Дуже незручне питання, з якого починаються зміни на краще у житті

Дуже незручне питання, з якого починаються зміни на краще у житті

«Чого я хочу від життя?» – це досить неконкретне питання. Ми можемо дати на нього таку безліч відповідей, що в підсумку так і не дозволить визначити, чого ж ми хочемо насправді.

Чи ми хочемо бути щасливими? Успішними? Може бути, комусь просто необхідно, щоб у нього було щеня?

Якщо ви хочете, щоби ваше життя стало більш повноцінним, щоб у нього з’явився сенс, вам доведеться бути більш проникливими, коли ви намагаєтеся розібратися в собі.

В одному з подкастів Simplify ведуча Кейтлін Шиллер вела розмову з експертом з питань щастя, автором книг-бестселерів, Гретхен Рубін. Вони говорили про трюки, що дозволяють людині зрозуміти себе краще.

Хочете дізнатися, в чому полягає один з цих трюків? Тоді просто задайте собі наступне питання: «Кому я заздрю?»

«Заздрість – це надзвичайно неприємна емоція. У деякому роді, нам соромно за те, що ми заздримо комусь. Тому ми не завжди хочемо зізнатися навіть самим собі в тому, що ми комусь заздримо.

Замість того, щоби зізнатися в тому, що ми комусь заздримо, ми можемо сказати, що ми зневажаємо цю людину або, що ми злі на неї. Ми навіть можемо насміхатися над цією людиною.

Насправді, заздрість – це надзвичайно корисна емоція, тому що вона дозволяє вам зрозуміти, що у когось є саме те, що ви самі хочете мати. У більшості випадків, як тільки ви зізнаєтеся собі в тому, що ви заздрите, ви стаєте здатні почати діяти для того, щоб отримати теж, що є в цієї людини».

Іншими словами, замість того, щоб безпосередньо запитувати себе про те, чого ви хочете, прислухайтеся до своїх емоцій. Вони можуть дати вам відповідь на це питання.

Рубін привела в приклад свою подругу, яка постійно надсмехалась над своєю колегою, котра любить розповідати про те, як вона провела свою відпустку. У якийсь момент подруга сказала: «Почекай хвилинку! Я страшенно їй заздрю! Я обожнюю подорожувати. Мені б хотілося бути досить організованою для того, щоб самій спланувати такі ж чудові подорожі. Чому я цього не роблю? Вся ця заздрість, яку я відчувала, була потрібна просто для того, щоб я усвідомила, що мені потрібно».

Рубін з свого власного досвіду знає, наскільки потужною (з позитивного боку) емоцією є заздрість. Колись вона написала наступне: «Роздумуючи про те, щоб почати кар’єру письменниці, відмовившись від роботи в сфері юриспруденції, я помітила одну цікаву річ. Я згадала, що в часи навчання в коледжі, читаючи про те, яку чудову кар’єру побудували деякі особистості в сфері юриспруденції, я відчувала інтерес. Однак, читаючи про тих людей, які досягли небувалих успіхів на письменницькому терені, я просто з розуму сходила від заздрості. Це була дуже важлива підказка».

Крім того, щоб бути здатним поставити собі питання «Кому я заздрю?», важливо також вміти покладатися на свої емоції, а не опиратися їм. Інакше кажучи, «поглянути в очі своїм емоціям».

Як сказала Рубін, нам може бути незручно від того, що ми відчуваємо заздрість. Нам може здатися прекрасним думка про те, щоб спробувати її придушити. Однак, якщо ви зможете визнати той факт, що у когось є щось, що ви теж хотіли б мати, у вас буде більше шансів на те, щоб коли-небудь це отримати.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар