Чому важливо жити в теперішньому моменті і як цьому навчитися?

momentНі для кого не секрет, що ми всі нескінченно прагнемо до чогось більшого, кращого, намагаємося стати успішніше, домогтися значних результатів. Ми живемо в безперервній гонці і часто в процесі гонитви забуваємо про те, куди й до чого, власне, прагнемо.

Ще один неприємний момент – ми беремо на себе все більше і більше обов’язків. І одного разу починаємо відчувати себе занадто обтяженими всіма справами і боргами. Щоб скоріше від них позбутися, ми намагаємося працювати ще більше, ще швидше, але тільки лише збільшуємо їх кількість. Виходить замкнуте коло.

А коли ми раптово зупиняємося, то розуміємо, що по суті, весь цей час стояли на місці. І все ще нічого толком не домоглися.

Коли зруйновано або ослаблено зв’язок з нашим внутрішнім «Я», з тією частиною нас самих, яка завжди може підказати правильний вихід або допомогти знайти вірне рішення, то життя може здатися заплутаним і складним. Справжнім випробуванням, стресом, з яким доводиться щодня справлятися.

Якби вся справа була лише в труднощах і стресі, то – не страшно. Страшно, коли воно виливається в неприємні захворювання, фізичні і нервові. І ось тоді наше життя починає котитися під укіс.

Як же з усім цим впоратися? Як вирватися з міцного кола?

Єдине рішення тут – навчитися усвідомлювати себе і жити в теперішньому моменті.

Сила, яка дає нам це усвідомлення, здатна вирвати нас із страшного хаосу, в який перетворилися щоденні будні. Ця сила здатна дати нам спокій, вміння насолоджуватися життям, вміння протистояти труднощам, вміння знаходити правильний шлях і багато іншого. Якщо ми навчимося жити в теперішньому моменті завжди, то ніякі хвороби не будуть нам страшні. Адже вони, як правило, шлейфом тягнуться з минулого. І коли ми перервемо цей болючий зв’язок з минулим, то і тягнутися за нами буде нічому.

Чому важливо жити в теперішньому моменті і як цьому навчитися?

Як же навчитися жити в теперішньому моменті? Наскільки це складно?

Зовсім не складно, але вимагає регулярної практики. І переступати через себе, через свої звички буває дуже нелегко. Тому запасіться силою волі, терпінням і почніть кожен день виконувати цю нескладну практику.

У першу чергу зробіть собі нагадування на телефоні. Або встановіть будильник на годиннику. Або намалюйте хрестик на руці, щоб була можливість його випадково помітити і згадати про практику.

Коли продзвенить сигнал-нагадування, відкладіть свої справи і подумки зосередьтеся на своєму диханні. Зробіть один-два глибоких вдиху і видиху.

Потім усвідомте себе цілком, згадайте, хто ви, що ви тут робите, що ви планували робити далі, навіщо. Відповідайте собі на ці питання.

Зверніть увагу на стан свого тіла. Перевірте, чи не напружені ви. Якщо ви виявили ділянки сильного напруження, розслабте їх. Перевірте, чи не затиснута  шия. А що щодо м’язів обличчя? Постарайтеся максимально усунути всі ділянки напруги.

Коли ви повністю розслабитеся, знову подумки пройдіться по всьому своєму тілу, відчуйте себе як єдиний організм. Знову згадайте, хто ви, що ви зараз робите і що будете робити далі.

Потім плавно поверніться до своїх звичних турбот. І будьте готові за сигналом знову зосередитися на теперішньому моменті.

Спочатку ця практика може віднімати 5 хвилин і більше. Але з плином часу ви навчитеся виконувати її за кілька секунд. А потім звикнете до неї настільки, що вам вже не знадобиться нагадування – ви завжди будете в теперішньому моменті.

І тоді почнуться справжні чудеса.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар