Чому важливо їсти білки і вуглеводи разом

Чому важливо їсти білки і вуглеводи разом
Найпростіше пояснення того, що вуглеводи повинні потрапляти в організм одночасно з білками – процес засвоєння йде швидше і краще саме при їх сумісному прийомі.

Збалансоване харчування при помірній наявності білків і вуглеводів і невеликій кількості жиру набагато корисніше і для формування фактурного тіла і для звичайного схуднення.

Механізм роботи і взаємодії білків і вуглеводів в організмі людини

Білки, потрапляючи в організм, розщеплюються на амінокислоти, які є головним будівельним матеріалом для м’язової тканини організму. Але амінокислоти не можуть самі потрапити в м’язи, їх своєрідним «перевізником» служить інсулін, який може утворитися тільки при наявності вуглеводів. Тому, поділяючи прийом білків і вуглеводів, ми не зможемо дати м’язам ні харчування, ні енергії, необхідної для виконуваних навантажень.

Вуглеводи, що надійшли в організм, трансформуються в глюкозу, яка насичує кров цукром. При надмірній кількості цукру, яке зазвичай буває при прийомі простих вуглеводів, інсулін починає перетворювати глюкозу в жир, а також сповільнювати процес розщеплення жирів, що надходять в організм з їжею. Саме тому важливо їсти складні вуглеводи.

Складні вуглеводи не запускають механізм дії інсуліну, тому власні жирові запаси організму піддаються масованій атаці, цукор і глюкоза виробляються з внутрішніх ресурсів.

Переваги комбінованого харчування

Глікоген, що є основним джерелом енергії в організмі, надходить у вигляді глюкози, з якої він виробляється.

У здорової дорослої людини кількість глікогену зазвичай 300-400 гр. При активних навантаженнях втрачається велика частина глікогену і, якщо не поповнювати його запаси, вживаючи в їжу вуглеводи поряд з білками, то ефективність тренувань знижується в рази. Плюс спортсмен отримує занепад сил, нервозність і постійне відчуття голоду.

Дієтологи не дарма рекомендують приймати їжу з рівними проміжками часу, адже цим стабілізується рівномірне і постійне вироблення інсуліну. Білок, що надходить кожні 3-4 години, уповільнює процеси розщеплення вуглеводів і нормалізує обсяг надходить в кров цукру.

Важливим ефектом рівномірного і спільного вживання білків і вуглеводів стане термічний ефект, що допомагає в будівництві м’язових тканин. А відмінним бонусом – прискорення обмінних процесів. Організм не буде відволікатися на додаткові зусилля, а злагоджено і постійно зможе працювати як годинник.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар