Дитина смокче палець

Дитина смокче палець

Чому дитина смокче палець? Чому треба відвчити дитину від смоктання пальця? Як боротися з смоктанням пальця? Чи в змозі допомогти лікарські препарати?

Давайте розглянемо ці питання.

Багатьом батькам дуже близька така проблема, коли малюк смокче палець, але всі батьки ставляться до цієї проблеми по- різному.

Мати-природа нагородила дитину природним рефлексом — смоктання. Це дуже поширена звичка у 80 відсотків малюків. Дитина смокче палець, коли хоче їсти, або чогось боїться,або хоче спати.

Простежте за дитиною і подивіться, як вона смокче палець.

Якщо малюк просто тримає палець у роті, то це не зашкодить його прикусу. Але, якщо дитина смокче палець активно, то потрібно якомога швидше відвчити її від цієї шкідливої звички. Проблема в тому,  що це може нашкодити прикусу дитини.

Головне – сильно не хвилюватися.

Карати дитину за цю шкідливу звичку не потрібно. Це марно. Деякі батьки дуже жорстоко поводяться зі своїми дітьми, намазують пальці гірчицею або зеленкою. При цьому не думаючи, що дитина може почухати собі очі цими пальцями і одержати травму, що може привести до втрати зору. Ще одягають на пальці що-небудь гумове, карають свого малюка і загрожують йому.

І не розуміють –  адже дитина просто хоче заспокоїтись.

Дитині потрібно запропонувати заміну. Наприклад, якщо малюк смокче палець під час перегляду телевізора, то потрібно зайняти його руки чим-небудь.

Дайте малюкові м’ячик, щоб він м’яв його руками або іншу річ, щоб пальці його були чимось зайняті. Поговоріть зі своєю дитиною, переконайте її в тому, що, коли вона піде в садок і буде смоктати палець, це стане на заваді нормальному спілкуванню з іншими дітьми. Поясніть , що смоктання пальця може нашкодити зубам.

Хваліть свою дитину в ті моменти, коли вона не бере палець в рот або давайте якийсь подарунок, щоб у дитини була мотивація не смоктати палець.

Якщо дитина смокче палець у сні, то  на ручку потрібно одягати рукавичку або царапки. В аптеках існують спеціальні препарати, за допомогою яких дитина може перестати засовувати палець в рот. Вони не завдають шкоди дитині, їх намазують на палець. Ці лікарські засоби мають кислий смак і дитина зможе швидко відвчитися смоктати палець.

Оцініть статтю
Додати коментар