Дієта: білково-вуглеводне чергування

Дієта: білково-вуглеводне чергування

Зараз багато різних дієт, які носять ім’я якоїсь відомої особистості. Але якщо їх проаналізувати, то важко зрозуміти, завдяки чому спалюється жир.

Часом це просто придумані історії, про які зірки ніколи не чули. Звичайно, так можна говорити не про всіх. Є багато методик, які допоможуть вам повернути собі хорошу форму. Перш ніж наважитися на такий крок, проаналізуйте гарненько обрану дієту, а ще краще зверніться до хорошого фахівця в області дієтології. Він вам точно поганого не порадить. Наш з вами організм не конструктор: його не так легко перебудувати знову, як хотілося б. Про це потрібно думати набагато раніше.

Отже, приступимо до аналізу безпосередньо дієти, яка заснована на білково-вуглеводному чергуванні.

Перший і другий день дієти – вживання низковуглеводної їжі і тієї, яка багата білком. Білок – 3 грами на 1 кілограм ваги, а вуглеводи – 1 грам.

Третій день – вживання високовуглеводної їжі – 4 грам на 1 кілограм ваги. Кількість білка потрібно скоротити до 1 грамів, щоб добова калорійність була допустимою.

Четвертий день – оптимальне співвідношення білка – 2,5 грама і вуглеводів – 2 грами.

Завдяки тому, що ви обмежуєте кількість вуглеводів, з Вашого організму йде зайва рідина. Якщо таке харчування підкріплювати фізичними тренуваннями, то буде спалюватися і зайвий жир. Оптимальне співвідношення білка і вуглеводів – це запорука того, що ви не будете відчувати слабкість.

Але не все так просто. Як і всі інші дієти, білково-вуглеводне чергування має як свої недоліки, так і переваги.

Що стосується її позитивних моментів, то воно дозволяє нормалізувати обмін речовин в організмі. Таке харчування також зберігає всі ваші сили і бадьорість духу. Саме тому ви з легкістю можете виконувати різні фізичні вправи. Білково-вуглеводне чергування дозволяє зменшуватися не м’язовій масі, а тільки жировим клітинам. Протягом всієї дієти ви ніколи не будете страждати поганим настроєм або депресією.

Незважаючи на всі позитивні моменти, є і зворотний бік медалі.

По-перше, така методика працює набагато повільніше, ніж інші класичні. Також існує велика ймовірність розвитку гастриту, виразки та інших шлунково-кишкових захворювань. Часто зустрічаються неприємні відгуки про таку систему схуднення, адже деяким буває важко розрахувати добову норму калорій.

Крім того, ефективність даної дієти не була підтверджена фахівцями. Багато дієтологів стверджують, що дана дієта працює недовгий час, тому може бути результативною лише в тих випадках, де дуже велика надмірна вага.

Ось зразкове меню для такої дієти.

Білковий день:

сніданок: сир і чай без цукру;
ланч: яєчний омлет;
обід: риба, приготована на пару, огірок;
полудень: кефір або йогурт;
вечеря: куряча грудка, приготована на пару або тушкована яловичина;
перед сном: ряжанка.

Вуглеводні дні:

сніданок: мюслі (за бажанням – з молоком, сухофруктами або медом);
ланч: 2 абрикоса або яблуко;
обід: рис, гречка або макарони з томатним соусом, салат зі свіжими овочами, шматочок житнього хліба;
полудень: фрукт (на вибір);
вечеря: салат з листових овочів, обсмажене в олії м’ясо або риба, хліб;
перед сном: ряжанка або кефір.

Білково-вуглеводні дні:

сніданок: вівсянка з сухофруктами, йогурт;
ланч: яблуко;
обід: рис або гречка з рибою на пару;
полудень: ряжанка з медом;
вечеря: сочевиця, тушковане м’ясо;
перед сном: ряжанка або питний йогурт.

Майже всі, хто випробував білково-вуглеводне чергування, підтверджують хорошу переносимість дієти. Вона протипоказана тільки тим людям, у яких проблеми з нирками. І, крім того, не так легко її дотримуватися, не маючи навичок харчуватися здоровою їжею.

Пам’ятайте, що краще готувати їжу безпосередньо перед подачею. Це буде дуже корисно як для фігури, так і для здоров’я. На всякий випадок радимо вам проконсультуватися з лікарем перед тим, як застосовувати дану методику.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар