Десятка кращих дієт 2019 року

Десятка кращих дієт 2019 року
Американське видання U.S. News & World Report при співпраці з командою експертів опублікувало спеціальний рейтинг дієт на 2019 рік. Кожен план харчування оцінювався відразу за кількома параметрами: користь для організму, поживність, легкість, ефективність при схудненні і т. д. Ми готові познайомити вас з десяткою лідерів.

Середземноморська дієта

Вона стала лідером в загальному заліку, а також в номінаціях по простоті, користі для сердечників і діабетиків і здоровому харчуванні в цілому. Дієта базується на споживанні великої кількості свіжих фруктів і овочів, цільнозернових круп, бобових, горіхів і оливкової олії. Два-три рази на тиждень можна їсти рибу, морепродукти або м’ясо, молочні продукти і випивати 1-2 келихи вина.

Незважаючи на велику кількість жирів і вуглеводів середземноморська дієта навіть допомагає схуднути, але звичайно за умови стриманого розміру порцій і мінімального дефіциту калорій. Дієта досить легка для дотримання, ви знайдете чимало страв в мережі і завжди виберете щось дозволене в кафе або ресторані.

Дієта DASH

Основна функція цієї дієти – зниження тиску, тому вона показана в основному людям з серцево-судинними патологіями. Рекомендується їсти більше фруктів і овочів, круп, нежирного м’яса. Водночас варто обмежити солодощі, жирне м’ясо, цільні молочні продукти і звичайно сіль.

За умови дефіциту калорій дієта допоможе вам ще й скинути вагу. Дієта не надто складна для дотримання, вам просто доведеться вибирати менш жирні і солоні страви.

Флексітаріанська

Флексітаріанство – це більш вільне вегетаріанство, з якого на 100% не виключено м’ясо. Основу раціону складають: яйця, бобові, фрукти і овочі, цільнозернові крупи, молочні продукти. Зрідка дозволено м’ясо. Калораж можна регулювати самостійно в залежності від активності і Ваших фізичних параметрів. Велика кількість рослинної їжі насправді допомагає худнути, за статистикою, вегетаріанці на 15% стрункіше м’ясоїдів. Дієта досить гнучка і дотримуватися її не вимагає особливих труднощів.

Дієта MIND

Дієта MIND (Mediterranean-DASH Intervention for Neurodegenerative Delay) являє собою мікс з вже описаних нами середземноморської дієти і дієти DASH.

Її головна мета-призупинення нейродегенеративних процесів в організмі. Особливий акцент тут робиться на корисну для мозку їжу: ягоди, зелень, горіхи, цільнозернові продукти. Раз на тиждень дозволена риба і м’ясо, алкоголь допустимо в невеликих кількостях. Відмова від продуктів, шкідливих для мозку (солодощі, фастфуд, жири) допомагає тримати під контролем денну норму калорій, тому можливо вам навіть вдасться схуднути. Якщо ви готуєте вдома і рідко їсте в громадському харчуванні, то дотримуватися таку дієту вам буде не складно.

Дієта «Вагоспостерігачі» (Weight Watchers)

Ця дієта визнана кращою для схуднення. Вона привчає вас харчуватися корисними продуктами за особливою системою збору балів. У спеціальному мобільному додатку всі продукти мають свою “вагу” в балах.

Наприклад, у свіжих фруктів і овочів – 0 балів. Ви можете самостійно створювати меню, головне вкластися в запропоновану денну норму балів. Саме завдяки цьому дотримуватися дієти досить просто, навіть за умови, що ви їсте не вдома. Крім того, в рамках програми у всіх користувачів є доступ до величезної бази рецептів.

Дієта клініки Майо

У відомій на весь світ клініці Майо створили свою дієту для плавного переходу на здорове харчування. Пропонується є більше білкових і цільнозернових продуктів, а також фруктів і овочів. Калорії рахувати не потрібно, потрібно лише поступово відмовлятися від шкідливих харчових звичок і прищеплювати собі правильні. Розрахунок калорій додається пізніше. Дієта складається з декількох етапів і деякі з них вимагають серйозної сили волі.

Волюметрична (об’ємна) дієта

Продукти в рамках цієї дієти поділяються на 4 великих групи по своїй енергетичній щільності. Дуже низька (овочі і знежирені молочні продукти), низька (крохмалисті фрукти і овочі, нежирне м’ясо, бобові), середня (м’ясо, хліб і сир) і висока (шоколад, олії, горіхи).

Раціон повинен складатися здебільшого з перших двох груп продуктів, іноді можна вживати третю і зовсім рідко – четверту. Особлива увага приділяється продуктам і стравам з високим вмістом води. Така дієта, зрозуміло, допоможе схудненню, оскільки наповнена низьковуглеводними продуктами, дотримуватися її також не дуже складно.

Дієта TLC

Дієта TLC (Therapeutic Lifestyle Changes – терапевтичні зміни способу життя) розроблена головним чином для зменшення показників холестерину в крові.

У цьому раціоні досить багато овочів і фруктів, мало жирної «молочки», зернових і нежирних сортів м’яса і риби. Калораж формується в залежності від мети і бажаних показників холестерину. Низькожирові дієти ефективні для схуднення, тому це може стати для вас приємним бонусом. Дотримуватися дієти не дуже просто, оскільки вам доведеться розібратися в вмісті в продуктах насичених жирів і холестерину.

Скандинавська

Дієта наказує їсти багато річкової і морської риби, фруктів і овочів, цільнозернових продуктів. Також рекомендується звести до мінімуму кількість м’яса в раціоні, перейти на органічне харчування і намагатися уникати консервантів у продуктах. Калорії в рамках такого харчування рахувати не потрібно, але в довгостроковій перспективі воно можливо допоможе і в схудненні.

Оскільки дієта пропонує харчуватися місцевими та сезонними екологічно чистими продуктами, то назвати її легкою для дотримання, мабуть, не можна.

Дієта Орніша

Ця дієта визнана найкращою для здоров’я серця. В ній обмежені жири і перероблені продукти, акцент робиться на здоровому харчуванні. Продукти умовно ділять на 5 груп, при цьому перша включає найкорисніші продукти, а друга ті, що потрібно виключити. При цьому ви самі можете вибрати мету дієти-схуднення, здоров’я серця, профілактика раку – і в залежності від неї складати своє меню.

Строгий варіант дієти, який як раз і підтримує здоров’я серця, дотримуватися не дуже легко, але з часом ви звикнете.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар