До чого призводить ожиріння і чому потрібно терміново худнути?

До чого призводить ожиріння і чому потрібно терміново худнути?

Ожиріння розвивається поступово в результаті довгих місяців і років неправильних звичок в харчуванні і недостатній активності.

Більшість людей прагнуть знизити відсоток підшкірного жиру, щоб стати стрункіше і привабливіше, але зовнішній вигляд – далеко не найголовніша проблема людей, які страждають ожирінням.

Жир в людському тілі неоднорідний. Він накопичується не тільки під шкірою, але також на внутрішніх органах, відкладаючись на кишечнику, підшлунковій залозі, печінці, серці, стінках судин. За словами медиків, внутрішній (вісцеральний) жир несе ризик здоров’ю і життю.

Ожиріння жінок і чоловіків

Ожиріння у жінок і чоловіків виглядає по-різному. У жінок вісцерального жиру менше. Медики вважають, що це причина більш високої середньої тривалості життя жінок.

В жіночому організмі до настання менопаузи жир відкладається на сідницях, нижній частині живота і на стегнах, а не на органах черевної порожнини, коли чоловіки накопичують жир саме там. Абдомінальне ожиріння в медицині вважається найбільш небезпечним.

Оскільки менопауза руйнує гормональну захист жіночого організму від надмірного накопичення абдомінального жиру, жінкам особливо важливо підтримувати здоровий вагу у віці.

Чим небезпечний вісцеральний жир?

Обволікаючи собою органи, він їх здавлює, а при своєму високому вмісті здатний проникати всередину. Наприклад, вісцеральний жир забиває стінки судин, що призводить до розвитку атеросклерозу, а він в свою чергу призводить до інфаркту або інсульту. Це стосується не тільки людей, які страждають ожирінням, але і відносно струнких. Вісцеральний жир невидимий оку, він є навіть у людей з невеликим відсотком підшкірного жиру.

Інфаркт і інсульт – не єдині критичні для здоров’я наслідки надлишку внутрішнього жиру. Його надлишок вносить зміни в гормональний фон – підвищує вироблення інсуліну і естрогенів, пригнічує синтез гормону росту і тестостерону.

Надлишок інсуліну створює величезне навантаження на підшлункову залозу, а коли вона не справляється з нею, розвивається діабет. Більшість повних людей знаходяться в переддіабетному стані, коли клітини втрачають здатність виробляти інсулін в належному обсязі і рівень цукру в крові піднімається вище норми.

Якщо не змінити спосіб життя і не знизити відсоток жиру, то розвиток діабету 2 типу протягом 5-10 років буде неминучим.

Надлишок естрогенів вносить найсильніший дисбаланс в репродуктивну систему. Порушення менструального циклу відбувається не тільки від дієт, але і часто йде рука об руку з ожирінням. Надлишок підшкірного і вісцерального жиру робить вагітність неможливою. У чоловіків надлишок естрогену і придушення синтезу тестостерону погіршує потенцію і призводить до безпліддя.

За словами медиків, страждаючі ожирінням люди ризикують померти уві сні від зупинки дихання. При клінічно надмірній вазі синдром апное спостерігається у більшості людей.

До цього списку варто додати захворювання судин – гіпертонію і варикозне розширення вен, які також розвиваються на тлі надмірної ваги.

Як визначити рівень внутрішнього жиру у себе?

Люди, які страждають зайвою вагою, можуть орієнтовно дізнатися рівень небезпеки надлишків внутрішнього жиру. Для цього потрібно зробити завмер окружності талії.

Норма для жінок – до 88 см
Норма для чоловіків-до 94 см

Якщо ви бачите, що жир у вашому організмі накопичується на животі, а окружність талії перевищує вищезазначені норми, то ви в групі ризику, вам потрібно терміново міняти спосіб життя.

Однак ця проблема характерна не тільки для огрядних людей, тому найбільш точний спосіб дізнатися склад свого тіла – пройти діагностику в медичному центрі.

Зниження відсотка жиру в організмі хоча б на 10% дозволить мінімізувати ризики для здоров’я і відновити гормональну функцію.

Для цього потрібно змінити раціон харчування і почати більше рухатися. Спочатку схуднення організм буде добре віддавати зайву вагу, але потім процес сповільниться. Тоді вам потрібно буде перерахувати дефіцит калорій на нову вагу і підвищити витрату калорій за рахунок тренувань і нетренувальної активності.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар