Ефективні способи боротьби з хропінням

Ефективні способи боротьби з хропінням
За статистикою, до моменту настання золотого весілля, чоловік, що хропе позбавляє свою половинку практично 4-х років сну. Але всупереч поширеній думці, сам хроплячий теж не висипається, тому в підсумку страждають всі.

Сучасна медицина і фармакологія пропонує широкий арсенал засобів боротьби з хропінням. Лікарі-отоларингологи розповіли, які з них найбільш дієві.

Спрей

За запевненням виробників, ці препарати підвищують тонус м’якого піднебіння і це повинно допомогти людині позбутися від хропіння. Медики визнають їх досить ефективними, але з двома великими «але».

По-перше, до таких спреїв часто розвивається звикання, а по-друге, особливості конструкції м’якого піднебіння у деяких пацієнтів просто не дозволять препарату досягти своєї мети. Крім того, важливо пам’ятати, що це всього лише короткочасна і симптоматична терапія.

Кліпси, браслети і пластирі

Дуже часто при хропіння застосовуються і різні пристрої, наприклад, браслети, пластирі або кліпси. Досить поширеною причиною хропіння є викривлена носова перегородка і ці засоби, якраз і покликані вирішити цю проблему. Кліпси і пластирі розсовують крила носа і тим самим збільшують площу дихальних порожнин. Це дієвий засіб, які використовують багато спортсменів.

У браслети від хропіння вбудовані спеціальні п’єзо-елементи і датчики, які реагують на звук. Як тільки людина починає хропіти, браслет б’є його струмом і людина прокидається. Цей засіб не дуже люблять медики, оскільки переривчастий сон і часті прокидання не дуже корисні для здоров’я. Крім того, всі перераховані засоби просто допомагають боротися з симптомами, але не допоможуть вам вилікувати хропіння.

Подушки і ліжка

Хроплячій людині не можна спати на спині, оскільки саме в цій позі вона буде хропіти більш інтенсивно, тому багато пристроїв зосереджені на тому, щоб не дозволяти людям перевернутися на спину. Це і ортопедичні подушки, і невеликі м’ячики і навіть дуже вузькі ліжка. Але ці заходи не для всіх зручні, та й знову ж вилікуватися з їх допомогою вам ніяк не вдасться.

Дихальна гімнастика

Така гімнастика не завдасть вам великої шкоди, але і користі від неї не буде. Глибоке або переривчасте дихання ніяк не позначиться на тонусі вашого неба або кривизні носової перегородки.

Консультації у фахівців

Для лікування хропіння насамперед варто звернутися до лікаря-сомнолога або отоларинголога. Лікар проведе необхідне обстеження, щоб виявити справжню причину хропіння. Залежно від результатів вам може знадобитися хірургічне або терапевтичне лікування у ЛОРа.

Спеціальна терапія

Найбільш сучасним і ефективним способом лікування хропіння і апное (короткочасна зупинка дихання уві сні) сьогодні є СІПАП-терапія. Вона полягає в носінні (вночі) спеціального апарату. Людина одягає спеціальну маску, а прилад розташовують поруч з ліжком. В момент, коли людина перестає дихати, компресор закачує в носоглотку повітря, людина не затримує дихання і відповідно краще висипається і не хропе.

Профілактика

Для профілактики хропіння медики рекомендують у першу чергу не наїдатися перед сном, спати в прохолодному і добре провітреному приміщенні і додати в своє життя більше активності. Ну і, зрозуміло, стежте за своїм здоров’ям.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар