Досягнення мети в 12 кроків.

dosyagnennya-mety-v-12-krokivНа сьогоднішній день в різній літературі можна зустріти десятки, а то й сотні визначень поняття “мета”.

Але хіба необхідні вони? Адже на підсвідомому рівні мету розуміє навіть дитина. Ось, наприклад: повзе малюк собі, повзе, раптом бачить – на підлозі лежить випадково кимось загублена цукерка. У малюка з’являється мета – взяти цю цукерку і з’їсти. І тоді він починає нарощувати швидкість, повзти щосили. Ще б пак – адже у нього з’явилася мета. І він не відступить ні перед чим, поки ця мета не буде досягнута.

Безумовно, у дорослому житті досягнення цілей не дається так само легко, як у дитинстві. Але хіба діти могли собі гарантувати 100% -й результат?  Скоріше це було 50 на 50. І, чим старше ставала дитина, тим її шанси на досягнення мети звичним способом зменшувалися.

Так, якщо сім’я буде проходити по магазину з дуже маленькою дитиною пару років від народження і дитина щось пристрасно захоче, вона почне кричати на весь магазин. Для того, щоб дитина заспокоїлася, батьки куплять їй вподобану річ.

Але якщо таким чином себе почне вести дитина 5-7 років – тут вже як карта ляже – або батьки куплять бажану річ, або один раз шльопнуть по м’якому місцю. Звичайно ж, люблячи.

Отже, що ж таке “мета”? Мета – це кінцевий результат, якого хоче досягти людина і заради якого вона готова пожертвувати свої сили і час. Це так, якщо коротко. Дорослі також досягають цілей, але їм доводиться діяти іншими методами, ніж дітям. Жоден працівник не прийде в кабінет до начальника і не почне плакати і кричати: “Аааа, хочу підвищення зарплати”.

Це дорослий світ – жорстокий і деколи несправедливий. У ньому цілі досягаються роками, але ясно одне – якщо людиною опановує бажання в щоб те не стало досягти своєї мети і вона щодня робить щось для її досягнення – позитивний результат є лише питанням часу.

Звичайно ж, процес досягнення мети не складається з одного етапу – безпосереднього її досягнення. На сьогоднішній день багатьма авторами розроблені різні варіації систем досягнення мети.

Однак найбільш ефективною є дванадцятикрокова система досягнення мети. Якщо крок за кроком слідувати даній системі, можна досягти будь-якої, навіть самої глобальної мети, про досягнення якої навіть і не мріяв. Що й казати – ефективність дванадцятикрокової системи досягнення мети перевірена не тільки тисячами людей, а й великими організаціями для збільшення прибутковості і організації ефективних продажів.

Більш того, навіть ті, хто сумнівалися в працездатності цієї системи, спробувавши її одного разу, ставали її затятими прихильниками. А найголовніше – дванадцятикрокова система досягнення мети проста, як і все геніальне в цьому світі. Принадність системи досягнення мети в тому, що людина створює у своїй свідомості ментальний образ того, що пристрасно бажає досягти в реальному житті.

“Про що людина думає, того і досягає” – просте, на перший погляд, правило, завдяки системі 12-ти кроків набуває конкретних рис. Розмірковуючи про щось з граничною концентрацією і увагою, людина з більшим ступенем імовірності досягне своєї мети і стане тою, якою так хоче стати. Це ефективніше, ніж просто сліпо слідувати вказівкам, не бачачи кінцевої мети.

Людина бачить всередині себе вже досягнуту мету і світ робить все можливе для того, щоб її бачення з абсолютною точністю матеріалізувалося в реальному світі. Завдяки дванадцятикроковій системі досягнення мети людина переноситься з рівня абстрактної невизначеності на рівень чіткої ясності.

Людині слід лише пройти по дорозі з місця, де вона знаходиться зараз, туди, де хоче опинитися. Отже, розглянемо систему дванадцяти кроків більш конкретно.

Крок 1. Викликаємо сильне і пекуче бажання.

Без найсильнішого бажання не буде нічого. Нехай ви мільйон разів знаєте чіткий шлях досягнення своєї мети – якщо у вас не буде бажання, ви не станете робити ніяких дій. Але головне – це бажання допоможе вам подолати інерцію і страх, через які більшість людей відмовляються від мрії і задовольняються малим, продаючи себе задешево.

Коли людина думає про свою мету, в ній борються дві протилежні емоції – бажання і страх. При цьому більше сильна емоція обов’язково придушить слабшу. Коли ви викличете в собі пекуче бажання досягти мети і почнете діяти, від страху не залишиться й сліду.

Пам’ятайте: все, про що ви думаєте, має властивість збільшуватися в розмірах.

Починайте боятися – і ви не зробите ні кроку на шляху до мети під дією страху.

Бажайте досягти мети – і ви її досягнете, навіть коли, здавалося б, ваші шанси мізерно малі.

Маючи бажання досягти мети, ви підніметеся над своїми страхами.

Ще одна проблема, яку вирішує наявність пекучого бажання – проблема не ваших цілей. Справа в тому, що без наявності бажання досягти своєї мети інші люди легко здатні вселити людині свої цілі і мотивувати досягти їх.

Таким чином, людина перетворитися на маріонетку, яку банально використовують. Це недопустимо. Людина повинна хотіти чогось лише тому, що вона хоче саме цього, а не тому, що цього хочуть інші. Ставлячи перед собою основну мету, необхідно бути абсолютним егоїстом. Думайте лише про те, чого хочете ви. Ви повинні точно знати, чого саме ви хочете, ким хочете стати і т.д.

Перш за все, визначте свою основну мету. Подумайте над усіма своїми цілями і виберіть з них ту, яка домінує над іншими. Просто не обмежуючи себе у фантазії, подумайте, чого б ви хотіли досягти, якби успіх у будь-якій області був вам гарантований. Що буде для вас джерелом найвищого щастя? Тільки правильно виробивши мету і створивши бажання, матимете сенс рухатися до наступного етапу.

Крок 2. Вироблення переконання.

Тільки коли ви на 100% будете переконані в можливості досягнення своєї мети, ви будете здатні активувати свою підсвідомість і змусите її працювати на вас. Від вас вимагається лише впевненість у тому, що ви заслуговуєте досягнення мети, і вона обов’язково буде вами досягнута, коли ви будете до цього готові.

Головне – постійно зміцнювати свою впевненість і переконаність, поки вони не породять беззастережну віру в досяжність мети. Слід пам’ятати про те, що цілі повинні бути реалістичні, адже віра є каталізатором, який активізує розумову активність.

Не задавайтеся метою збільшити за місяць заробіток на 200% – це практично неможливо, тому ви самі не повірите в це. Нехай це буде 10-20% протягом півроку – цілком реально. Тільки реалістична мета здатна стати джерелом мотивації. Якщо ж мета буде не реалістичною, людина зневіриться у можливості її досягнення.

Досягнення великих цілей вимагає часу, тому чесно зізнайтеся собі, що досягнення великої мети заслуговує особливої ​​завзятості і терпіння. Ви не втратите 12 кілограм за місяць без шкоди для здоров’я, але дайте собі на це півроку і поставте мету втрачати по 2 кіло кожен місяць – ця мета легко досяжна і ваша підсвідомість буде здатна повірить у неї. Ви несете абсолютну відповідальність за створення позитивних ментальних відносин і їх подальше збереження.

Ви зобов’язані вірити в те, що діючи необхідним чином ви залучите людей і ресурси, які допоможуть вам досягти своєї мети у чітко визначений вами термін.

Крок 3. Запишіть на папір!

Багато хто, сформувавши у свідомості конкретну мету, зовсім забувають про необхідність запису її на папір. Пам’ятайте: не записана на папір мета – це фантазія, бажання, думка… та все, що завгодно, крім мети. Записуючи мету на паперовий носій, ви наповнюєте її енергією, крісталлізуєте її.

Бажання, записане на папері – це мета. І мета ця конкретна й відчутна. Ви здатні взяти папір в руки і відчути енергію, якою заряджена мета. Але причина, по якій люди не записують свої цілі на папір, криється не тільки в їх забудькуватості.

Справжня причина полягає в тому, що люди самі слабо вірять у досягнення мети. Тим самим, не переносячи мету на папір, вони захищають себе від розчарування у разі можливої ​​невдачі. Найстрашніше полягає в тому, що звичка не записувати свої цілі переслідує людей все життя. В результаті, вони задовольняються малими досягненнями замість того, щоб замахнутися на щось значно більше. Якщо людина знайде в собі сили і переможе звичку не записувати мету на папір, вона запустить в дію механізм успіху. Не бійтеся вірити у досягнення своїх цілей – записуйте їх на папір.

Крок 4. Складання переліку переваг, які з’являться у людини після досягнення мети.

Ви прагнете досягти своєї мети не заради задоволення своїх амбіцій – напевно, досягнення кожної мети несе певні переваги для вас. Ваше завдання – скласти перелік цих переваг, який послужить чудовим мотивом для того, щоб ваші цілі були досягнуті. Ви повинні знати, «навіщо» ви досягаєте мети, і тоді ви витримаєте будь-які «що», «не» і «якщо» на шляху до цієї мети.

Якщо ж ви не будете розуміти, які переваги несе в собі досягнення мети, ви легко зможете зупинитися на півдорозі і залишити спроби її досягти. Ваше «навіщо» повинно щодня мотивувати вас долати будь-які перешкоди і вести вас вперед. А ви, у свою чергу, повинні постійно думати про переваги, які принесе вам досягнення мети, підтримуючи вогонь бажання і високу мотивацію.

При цьому, чим більше кількість причин, заради яких слід досягти мети, і чим більшу цінність ці причини мають для вас, тим вище ваш рівень мотивації. При одній причині рівень мотивації низький. У випадку найменших неприємностей, ви зможете махнути на все рукою, відмовившись від мети. Дві-чотири причини досягнення мети забезпечать вам середній рівень мотивації для досягнення мети. До пори до часу ви будете успішно долати всі перешкоди на шляху до мети.

Однак, якщо перешкод буде занадто багато, ви можете порахувати, що «гра не варта свічок», і відмовитися від мети. Однак, якщо у вас десять і більше причин досягти мети, ви будете просто нестримні, а рівень вашої мотивації буде буквально зашкалювати.

Крок 5. Визначте своє вихідне положення.

Зрозумійте, де ви зараз перебуваєте. Ні, мається на увазі не ваше фізичне місцезнаходження, а положення щодо мети. Якщо ви плануєте схуднути до 60 кілограм, зважтесь і подивіться, скільки ви важите на даний момент. Якщо ви хочете більш високооплачувану роботу, проаналізуйте ринок праці і знайдіть інформацію про те, скільки «стоять» фахівці вашого профілю.

Чим більш ясно ви будете представляти своє вихідне положення, тим легше вам буде аналізувати свій прогрес.

Крок 6. Встановлюйте граничні терміни, до яких мета повинна бути досягнута.

Якщо мета відчутна і конкретна, вона зобов’язана мати граничний термін досягнення. Як тільки ви визначаєте граничний термін для своєї мети, ви програмуєте свою підсвідомість на досягнення мети точно в строк завдяки активізації підсвідомої «системи прискорення».

Часто люди не встановлюють граничні терміни досягнення мети, щоб уникнути розчарування в разі невдачі. Але таким чином вони позбавляються потужного стимулу досягти мети і діють за принципом «вийде – добре, а не вийде – то і не біда».

Чи слід дивуватися, що у більшості з них мета так і не досягається? На встановлення граничних термінів досягнення мети слід дивитися під іншим кутом зору. Не варто боятися не досягти мети в намічений термін. Якщо раптом, з якихось причин, ваша мета не була вами досягнута – просто визначте другий граничний термін – от і все! Ніякої трагедії від цього не трапитися. Але граничний термін зобов’язаний бути в будь-якому випадку – без цього ніяк.

Тільки пам’ятайте – якщо ваша мета дуже серйозна і ви встановлюєте граничний термін в 3-5 років, розбийте свою велику мету на кілька підцілей, визначивши для них граничні терміни досягнення – так вам буде значно простіше досягти основної мети.

Крок 7. Проаналізуйте всі стоячі на шляху до вашої мети перешкоди і запишіть їх.

Не існує жодної мети, на шляху до якої не було б перешкод. Перешкоди є лише зворотним боком успіху і досягнень. Перерахуйте всі перешкоди на паперовому носії в порядку їх важливості, виділивши одну – найбільшу з перешкод, яка немов величезний камінь загороджує шлях до мети.

Ось саме на усуненні цієї головної перешкоди і слід сконцентрувати всі сили. Коли перешкоду буде подолано, почніть боротьбу з більш дрібними перешкодами, прибираючи їх одну за одною з шляху, що веде до мети.

Перешкода може бути як внутрішня, так і зовнішня. Приміром, ваша мета: «Отримати підвищення по службі через півроку». Зовнішня перешкода – ви працюєте не в тій організації, в якій вітаються підвищення; ваш бос за щось злий на вас і принципово не розглядає як кандидата на підвищення і т.д. Внутрішня перешкода – вам не вистачає певної навички або знань; ви надто емоційні, часто відволікаєтеся від роботи і т.д.

Подолати зовнішню мету ви можете, влаштувавшись на інше місце роботи або поговоривши з босом «по душах» (тільки не перестарайтеся). Внутрішня перешкода долається шляхом придбання навичок, підвищенням кваліфікації.

Крок 8. Визначте додаткову інформацію, яка знадобиться вам для досягнення вашої мети.

Створіть список навичок і знань, які вам знадобляться для досягнення мети. Ми живемо в інформаційному суспільстві і найчастіше перемагають у боротьбі не ті, хто краще справляється з роботою, а ті, хто володіє інформацією.

Крок 9. Складіть список людей, чия допомога знадобиться вам для досягнення мети.

Рідко коли цілі досягаються людиною поодинці. Складіть список тих, чия допомога буде потрібна вам. Він може включати друзів, начальника, родичів, банкірів і ваших клієнтів. Розподіліть імена в порядку пріоритетності – першою у списку буде людина, чия допомога вам знадобиться найбільше.

Крок 10. Складіть конкретний план.

Перерахуйте в плані всі дії в порядку їх важливості. Яку дію необхідно виконати в першу чергу – вона має найбільшу важливість? Яка дія друга за значенням? І так далі…

Завдяки наявності у вас хорошого плану ви істотно підвищите свої шанси на досягнення цілей, адже, виконавши один пункт плану, ви точно будете знати, яку дію необхідно виконати далі. Як тільки ви складете план, тут же приступайте до конкретних дій.

Крок 11. Активно використовуйте метод візуалізації.

Створіть у своїй підсвідомості ясну і чітку картину уже досягнутої вами мети. Як ви тепер себе почуваєте? Відчуйте всі чудові емоції так, нібито ви реально досягли мети. Програвайте цю картинку якомога частіше – чим частіше ви будете повертатися до неї, тим краще. У процесі візуалізації ви підсилюєте бажання досягти мети і зміцнюєте впевненість у її досягненні. Використовуючи візуалізацію, ви активізуєте закон тяжіння. Ви будете здивовані тому, як просто у ваше життя починають приходити можливості, ресурси і люди, необхідні вам для досягнення мети.

Крок 12. Прийміть рішення про те, що не відступитеся від своєї мети ні за що на світі.

Заключний, однак, найчастіше, найважливіший крок на шляху до мети. Прийнявши рішення йти до кінця у що б то не стало, ви зміцнюєте свою рішучість, віру і наполегливість. Навчіться зберігати своє обличчя перед неприємностями та перешкодами і їм вас буде не зломити. Тільки по-справжньому завзята людина здатна йти до переможного кінця і досягти великих цілей.

Коли ви запустите дванадцятикрокову систему досягнення мети в дію і почнете слідувати їй, ви зможете досягти будь-якої мети незалежно від її масштабів.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар

  1. SerhiiG

    Спробуйте додаток iSmart.Life
    У них є демонстрація, і ви можете зрозуміти, чи це вам підходить, чи ні. Я використовую це додаток для планування моїх завдань і проектів. Це безкоштовний і дуже зручний додаток. Має сервіс для планування бюджету. Є локалізація українською, залежить від настроєк браузера.

    Відповіcти