Чи можна займатися спортом, якщо хворієш

Чи можна займатися спортом, якщо хворієш

Хвороба завжди застає зненацька, наприклад, в середині тренувального процесу. Не важливо, займаєтеся ви вдома або в тренажерному залі, переривати тренування не хочеться, адже потім доведеться починати спочатку. Що робити, коли захворіла? Пропускати тренування або займатися спортом в колишньому режимі?

Простудні захворювання і тренувальні ефекти

В середньому людина хворіє на ГРВІ від двох до п’яти разів на рік. Хвороба виражається в закладеності носа, болі в горлі, підвищеній температурі тіла, відчутті слабкості, утрудненні дихання.

Будь-яке захворювання пригнічує анаболічні процеси в організмі і підвищує рівень кортизолу. Тренування при застуді не допоможуть ні побудувати м’язи, ні спалити жир. Всі фізичні навантаження підвищують пульс і температуру тіла, а імунітет відразу після тренування завжди знижений. Заняття спортом з підвищеною температурою послаблюють організм і можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Кожен вид тренувань вимагає концентрації уваги на техніці виконання рухів і роботі м’язів. Під час хвороби концентрація уваги знижується, а тіло відчуває слабкість – підвищується ризик травмуватися.

Висновок очевидний, тренуватися в тренажерному залі або проводити інтенсивні тренування вдома під час хвороби не можна. Краще вибрати інший вид активності, а до занять спортом повернутися, коли самопочуття покращиться.

Яка активність краще підходить при хворобі

На базі Американського коледжу спортивної медицини досліджували ефекти тренувань при легких формах інфекційних захворювань. За даними вчених, легкі тренування не заважають одужанню, коли важкі і інтенсивні заняття спортом погіршують відновлювальні здібності організму. Однак ми не завжди можемо відрізнити легку форму ГРВІ від початкової стадії грипу. Навіть легкі тренування при грипі здатні спровокувати найсильніші ускладнення на серці.

Найбільш підходящим видом активності стануть прогулянки на свіжому повітрі. Багато людей недооцінюють вплив нетренувальної активності, але ж вона допомагає спалити більше калорій і сприятливо відбивається на самопочутті. Прогулянки під час хвороби не забороняються, а навіть, навпаки, заохочуються лікарями.

Коли можна повертатися до тренувань

Як тільки небезпечні симптоми хвороби підуть, можна повертатися до спорту. Тренуватися можна при відсутності підвищеної температури, м’язової слабкості і болю в горлі. Однак необхідно заново скласти тренувальну програму – на тиждень зменшити робочі ваги, кількість підходів або повторень. Це стосується силових тренувань в тренажерному залі або занять вдома з гантелями. Для легких видів активності, як пілатес, йога або танці нічого коригувати не потрібно.

Якщо захворювання проходило важко, то зі спортом не слід поспішати. Після одужання відпочиньте ще 3-4 додаткових дня. Це дозволить уникнути ускладнень. Програму тренувань теж слід підкоригувати.

Хвороба приходить раптово, а правильне її лікування – запорука одужання. Тренування під час хвороби можуть призвести до ускладнень, тому краще зробити перерву, але підтримувати високу рухову активність. Вона принесе більше користі для організму і фігури. Відомо, що внесок тренувань у витрату калорій незначний в порівнянні з тривалою ходьбою.

Під час застуди важливо зосередитися на одужанні, яке залежить від здорового харчування, достатньої кількості вітамінів, рясного пиття і міцного імунітету.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар