Чим корисний масаж і чому він не допоможе вам схуднути

Чим корисний масаж і чому він не допоможе вам схуднути
Масаж часто підноситься як чудодійна процедура, яка допомагає практично від усіх бід. Але чи так це насправді? Будемо розбиратися.

Для початку обговоримо найбільш популярну область застосування масажу – краса.

Целюліт

Є відразу кілька досліджень щодо ефективності масажу в боротьбі з целюлітом.

В експерименті турецьких вчених, проведеному в 2009 році, брало участь 33 жінки. Учасниці проходили в середньому 2 процедури на тиждень і всього зробили 15 сеансів масажу. У результаті у всіх жінок було відзначено помітне зменшення обсягів на окремих ділянках, але в той же час виражений антицелюлітний ефект відзначився тільки у 15% учасниць.

У 2014 році команда німецьких і швейцарських учених у ході експерименту встановили, що ударно-хвильова терапія дуже ефективна в боротьбі з целюлітом. Але мінус методу в тому, що він дає короткочасний ефект. Тому якщо вам потрібен стабільний ефект, доведеться проводити процедури постійно.

Жироспалювання

Багато ендокринологів дуже скептично налаштовані відносні користі масажу для схуднення і жироспалювання. Він може бути ефективний в якості лімфодренажу, але до жирової тканини не має ніякого відношення. Ми вже багато разів про це писали, але повторимося: найголовніше в схудненні – баланс калорій, ви повинні витрачати більше, ніж з’їдаєте.

У момент активного схуднення людина часто оцінює ефективність всіх проведених процедур виключно візуально, що не зовсім правильно. Щоб зрозуміти чи є ефект, потрібно заміряти обсяг жирової і м’язової тканини в організмі, а також відстежувати швидкість обміну речовин.

Те, що ми звикли називати «целюлітом», насправді підшкірний набряк, який утворюється на фоні малорухливого способу життя, неправильного харчування або порушення гормонального балансу. Завдяки своїй лімфодренажній дії, масаж допомагає поліпшити зовнішній вигляд деяких проблемних зон і навіть зменшити обсяги, але це ніяк не пов’язано з спаленням жиру.

Все ж повноцінна програма схуднення, перш за все, повинна бути заснована на нормалізації раціону і фізичної активності. Масаж, зрозуміло, також може бути присутнім, але тільки в якості допоміжної процедури. Досліджень, які точно довели ефективність масажу в процесі жироспалювання, на сьогодні не існує.

Позитивні властивості

Але все ж масаж не позбавлений позитивних властивостей і список їх досить значний. Серед його головних фізіологічних ефектів медики виділяють наступні:

  • Механічне видалення ороговілих частинок шкіри (допомагає шкірі виглядати свіжіше і молодше за рахунок видалення надлишкового секрету сальних залоз).
  • Регуляція роботи сальних залоз
  • Локальна активізація кровотоку і лімфотоку (допомагає доставляти необхідні речовини до органів і тканин, знімає набряки і прискорює виведення токсичних речовин).
  • Відповідна реакція нервової системи (один масаж може заспокоїти, а інший, навпаки, підбадьорити, тому масажисту завжди важливо знати кінцеву мету кожного пацієнта).
  • Вивільнення гормонів і гормоноподібних речовин (покращує мікроцеркуляцію в мережі капілярів, провідність нервових імпульсів по волокнах).
  • Розігрів м’язів (масаж перед тренуванням знижує ризик травм, а після – підвищує ефект від проведеного заняття).
ГАРМОНІЯ
Додати коментар