Чи повинне подружжя неодмінно спати вночі в одному ліжку?

Разом в ліжкуВсі ми живемо в суспільстві і за законами цього суспільства. Ми не замислюємося про те, чи правильні принципи моралі, нав’язані нам з самого народження, а приймаємо їх як аксіому. Суспільство пропонує, але, правильніше сказати, нав’язує нам якісь загальноприйняті, зручні для всіх схеми життя, спілкування, дозвілля і розваг. Ці схеми повністю обплутали нас, як найсильніша павутина в тій сфері, яку, знову-таки, створило суспільство. Ця сфера називається «шлюб».

Отже, двоє людей живуть разом. Офіційний це шлюб чи цивільний – в нашому питанні це не має суттєвої різниці. Шлюб – вже сам по собі це дуже серйозне обмеження свободи один одного. З моменту, коли ми переступили поріг нашого спільного «місця ночівлі», ми змушені жити з певними обмеженнями. Є, безумовно, винятки з цих правил і є люди, які намагаються максимально не обмежувати свободу один одного і поважають право на особистий простір для кожного.
Але … на жаль – це рідкість. В основному відбувається так: тепер ми змушені розповідати один одному свої маршрути – хто куди прийшов, звідки і з ким (це важливо!) Повернувся, і найголовніше, бажано пояснити причину – навіщо туди взагалі ходити. Ми піклуємося про те, хто що їв, готуємо один для одного, дивимося один з одним по телевізору те, що самі б в житті не дивилися, та й взагалі йдемо на всілякі поступки у багатьох питаннях. Ми не можемо вночі танцювати, навіть, якщо сильно хочеться, тому що партнер спить і не ганяємо вечорами за кермом, щоб його особливо не хвилювати. Хоча, все це ох як хочеться зробити. Але ми змушені стримуватися, бо «так треба». Тому що ми вступили в «шлюб». І причому, усвідомлено …

Ми приходимо ввечері додому, вечеряємо і лягаємо спати в одне ліжко, хочемо ми того чи ні. Це теж одне з негласних умов «таємного договору». І ніхто не замислюється про цей момент, але всі розуміють, що так «потрібно» відповідно до земних законів за якими ми змушені жити. А чи насправді змушені? Або ми все-таки візьмемо на себе сміливість їх зруйнувати?

Мова про виконання подружніх обов’язків не йде. Зрозуміло, що якщо один з партнерів не буде їх виконувати, шлюб рано чи пізно помахає вам рукою на прощання і навіть сльозу пустить. Але ось засипати після цих обов’язків зовсім не обов’язково на подружньому ложі. Або, приміром, це зовсім не обов’язково робити щодня. Або ви можете трохи пізніше, скажімо, вночі пройти в іншу кімнату.

Великий філософ Ошо говорив про те, що люди настільки невільні, що готові навіть вночі залишатися такими, ні на хвилину не перериваючи цих ланцюгів.

Звичайно, якщо у вас «медовий» період і ви ні на секунду не можете розчепити обійми, то, безумовно, спати разом – це ваше покликання. Принаймні, на цей казковий період. Але, якщо ваші почуття більш-менш рівномірні, просто спробуйте хоча б декілька разів поспати окремо. Це прекрасно освіжить ваш шлюб. Кожна проведена спільно ніч буде як свято, а не як щоденна рутина або щось звичайне.

Якщо підійти до питання з точки зору елементарної зручності, все відразу стає на свої місця. Подружнє ложе зазвичай близько метр вісімдесят завширшки і два метри в довжину. Тобто на одну людину ми маємо ширину дев’яносто сантиметрів. Найпростіший і теж ортопедичний диванчик-книжечка – один метр сорок сантиметрів у ширину, і це все для вас! А це означає, що ми маємо метр сорок замість пропонованих звичайних дев’яноста сантиметрів, тобто на п’ятдесят сантиметрів більше! Це додаткові півметра вашої свободи. Тепер вам зовсім не обов’язково спати «солдатиком», рівненько по ниточці виклавши ручки і ніжки. Геть всі умовності і забобони! Ляжте по діагоналі, розкиньте руки, ви – птах у польоті! Ви – особистість, ви поза всяких законів і умовностей, і найголовніше, ви – вільні!

Оцініть статтю
Додати коментар