Чи може колишня кохана людина бути просто другом?

kolyshnya-kohana-lyudyna-buty-prosto-drugomКартинка з ідеального життя: він і вона любили один одного, але коли любов пройшла (причому одночасно і у неї, і у нього), вони вирішили розлучитися. Але при цьому так добре ставилися один до одного, що вирішили залишитися друзями. І протягом усього життя вони спілкувалися як друзі, підтримували один одного і ділилися найпотаємнішим, в тому числі і новими любовними історіями.

Давайте трохи розберемося з визначеннями. Хто такий друг? Друг – це людина, з якою у вас душевна спорідненість, але відсутній сексуальний потяг. Друг – це людина, яка ніколи не зрадить і знаходиться поруч і в хворобі, і в здоров’ї.

Хто така кохана людина? Кохана людина – це людина, з якою у вас душевна спорідненість, підкріплена сексуальним потягом. Кохана людина – це людина, яка ніколи не зрадить і знаходиться поруч в хворобі, і в здоров’ї.

Якщо відштовхуватися тільки від визначень, то любов і дружба йдуть рука об руку, з однією лише відмінністю, а саме в дружбі немає сексуального підгрунтя. Виходить, що коли сексуальний потяг до партнера проходить, кохана людина стає просто другом?

Ідеальну сторону ідеального життя ми розглянули, а тепер давайте подивимося, як все відбувається насправді.

1. Коли є спільні діти.

Завжди сакраментальну фразу «давай залишимося друзями» вимовляє той партнер, який вирішив ставити на цих відносинах точку. Якщо у пари є спільні діти, то фраза «давай залишимося друзями» цілком навіть може бути схожа на правду, але тільки за однієї умови, коли розставання, це обопільне рішення. Коли є діти, «залишатися друзями», це самий розумний і правильний вихід з відносин. Правда я б трохи змінив би формулювання, кажучи – не «друзями», а «батьками», і тоді слід говорити так, «давай залишимося добрими батьками» нашим дітям, що більш схоже на правду.

Ситуації, коли чоловік іде в нові відносини, продовжуючи «дружити» з колишньою дружиною трохи схожі на театр абсурду. Колишній чоловік приходить до дітей, розповідає колишній дружині «як другу», як класно йому в новому шлюбі, як вони їздили подорожувати з новою дружиною і новими дітьми, як круто йому живеться, і колишня дружина «як друг», говорить, «здорово, я так за тебе рада». Хоча  і такий варіант можливий, правда, тількі, коли колишня дружина теж знайшла свою нову любов і все у всіх прекрасно.

Як бачите заклик «давай залишимося друзями» в цій ситуації крутиться навколо дітей, з метою не травмувати їм психіку і вибудувати нормальні відносини між батьками даної дитини.

2. Коли спільних дітей немає.

«Давай залишимося друзями», говорить той з пари, хто вирішив відокремитися і відправитися в одиночне плавання. Спільних дітей у пари немає, намагатися підтримувати відносини начебто не для кого, тоді навіщо цей заклик, дружити після любові?

Психологи розрізняють кілька варіантів такої дружби.

Варіант перший. Відокремитися красиво
Відносини себе вичерпали або стали занадто напружувати, десь на обрії замаячили нові вітрила, так чи інакше хтось із пари вирішує піти. Але так як сказати все чесно, типу, «знаєш, у тебе останнім часом стільки проблем, що мені не хочеться тобі допомагати» або «я зустріла когось краще тебе і тому вважаю, що наші відносини пора припиняти» не вистачає сміливості або совісті, завжди є варіант «розлучитися друзями». Говориться це заради гарного слівця, далі цієї фрази відносини нікуди не підуть і абсолютно зрозуміло, що людина прийняла рішення піти з пари, просто хоче себе убезпечити від чвар, з’ясування відносин і дати собі можливість звалити красиво. Така собі добра і величезна душа нарозхрист, яка прагне якомога швидше і зручніше для себе, поставити крапку.

Варіант другий. Запасний аеродром
Досить часто пропозиція «залишитися друзями», це завуальована пропозиція займатися «сексом по дружбі», при цьому нічого не обіцяючи і не пропонуючи. До дружби ця дія не має ніякого відношення, як і до відносин зокрема. Іноді пропозиція «залишитися друзями» – це всього лише пропозиція «подружити» в якості запасного аеродрому, і не спалювати всі мости, поки «там» ще все не так стабільно.

Варіант третій. Контролювати життя колишнього
Якийсь варіант «собаки на сіні», коли і самому не потрібно і іншим віддавати не хочеться, з різних причин. Ось і відбувається така пропозиція «дружби», коли колишні улюблені час від часу спілкуються «по-дружньому» і той, чия була ініціатива «дружити», тримає під контролем життя свого колишнього. І чисто «по-дружньому» продовжує втручатися в чуже вже життя своїми ідіотськими порадами.

Варіант четвертий. Помститися
Чудо варіант, варіант супер! Згадайте собі, що колись, поки ви ще були парою, ви чимось образили свого коханого. Може бути, самі були ініціатором розлучення, а потім помирилися. Може бути, сказали, що щось, що зачепило його самолюбство.

Так чи інакше, для вас та історія залишилося далеко в минулому, ви щиро все забули і почали з чистого аркуша, а ваш улюблений просто витримував час. Щоб в один прекрасний ранок сказати «давай розлучимося друзями» і поки ви ляскаєте очима і не розумієте, навіщо дружити після любові, він вам пояснює, «ну, не чужі ж ми люди». І далі найцікавіше, новоявлений «друг» починає мстити, розповідаючи вам «як другу» про свою нову дівчину, про те які прекрасні у них відносини. «А вчора я їй купив сапфіри, вони тобі, я знаю, теж подобаються», «ой, а ми на новий рік літали в Пітер, так чудненько», «ох, я такий крутий, я так її люблю» і так далі, просто тупо і низько граючи на почуттях іншої людини.

Помста, доля слабких, навіть якщо вона і прикривається гучними словами про дружбу. Ну, а якщо у відповідь реакції немає, і колишній вже дійсно все одно, куди ви там літали і що купували, новоявлений «друг» просто тупо зливається. Причому вибирає як правило такий момент, коли ви найбільш слабкі і вразливі. Коротше герой за всіма статтями, і помстився і «контрольний постріл» в голову.

Варіант п’ятий. Через почуття провини
Один з пари вирішує розлучитися, і настільки відчуває себе винуватим, що готовий навіть «дружити», аби якось позбавити себе від вантажу провини. Причому людина щиро береже свою колишню кохану людину, допомагає їй морально і матеріально, і як би і справді «дружить». Все питання в іншому, а навіщо колишньої другій половинці така «дружба»? Щоб відчувати себе недоробленою невдахою? Або залежною? Або немічною?

Психологи впевнені, що стати справжніми друзями після любові можна лише в тому випадку, якщо розставання було обопільним і обидва колишніх партнера вже щасливі один без одного, та й часу після розставання пройшло досить багато. Ось тоді можна і дружити, хоча на любителя такі відносини, це точно.

Що ж стосується решти пропозицій «подружити» після любові, то психологи радять сказати: «спасибі, йди лісом, але далі я як-небудь сам (або сама)».

Оцініть статтю
Додати коментар