Дитина і вітчим. Як їх подружити?

malyk-i-vitchimУ житті бувають ситуації, коли чоловік зникає з поля зору.

Це може бути розлучення або загибель чоловіка. Ситуація ускладнюється тим, що в сім’ї підростають діти, які по-своєму сприймають цю трагедію. Найважче доводиться хлопчикам, адже саме тато для них є еталоном чоловічого начала.

 

Роль головного чоловіка.

Коли в сім’ї не стає дорослого чоловіка, цю роль на себе несвідомо беруть підростаючі сини. І помилково вважати, що хлопчики в п’ять – шість років ще зовсім маленькі для цієї «ноші». Саме в цьому віці вони, як ніколи, відчувають себе Чоловіками.

Що ж відбувається далі?

Коли мама виходить заміж повторно, як правило, хлопчик починає її ревнувати її до вітчима. Особливо такі почуття загострюються у дітей, які досягли періоду статевого дозрівання.

 

Нелегкий шлях до примирення.
Щоб змиритися з таким станом речей, буде потрібен певний час, за який відносини поетапно зазнають змін. Давайте розглянемо весь шлях побудови нових стосунків.

 

Етап 1: Протест.

Дитина може відмовлятися робити те, що робила раніше, грубити, замикатися в кімнаті або пропадати на вулиці.

Не варто давати різких вказівок типу: «Я сказала …» або «То не роби, туди не ходи». Поцікавтеся, чого  хочеться вашій дитині і запропонуйте це обговорити. Вчіться домовлятися з сином або з дочкою, як з дорослою людиною.

 

Етап 2: Розпач.

Це самий нелегкий період в процесі вибудовування відносин між вітчимом і дитиною.

Реакція дітей на питання, побажання, пропозиції непередбачувана, вони часто не контролюють себе, влаштовують немотивовані істерики.
Відокремлюйте вчинки дитини від її особистості. Не вішайте негативних ярликів: «ти такий, ти сякий». Краще запитайте: «Може, ти в чомусь розчарований, раз так вчинив?».

Від такої участі, розуміючи свою неправоту, ваша дитина може навіть заплакати. Просто обійміть її. Реакція на це може бути агресивною, дитина може почати відмахуватися. Але продовжуйте обіймати,  не лаючи. Дайте вийти накопичилася негативу зі сльозами і агресією.

 

Етап 3: Заперечення.

Дитина відмовляється вірити в  факт, який вже відбувся. Проявляється це в повному ігноруванні вітчима. Дитина немов не бачить і не чує його.

А у моменти, коли мама щось робить разом з новим чоловіком, син або донька може заявити: «Ти що?  Зовсім не збираєшся допомагати мені з уроками? »

Не кидайте все і не мчитеся на поклик. Інакше дитина почне вами маніпулювати і вирішувати, з ким вам бути. У цьому випадку краще сказати: «Хороша думка. Ти поки починай займатися самостійно, а я дороблю свої справи і приєднаюся до тебе через півгодини ».

Говоріть це спокійно, з посмішкою. Трохи пізніше можете запитати, що турбує, сердить або ображає ваше дитя, коли воно бачить вас разом з вітчимом. Нехай дитина виговориться. Поясніть, що ніхто і ніколи не зможе вплинути на вашу любов до неї.

Крім того, ваша дитина скоро виросте і створить свою сім’ю. При цьому, де б ви обоє не знаходилися, між вами збережуться теплі відносини і любов.

 

Етап 4: Примирення.

Тривалість кожного етапу не повинна перевищувати 1-1,5 місяців. Якщо тимчасові рамки у вашому випадку більше, зверніться до психолога.

Якщо попередні етапи були правильно пережиті, то обов’язково настане четверта. На цьому етапі головне, щоб вітчим активно завойовував довіру дитини, займаючись з нею спільними справами.

 

Дитина у перед підлітковому віці може ніколи не визнати право вітчима стати його вихователем. І все ж треба спробувати  вибудовувати з ним абсолютно партнерські і дружні відносини.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар