Депресія після розлучення: як повернутися до нормального життя

Депресія після розлучення: як повернутися до нормального життяРозлучення доволі часто виступає способом розв’язання внутрішньосімейних проблем. Не маючи можливості або бажання вирішити ситуацію інакше, подружжя розлучається.

Якщо призвівша до розлучення проблема дійсно є руйнівною для спільного життя, то розлучення необхідне. Таким руйнівним фактором стає жорстоке поводження з членами сім’ї з боку одного з подружжя, вживання наркотиків, надмірне захоплення алкоголем, злочинна діяльність, аморальний спосіб життя. У таких випадках розірвання шлюбу – це звільнення.

Якщо ж причиною виступили не настільки складні причини (наприклад, подружня невірність у формі випадковості без побудови паралельної сім’ї, невдоволення родичів з одного боку щодо другої сторони, матеріальні труднощі, погані житлові умови, проблеми дитячої поведінки, народження важкохворої дитини), то розлучення посилить важкий душевний стан подружжя.

Проблема не буде вирішена і внутрішньо кожен з подружжя стане протестувати проти невірного кроку, який був зроблений ними і призвів до руйнування сімейного життя. У цьому випадку часті затяжні депресії, погіршення самопочуття, помітне зниження працездатності, трапляються сплески епатуючої поведінки. Як вийти з депресії після розлучення?

Етапи періоду після розлучення

Колишнє подружжя проходять однакові для всіх етапи періоду після розлучення.

Неприйняття. Розлучення відхиляється на рівні підсвідомості. Воно здається сном, жартом, помилкою – чим завгодно, тільки не реальністю. Здається, ось мине небагато часу, відносини відновляться, все прийде в норму, життя з другою половинкою налагодиться.

Заперечення. Прийшовше розуміння того, що розлучення не уникнути, виливається в потік погроз, шантажу, маніпулювання, спрямований на ініціатора розлучення. Іноді робляться демонстративні спроби суїциду.

Озлобленість. Виникає прагнення помститися, заподіяти шкоду колишньому партнеру. На цій стадії починаються заборони на спілкування з дітьми, розпускання чуток, пошкодження майна, заподіяння фізичного болю при зустрічі.

Співробітництво. Найчастіше причини для співпраці надумані: уявна вагітність, помилкова хвороба – своя або дітей, проблеми в побуті. Часті спроби демонстративного «влаштування особистого життя», які майже завжди викликають розчарування в нових відносинах.

Пригнічення. При відсутності результату у відновленні відносин з колишнім партнером починається преддепрессивний стан. Його характеризують різке зниження самооцінки, невпевненість у собі, пригнічений стан духу, емоційна спустошеність.

Усвідомлення. При успішному виході з депресії настає сприйняття себе по-новому, приходить звільнення від бажання відновити невідновні відносини, закінчується нездорова прихильність до колишнього партнера.

Адаптація. Формується готовність до нових відносин, складається позитивне ставлення до представників протилежної статі, йде образа на колишнього партнера.

Усвідомлення свого нового шлюбного статусу та адаптація до нього приходять лише до тих: хто впорався з депресією після розлучення.

Депресія після розлучення у жінок, в силу їх більшої емоційності і заглибленості в сім’ю, відвідує частіше ніж чоловіків.

Що таке депресія?

Депресія після розлучення – це психічний розлад, що характеризується пригніченим станом духу, емоційною нестабільністю та погіршенням фізичного стану. Затяжна або глибока депресія вимагає лікарського втручання та медикаментозного лікування.

Психологія розуміє під депресією афективний стан з гіпотімією (поганим настроєм), гальмуванням моторної активності і задушенням інтелектуальної діяльності. Вихід з неї може бути самостійним або за допомогою професійного психолога.

Симптоми депресії різноманітні

Перший з них – малоусвідомлюваний і найбільш важко усувний – постійні роздуми про колишнього партнера, побудова внутрішніх діалогів з ними, спроба подумки уявити примирення та відтворення сім’ї. Людина ніби занурюється в штучно створений світ і може жити так довгий час.

Другий симптом – порушення сну, труднощі з засипанням, безсоння. Спочатку спати не хочеться, але організм виснажується, погіршується нервове здоров’я. Характерно і для жінок, і для чоловіків.

Третій – розлад харчової поведінки. Апетиту немає зовсім або він, навпаки, надмірно підвищений і людина намагається «заїсти» гіркоту розставання.

Погіршення пам’яті та уваги – четвертий симптом. Важко зосередитися, сконцентруватися, немає інтересу до нової інформації, майже неможливо продуктивно працювати. Зустрічається частіше у жінок.

Соматичні прояви: головний біль, часті застуди, болі в області грудної клітини, гиперкинез (нервові тики),– п’ятий симптом.

Шостий – нездатність відчувати радість, задоволення; підвищена тривожність, почуття страху, сорому і провини; скритність і прагнення піти з дому.

Як вийти з депресії після розлучення? Такий стан затягується, людина занурюється в неї і не бачить виходу. У цих випадках участь рідних і друзів просто необхідна.

Щоб повернутися до нормального життя після розлучення потрібно усвідомити необхідність цього, визнати, що нинішній стан небезпечний і зробити перший крок до зцілення.

Як вийти з депресії після розлучення

Способи лікування депресії різноманітні і дають хороший ефект при одночасному застосуванні.

Зміна способу життя. Зусиллям волі потрібно перестати думати про відбвшеся розлучення, шукати винного, перебирати в пам’яті причини. Різка зміна деяких звичок дозволить швидше очистити свідомість від непотрібних і руйнівних думок. Заняття спортом, йогою, танцями, ходьба на роботу пішки, відвідування інших магазинів автоматично змінять сприйняття і вплинуть на переформування свідомості.

Фітотерапія – дієвий і смачний спосіб боротьби з депресією. Трав’яні чаї з м’ятою, мелісою, примулою, ромашкою заспокоюють нерви і зміцнюють імунітет.

Ароматерапія – лікування натуральними маслами шляхом вдихання, випаровування в аромалампах, прийом ванн з ними. При депресії показано олії цитрусових і хвойних, м’яти, троянди, іланг-іланга, пачулі, герані, троянди, сандалу, жасмину, ладану, лаванди.

Мелотерапія вважається новим методом лікування депресії. Але на ділі це забутий старовинний спосіб лікування душевного розладу. Авіценна і Гіппократ вважали, що музика робить людину сильніше і здоровіше, очищає душу і зміцнює волю. Звуки природи і спокійна класична музика — правильний вибір.

Іпотерапія – давно відомий напрямок зоомедицини – «лікування кіньми». Верхова їзда і догляд за кіньми заспокоюють нерви і можуть стати відмінним хобі і приводом для нових знайомств на іподромі.

Каністерапія – ще один перспективний оздоровчий напрямок зоомедицини – «лікування собаками». Прогулянки з собакою, ігри з нею, тактильний контакт пом’якшують душу і заспокоюють нерви.

Психотерапія – поширений і дієвий метод. Він реалізується лікарем-психотерапевтів і включає в себе загальновідомі і вузькоспеціальні прийоми.

Головне – звернутися саме до психотерапевта — людини з вищою медичною освітою, яка закінчила внз і отримала диплом про освіту лікаря, а не до чаклуна, екстрасенса, телепату, ворожки та іншим псевдоцелителям.

Медикаментозна терапія проводиться за показаннями та під наглядом лікаря. Вживання лікарських засобів безконтрольно може серйозно зашкодити психічному і фізичному здоров’ю і тоді до депресії додадуться додаткові проблеми.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар

five × five =