Чи варто приймати фітнес-добавки

Чи варто приймати фітнес-добавки
Напевно всім тренуючимся знайома ситуація, коли йти в зал немає ні сил, ні бажання. Існує думка, що впоратися з цим станом допоможуть спеціальні добавки, які зарядять вас енергією, підвищать мотивацію і зроблять тренування більш ефективними. Але залишається лише одне питання: чи безпечні вони для здоров’я.

Велика частина фітнес-добавок містять в собі практично одні і ті ж речовини – кофеїн, креатин і амінокислотні сполуки. Якщо розібрати їх вплив на наше тіло, вони насправді здатні наповнювати енергією і підвищувати витривалість, але у всіх є свої «але».

Кофеїн

Це стимулятор, який активізує нервову систему, м’язи і серцево-судинну систему. У дослідженнях за участю професійних спортсменів вдалося встановити, що вживання кави перед тренуванням насправді підвищує силу і витривалість. Але проблема в кількості: якщо в стандартній чашці кави міститься в середньому 95 мг кофеїну, у фітнес-добавках його 150-300 мг, що вже дуже багато.

Креатин

Креатин присутній в скелетних м’язах і наповнює їх необхідною енергією. Фахівці рекомендують приймати його під час інтенсивних тренувань, але це стосується саме професійних спортсменів. Крім того, пити його можна строго обмежений період часу, оскільки надлишок цієї речовини може шкодити ниркам, печінці і втручатися в роботу травної системи.

Амінокислота

Амінокислоти – це органічні сполуки, що входять до складу білків. Вони є прекрасним джерелом енергії, необхідної в тому числі і для фітнесу. Всього існує 9 видів амінокислот, які ми отримуємо з їжі, ще кілька наш організм виробляє самостійно. В окрему групу винесені так звані умовні амінокислоти, які не потрібні людині, якщо вона здорова.

У складі фітнес-добавок найчастіше присутні аргінін і аланін, які якраз і відносяться до умовних і несуттєвих амінокислот. Незважаючи на те, що вони позиціонуються, як додаткове джерело білка, насправді абсолютно марні і, як правило, ви отримаєте більше білка зі своєї дієти.

А що в підсумку? Експерти в області фітнеса не рекомендують приймати такі добавки, оскільки Бади не завжди перевіряються належним чином, а відтак вони можуть містити всі перераховані речовини в дуже великих дозах. Замість цього краще стежити за збалансованістю свого раціону. Крім того, регулярні заняття спортом найкраще допомагають підтримувати на потрібному рівні вашу енергію.

Оцініть статтю
Додати коментар