Чому змінюватися – це складно?

Чому змінюватися - це складно?Викорінити в собі навіть дрібний недолік дуже складно. Але чому так? Ми знаємо, що за будь-яку зміну потрібно заплатити свою ціну, тому опираємося, пояснюючи це надуманими «Я хочу бути собою» і «Нехай мене люблять таким, який я є». Ці фрази настільки перекручені сьогодні, що стають синонімами ліні і деградації.

Змінюватися страшно. Ми знаємо, що процес може бути болючим. Лякає невизначеність. Це складно, але потрібно визнати, якщо ви хочете що-небудь змінити в своєму житті.

Змінюватися складно. Люди не хочуть платити за зміни. Вони не хочуть відчувати дискомфорт, незалежно від того – чи заняття це спортом або ж вивчення іноземної мови. Їм складно не концентруватися на тих бідах, з якими доведеться зіткнутися. Все це вбиває мотивацію, суть якої в тому, щоб, нехай іноді й штучно, дивитися на зміни як на приємний виклик, навчитися бачити позитивні сторони.

Ось три ціни, які потрібно заплатити за будь-яку зміну.

1. Невпевненість

Ми не можемо знати, як бути іншою людиною, бо ніколи нею не були. Це породжує непевність і туманність щодо майбутнього. Чи будемо ми щасливі в цьому випадку? Чи не змінить це нас настільки, що ми станемо гірше? Чи вийде? Ми невпевнені, бо й справді не можемо знати, що станеться.

Проблема з усім цим в тому, що ми не приймаємо чітких рішень. В іншому випадку такі питання перестають хвилювати нас, так як більше не мають сенсу. Якщо рішення прийнято, питання про доцільність більше не стоять, так як вони вже були обдумані і не тягнуть людину назад.

Навчіться приймати рішення. Багато хто з нас вважають себе рішучими людьми, тільки от чи всі прийняті рішення були хорошими? Якщо ви сіли на дієту і через пару днів кинули, то це не було рішенням. Це була лише спроба. Десь в глибині душі ви самі знали, що нічого не вийде.

Сядьте в тиші і спокійно обміркуйте, які у вас є недоліки. Будьте відверті. Коли список складений, подивіться, з чого можна почати. Випишіть на аркуш паперу, яким чином ці недоліки псують вам життя. Згадайте всі життєві ситуації. Наприклад, як ваше невміння спілкуватися з людьми коштувало вам гарної роботи або призвело до втрати важливої для вас людини.

Якщо ця правда викликає у вас печаль, то вона може стати мотивацією. Прийміть рішення читати хоча б одну книгу про спілкування в тиждень і дивитися близько 5-10 годин відео. На цьому етапі навіть не потрібно намагатися виходити в люди і заводити розмови з незнайомими люди. Нехай це буде поступово. Читайте про це, цікавтеся питанням. Заведіть щоденник і відзначайте свій прогрес.

Будьте готові до невпевненості. Це абсолютно нормально і не повинно вас бентежити. Ніхто не знає, що станеться. Але ви можете прийняти чітке рішення і більше не відступати, навіть у складні моменти. Якщо ви в чомусь не впевнені, подивіться на це інакше — життя вас може здивувати. Ви будете змінюватися, буде змінюватися ваше оточення і ваші принципи. І це чудово. Якщо ви згадаєте себе пару років тому і усвідомлюєте, що не змінилися, ось це страшно.

Пам’ятайте, що будь-який прогрес, досягнення і успіх — це завжди зміни, завжди невпевненість і завжди відсутність комфорту.

2. Засудження і відмова

Під засудженням ми розуміємо всього лише думку інших людей, під відмовою — реальну перешкоду. В обох випадках мова може йти про феномен соціального страху. В соціумі людина, яка починає виділятися, працювати над собою, ставати кращою, може викликати осуд. Можливо справа в тому, що іншим людям не хочеться розвиватися і працювати над собою, тому їх так дратує, коли у кого-то це виходить.

Також соціум боїться втрати будь-якого індивіда. Якщо людина чимось виділяється, виникає соціальний страх того, що незабаром ця людина знайде собі інший соціум, іншу компанію, інше коло спілкування. Тому виникає засудження і відмова. Іноді перше може мати більший вплив, ніж друге.

Втім, якщо ви збираєтеся займатися чимось абсолютно недоречним, краще прислухайтеся до засудження. У наш час люди ставляться до засудження погано, незалежно від того, – гідні чи ні зміни з ними відбуваються.

Йти наперекір громадській думці просто з принципу — це підліткове бунтарство. Саморозвиток передбачає вміння спілкуватися з усіма без винятку. І чим важче випадки, тим краще. Навчіться не реагувати на агресію суспільства своєю агресією, тому що це не прогрес.

Якщо вас засуджують, а ви відчуваєте ненависть, значить щось не так з вашими змінами. Багато людей щиро вважають, що стають краще, але насправді відштовхують інших людей. При цьому вони навіть не усвідомлюють, що критерій розвиненої особистості – в умінні з посмішкою і розумінням ставитися до тих, хто вас не розуміє.

3. Відсутність комфорту

Як ми вже говорили, будь-яка зміна, будь-яке нововведення у вашому житті викликає дискомфорт. Еволюційно так влаштований мозок — так як він споживає величезну кількість енергії, то опирається змінам, що веде до ще більших витрат. Але це було необхідним в минулому, коли люди боролися за існування. Тепер все змінилося.

Якщо ви довго не читали і взяли в руки книгу, що перше з вами відбувається вже через пару хвилин? Правильно, вас тягне в сон. Мозок не хоче витрачати енергію, настає сонливість. Саме тому мінятися так важко.

Потрібно привчити себе до постійних змін. Якщо щось викликає дискомфорт, знайте, що це тимчасово і сміливо беріться за справу. Кожен день киньте собі виклик і доводьте насамперед особисто собі, що можете це зробити. Пишайтеся своїми досягненнями, навчіться себе мотивувати і через якийсь час це стане вашою звичкою.

Бажаємо вам успіхів у позитивних змінах!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар