Чи шкідливо їсти перед сном?

Чи шкідливо їсти перед сном?

Правило про те, що не можна їсти за 2-3 години до сну, міцно вкоренилося в свідомості багатьох з нас. Але недавнє дослідження японських вчених показало, що пізні вечері зовсім не завдають шкоди здоров’ю. Подробиці повідомляє BMJ Nutrition, Prevention and Health.

Традиційно багато дієтологів радять не їсти мінімум за 2 години до сну, аргументуючи це тим, що рівень цукру в крові повинен встигнути нормалізуватися до тих пір, поки ви опинитеся в ліжку. Це знижує ризики порушень метаболізму, які ведуть до розвитку ожиріння і діабету 2 типу.

У своїй новій науковій роботі фахівці з Університету Окаяма з’ясували, як саме часовий відрізок між сном і останнім вечірнім прийомом їжі позначається на рівні глікованого гемоглобіну в крові. Вважається, що саме цей показник відображає середню концентрацію глюкози в крові за тривалий період (2-3 місяці).

Фахівці проаналізували інформацію про здоров’я більше 1,5 тисяч жителів Японії у віці 40-74 років, яка збиралася більше трьох років. Інформація стосувалася їх сну, фізичної активності, харчування, шкідливих звичок і т. д. Велика частина добровольців слідували рекомендаціям вчених і не вечеряли мінімум за дві години до сну, інші харчувалися в своєму режимі.

Підсумковий аналіз довів, що за 3 роки рівень глікованого гемоглобіну у випробовуваних в середньому зріс з 5,2% до 5,58% і при цьому часовий проміжок між нічним відпочинком і вечерею не грав ніякої ролі. Набагато важливіше для нормального обміну речовин виявилися фізична активність, раціональне харчування і відсутність шкідливих звичок.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар