Чим небезпечне часте миття і антибактеріальне мило

Чим небезпечне часте миття і антибактеріальне мило
Водні процедури стали для нас чимось більшим, ніж просто способом підтримувати тіло в чистоті. Для багатьох ванна – це спосіб релаксу і відпочинку, а душ – звичайний ранковий ритуал, без якого неможливо прокинутися. Але чи не шкідливо так часто контактувати з водою? Особливо із застосуванням різноманітних косметичних засобів? Ці питання ми задали дерматологам.

Лікарі кажуть, що між гігієною і рівнем здоров’я людини існує прямий зв’язок. Особиста гігієна (зокрема, миття рук) допомагає захиститися від величезної кількості захворювань. Але в останні роки фахівці починають дивитися на гігієну трохи під іншим кутом.

Клітини поверхневого (рогового) шару шкіри і речовини, які знаходяться між ними, створюють своєрідну напівпроникну структуру, в якій відбуваються свої біохімічні процеси. Вся ця система і носить назву «епідермальний бар’єр». Кожен день в глибині шкіри з’являється новий шар клітин, при цьому поверхневий шар відділяється. Таким чином, і здійснюється оновлення і очищення шкіри.

Поверхня шкіри людини населена великою кількістю мікроорганізмів, які і формують індивідуальний для кожного мікробіом. Без миття склад мікрофлори залишається стабільним протягом декількох днів. А ось миття з милом здатне порушувати цей самий епідермальний бар’єр і тоді чутливість шкіри посилюється, кислотність знижується і з шкіри вимиваються цінні ліпіди.

Відразу кілька досліджень підтвердили, що часте миття з милом призводить до сухості і появи тріщин на шкірі. Особливо від цього страждають люди, яким доводиться часто мити руки (медпрацівники, косметологи і т. д.). Причому подібні пошкодження можуть виникнути навіть після одноразового миття рук з милом і зберігатися протягом декількох днів.

Ще один важливий аспект – стан мікробіома, який населяє поверхню шкіри. Мило, косметика та інші речовини так чи інакше призводять до зміни мікрофлори шкіри. Правда, однозначний ефект цих засобів досі не підтверджений.

Якщо говорити про антибактеріальне мило, то у вчених немає точних фактів, що в плані боротьби з інфекцією, воно ефективніше звичайного мила з водою. Зате точно відомо, що часте застосування антибактеріального мила може сприяти розвитку стійких мікроорганізмів.

Що ж у підсумку?

Рекомендація мити руки – це як і раніше важливе правило, яке допомагає нам захищатися від величезної кількості інфекцій і хвороб. Причому, для якісного миття зовсім необов’язково спеціальне мило, цілком достатньо самого звичайного.

Якщо говорити про миття тіла, то його епідермальний бар’єр все ж краще поберегти. Краще приймати душ під теплою, а не гарячою водою і не стояти під нею занадто довго. Замість рідкого мила або гелю для душу краще взяти масла або засоби з рН, подібним з рН шкіри. Після душу не варто терти шкіру рушником, краще акуратно промокнути її. Якщо шкіра суха, після душу наносьте зволожуючі засоби.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар