наші думки мають неймовірний контроль над нами, але хороша новина полягає в тому, що ми можемо бути вище цього всього.

На думку Екхарта Толле, таке компульсивне мислення насправді може бути залежністю.

«Що характеризує залежність? Простіше кажучи, залежність – це коли ви більше не відчуваєте, що у вас є вибір зупинитися. Це здається сильнішим за вас. Залежність дає вам помилкове відчуття задоволення, які незмінно перетворюється в біль».

Що робить наші думки залежними?

Ми постійно про щось думаємо. Ми просто не можемо не думати про ті чи інші речі. Навіть тоді, коли ми намагаємося не думати, ми думаємо про те, щоб цього не робити.

Ви можете спостерігати, як весь цей процес перетворюється на кругообіг думок. Саме це і є залежність. Цей кругообіг не можна зупинити. Ми намагаємося привести наші думки в порядок і зайнятися повсякденними справами, але правда в тому, що коренем всієї цієї проблеми є негатив, яким необхідно навчитися управляти.

В іншому випадку, ми так і будемо витрачати даремно наші дні, перебуваючи в негативному настрої, замість того, щоб насолоджуватися тим, що відбувається зараз.

Чому так складно зупинити круговорот

У міру того, як ми ростемо, у кожного з нас розвивається думка про себе, яка часто грунтується на тому, що інші люди говорять нам про нас самих.

Наприклад, якщо б ваші батьки сказали, що у вас виходить грати в бейсбол і змусили б вас тренуватися щодня і все літо, швидше за все, ви пов’язали своє життя з бейсболом.

Однак якщо б ваші батьки сказали, що ви не будете грати в бейсбол, і вони не стануть оплачувати ваші тренування, тоді, швидше за все, ви б виросли з думкою, що не здатні грати в цю гру. І це не тому, що у вас немає таланту чи здібностей до гри, а тому, що ви не прислухаєтеся до власної думки.

Ми робимо ці помилки постійно. Ми кажемо собі, що не можемо розлучитися з чоловіком або дружиною тому, що не хочемо асоціювати себе з «розведеною» людиною, в той час як могли б подивитися на ситуацію в більш позитивному світлі і називати себе «щасливими».

Розлучення звучить жахливо і це погано, коли відносини розвалюються. Однак ніхто не думає про те, що вся ця ситуація може змінити життя людей на краще.

На думку Екхарта Толле, ось звідки у людини з’являється «его»:

«По мірі того, як ви ростете, у вас формується уявний образ того, ким ви є, грунтуючись на вашій власній і громадській думці. Ми можемо називати це фантомне я – «его». Воно формується завдяки активності розуму і може існувати тільки при постійному мисленні. Термін «его» означає різні речі для різних людей. Однак в даному контексті я маю на увазі під его помилкове “я”, створене нашою підсвідомістю”.

Як подолати негатив і почати керувати своїми думками

Володіння своїми думками – це перший крок на шляху до повернення контролю над вашим життям. Як говорить Екхарт Толле, кращим способом заволодіти своїми думками є присутність в теперішньому моменті.

В чому суть? Его не існує в цьому моменті:

«Для его не існує теперішнього. Его надає значення тільки минулому і майбутньому. Ця повна зміна істини пояснюється тим, що в режимі его наш мозок перестає функціонувати. Его завжди піклується про те, щоб зберегти минуле живим, тому що хто ви без нього?»

Тим не менше, Екхарт Толле каже, що мислення і свідомість не є синонімами:

«Мислення – це лише невеликий аспект свідомості. Думка не може існувати без свідомості, але свідомість не потребує думки».

Отже, як же піднятися над нашими думками?

Згідно Толле, потрібно стати спостерігачами для того, щоб почати жити в теперішньому моменті:

«Початок свободи – це усвідомлення того, що ви більше не є «мислителем».

В той момент, коли ви починаєте спостерігати за своїми думками, у вас активується більш високий рівень свідомості. Потім ви починаєте розуміти, що за думкою ховається ваш багатий розум, що думка – це лише крихітний аспект вашого розуму.

Ви також починаєте розуміти, що всі ті речі, які дійсно мають значення – краса, любов, творчість, радість, внутрішній світ, виникають за межами нашого розуму.

Ви починаєте прокидатися … саме в цей момент ви починаєте жити теперішнім.

Всякий раз, коли ви будете здатні спостерігати за своїм розумом, ви більше не потрапите в пастку своїх думок. Тепер вами рухатимуть не думки, а зовсім інша сила – «присутність свідка».

ГАРМОНІЯ
Додати коментар