Чи можна тренуватися під час хвороби і як правильно це робити

Чи можна тренуватися під час хвороби і як правильно це робити
В цілому це здається логічним – відмовитися від тренувань під час хвороби, зрештою, в школі адже застудженим не дозволяли ходити на фізкультуру. Але якщо тренування – це ваша давня і усталена звичка, то можна розглянути й інші варіанти.

На тему тренувань під час застуди чи ГРВІ проводилося чимало досліджень і зараз вчені пропонують керуватися так званим «правилом шиї». Якщо всі ваші симптоми зосереджені вище шиї (нежить, біль в горлі, сльозотеча і т. д.), ви можете спокійно продовжувати тренування. А ось якщо симптоми опускаються нижче (сильний кашель, біль у грудях) або з’являється температура, від спорту краще на час відмовитися.

Томас Вейднер з Університету ім. Болла в ході своїх досліджень спеціально заражав добровольців риновірусом, щоб вивчити, як спорт впливає на їх здоров’я в цей період. Учасники проходили тести на біговій доріжці на піку свого захворювання (треті добу), і порівнявши їх показники з показниками контрольної групи (її учасники були здорові), фахівці не знайшли ніяких відмінностей. Всі параметри були абсолютно однакові, тому вам не варто переживати за свої результати під час застуди.

Існує інформація, що легкі тренування під час застуди навіть можуть поліпшити ваше самопочуття. Це пояснюється очищенням дихальних шляхів, прискореним кровообігом і, нарешті, навіть позитивними емоціями від самого процесу. Доведено, що заняття спортом стимулюють роботу імунної системи, тому можна говорити, що спорт під час хвороби насправді може принести вам користь.

Запам’ятайте, що якщо ви хочете допомогти своєму імунітету, то тренуйтеся не менше 40-50 хвилин, при цьому інтенсивність може бути помірною або навіть низькою.

Головні правила тренування під час хвороби

  • При легкій застуді і нездужанні ви можете займатися бігом, плаванням, велоспортом, йогою або просто швидкою ходьбою. А ось спринт, командні види спорту і важкі силові тренування варто виключити.
  • Перший день хвороби: при легких симптомах просто знизьте інтенсивність свого звичного тренування. Якщо ви відчуваєте головний біль, біль в суглобах або озноб-краще не йти в зал.
  • Другий день хвороби: якщо симптоми не погіршилися і не опустилися «нижче шиї», тренуйтеся не більше 50 хвилин і без обважнювачів, якщо вам стало гірше – відмовтеся від походу в зал.
  • Третій день хвороби: при відсутності погіршення симптомів тренування може тривати до 60 хвилин, якщо симптоми не йдуть – не тренуйтеся.
  • Четвертий день хвороби: симптоми хвороби, як правило, йдуть на спад, ви можете зробити перерву на добу, щоб дати організму можливість відновитися, а потім повернутися до тренувань у звичному ритмі. Якщо хвороба не відступає або вам стало гірше, зверніться за консультацією до лікаря.

Важливо: якщо у вас вірусна інфекція, має сенс подумати не тільки про себе, але і про оточуючих. Навіть якщо ваше самопочуття дозволяє вам тренуватися, в перші дні хвороби ви можете бути заразні для оточуючих. Можливо, в цей період вам насправді краще не ходити в зал, а виконувати прості вправи в домашніх умовах.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар