Чи можна почати все спочатку в похилому віці?

pochaty-vse-spochatku-v-pohylomu-vitsiЛюди часто дуже поспішають досягти висот. Їм хочеться домогтися успіху, слави, поки вони молоді і повні сил. Це закономірне бажання, звичайно, так як в юності у нас набагато більше можливостей. Але є справжні мудреці, яких не лякає вік. Успішність свого життя вони оцінюють не в цифрах, а в стані душі. Ці люди не бояться починати все спочатку навіть в похилому віці. І домагаються успіху, цінність якого виявляється набагато вище, ніж в молодості.

Вік не перешкода для того, хто шукає. Тим більше що людина просто приречена все життя це робити.

Найважливіше – не втратити віру в себе і вміти мріяти до глибокої старості.

Поки ми мріємо, ми бачимо мету і прагнемо її досягти. «Дорогу здолає той, хто йде». І ні слова про вік. Ця відома приказка ілюструє думку про те, що в досягненні успіху важлива не молодість, а прагнення.

По великому рахунку, вік – вигадка нашої свідомості. Паркан, який перекриває доступ до наших бажань.

Але багато хто піддаються його впливу. Мовляв, навіщо шукати відносин і чекати любові, адже я вже стара людина. Ніхто на мене в 50 вже і не подивиться. А 50, до речі, по світовій віковій шкалі – це середній вік.

Щоб ви знали …

  • Чарльз Дарвін в 50 років опублікував головну роботу свого життя: «Походження видів».
  • А Леонардо да Вінчі – написав свою «Мону Лізу» в 51.
  • Рей Крок, засновник McDonald `s, до 52 років продавав паперові стаканчики, страждав від артриту і діабету і, здавалося б, нічого не чекав від життя. А потім познайомився з братами Макдональдами. Заклав свій будинок. І за наступні 30 років заробив понад 600 мільйонів доларів і всесвітню популярність.
  • Американський професор Джон Сперлінг в 53 роки вирішив радикально змінити життя. Він пішов з викладацької посади і заснував корпорацію Аполлон Group, що займається комерційним утворенням. У першому його університеті було всього 8 студентів. А через 30 років в 2008 році Кількість учнів досягла 345 000. Сьогодні Джону 91 рік і він мільярдер.
  • Щось зробити в перший раз можна і після 60. Наприклад, в 61 рік можна стати першим в історії володарем «азіатського Букера» – нагороди The Man літературної премії Азії. Що і зробив китайський письменник-дебютант Цзян Ронг (Jiang Rong), який отримав премію за роман «Вовчий тотем» (Wolf Totem).
  • Коли Дж. Р. Р. Толкіну виповнилося 62 роки, він опублікував свою знамениту книгу «Володар кілець».
  • Нікому не відома Лора Уайдлера стала улюбленою дитячою письменницею, коли їй виповнилося 65 років. Тоді вона опублікувала свою першу повість «Маленький будиночок в Великих Лісах», книгу, перекладену на 20 мов світу.
  • Відомий всім Нельсон Мандела у віці 75 років став південноафриканським президентом.
  • Одна оригінальна старенька по імені Кей Д’Арсі була лондонською медсестрою, але все життя мріяла про Голлівуд. У 69 вона вирушила його підкорювати, а в 79 років зіграла роль найнебезпечнішого вбивці в світі в серіалі «Агент 88».
  • А слабо вам в 100 років вперше стрибнути з парашутом? Аїда Мендес з Бразилії це зробила! І їй так сподобалося потрапляти в книгу рекордів Гіннесса, що вона навряд чи зупиниться на досягнутому.

Ці приклади допомагають зрозуміти, що і хто дійсно перетворює нас в людей похилого віку. Ми самі!

Є ще один розхожий стереотип, від якого страждають ті, кому за 35, 45 і 50…

Це запити роботодавців на ринку праці. Погортайте списки вакансій, навряд чи ви знайдете оголошення про роботу, де написано, що вік не має значення. Як правило, сучасні ейчари під одну гребінку зачісують здобувачів роботи. До 35 приймають на найпоширеніші робочі місця, до 45 – на керівні посади. А ті, хто старше і сповнений сил? Що ж їм, по світу йти?

Ось так формується в суспільстві віковий стандарт, з яким згодна більшість.

Але ви ж не більшість, правда? Ви унікальна індивідуальність, зі своїм безцінним досвідом, професійними знаннями і величезною кількістю напрацювань, які можуть стати в нагоді тому, кому ви запропонуєте свою кандидатуру. Тому не дивіться на ці вікові обмеження, найчастіше, менеджери по персоналу просто слідують загальній заданій схемі складання резюме.

Іноді успіх і навіть слава приходить абсолютно несподівано, ніби наздоганяють вас, що біжать до свого призначення. Так сталося з дивовижною старенькою Ганною Марією Моузес. Це відома художниця Америки, що прославилася в жанрі «примітивного мистецтва». А колись вона була простою фермершою і займалася сільським господарством. У вільний від роботи час вишивала і робила різні вироби. Артрит змусив її перейти від вишивки до малювання. Вона малювала все, що бачила навколо, а малюнки дарувала друзям.

Коли Ганні Марії виповнилося 78 (!) років, її малюнки побачив відомий колекціонер з Нью-Йорка. Він скупив всі роботи. А через рік вони стали виставлятися в нью-йоркських галереях. Потім бабуся отримала премію штату, а через вісім років премію Національного жіночого клубу. Журнал «Лайф» помістив її фотографію на свою обкладинку, коли художниці виповнилося 100 років. Одна з її картин 1962 року була продано на аукціоні в 2004 році за 60 000 доларів.

Взагалі, мені здається, кращий спосіб досягти успіху, не піклуватися про нього. Тобто просто жити собі на втіху. Займатися улюбленою справою. Приносити користь людям. Любити людей і світ навколо. Це і є успіх!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар