Чому вам так корисно побути на самоті

Чому вам так корисно побути на самоті
Сьогоднішнє життя – це нескінченна метушня. Ви працюєте в офісі, працюєте вдома і навіть у відпустці. Беручи до уваги технологічний прогрес і постійні зміни в нашому світі, багатьом людям буває не під силу йти в ногу з часом. Як і багато інших, ви можете відчути, що ваш розум, а також фізичний і емоційний стан повністю виснажені.

Ви намагаєтеся поспати, однак просто не можете добре відпочити або відчути себе бадьорим протягом тривалого періоду часу. Поширена думка, що найкращим способом позбутися стресу є наші улюблені заняття, такі як шопінг, спорт або цікаве хобі. Будь-яке з цих занять зможе принести вам користь.

Дуже часто взаємодія з іншими людьми, навіть у “веселому” середовищі, може забирати у нас енергію. Можливість побути наодинці з самим собою, а також перенаправити увагу і відшукати зв’язок зі своїм внутрішнім світом, допоможе вам не тільки поповнити запаси эенргии, але також і визначити і усунути непотрібні подразники.

Не бійтеся часом бувати на самоті.

Активна самотність

Багато людей сприймають самотність або «час для себе», як можливість поспати цілий день, поспілкуватися з іншими людьми через соціальні мережі або подивитися фільми. Все ж, варто зауважити, що існує різниця між звичайною і активною самотністю.

Коли ми вибираємо активний вид самотності, ми свідомо встановлюємо час для того, щоб залишитися наодинці зі своїми думками. В цей момент ми абстрагуємося від усіх соціальних мереж, телебачення і будь-яких зовнішніх подразників.

Фіксування думок в особистому щоденнику – це один з найкращих способів проведення часу наодинці з самим собою. Це дозволяє нам сконцентруватися на тих речах, які останнім часом викликали стрес і знайти спосіб позбутися від цих факторів.

В процесі ведення щоденника, зверніть увагу на наступні моменти:

1. Визначте конкретні випадки, які вас засмутили або змусили відчути стрес.

2. Перерахуйте всі почуття, які ви асоціюєте з кожним випадком, наприклад: гнів, розчарування, збентеження, відчуття, що вас не цінують і т. д.

3. Запишіть, як ви подолали ці негативні почуття. Що ви зробили для того, щоб заспокоїтися, підняти собі настрій і рухатися далі? Чи вдалося вам вирішити цю ситуацію? Якщо так, то як саме?

4. Запишіть способи, які можуть допомогти вам уникнути стресу (коли це реально можливо), а також кроки, які ви можете зробити для того, щоб вирішити ситуацію і заспокоїти себе в момент стресового навантаження.

5. І останнє, однак, найважливіше: завжди закінчуйте свої записи перерахуванням тих речей, за які ви вдячні. Дослідження показують, що подяку сприяє і підтримує гарне психічне та емоційне здоров’я.

Можливість поміркувати, а також ведення щоденника, забезпечує нам ясність і позбавляє від непотрібних думок. Це дозволяє нам сортувати, обробляти і осмислювати наші почуття. Це також допомагає нам створити план боротьби з негативом, коли він намагається в потворній формі вирватися назовні.

Активна самотність допомагає позбутися факторів, які відволікають нашу увагу. Воно дозволяє нам повністю бути в гармонії з цим моментом. Змушує нас усвідомлювати, що ми робимо, що відчуваємо і про що думаємо.

Турбуючись про майбутнє і повністю занурюючись в думки про свої цілі і бажаного життя, ми втрачаємо всю красу сьогодення і ті можливості, які маємо прямо зараз.

Вчіться бувати наодинці з самим собою.

Як тільки ви це зробите, ви зрозумієте, що ваш стан розуму змінюється. Ваш настрій поліпшується і світогляд теж буде ставати краще. Ваші близькі будуть вдячні вам за ваші зміни, ви зможете стати оновленою і кращою версією самих себе.

Підготовка до активної самотності

Для того, щоб почати оновлення, видаліть з уваги всі відволікаючі фактори. Найкраще відшукайте спокійне місце або посидьте на природі. Відправляйтеся на пляж, в ліс або тихий парк. Свій телефон сховайте, залиште в машині або вимкніть для того, щоб зайвий раз не спокушатися.

Якщо у вас немає такої можливості, ви можете практикувати це ввечері. Використовуйте годину часу, перед тим як лягати спати, як ваш особистий час для активної самотності. Вимкніть всю електроніку, встановіть контакт з самим собою і запишіть свій досвід.

Якщо у вас є плани пообідати або поспілкуватися з друзями в момент вашого вільного часу, знайдіть час до і після цієї зустрічі для того, щоб відключитися від зовнішнього світу і заглибитися в свої думки. З часом це стане ваше природною звичкою.

Бажання побути наодинці з самим собою не говорить про те, що ви самотні. У житті завжди бувають такі моменти, коли ми відчуває себе пригніченими і втомленими. Проте виїхати на тиждень на Багами для того, щоб відпочити і зарядитися енергією, виходить далеко не у кожного.

Саме в такі моменти ми повинні навчитися створювати свій власний маленький оазис, незалежно від того, де ми знаходимося.

Ми повинні вміти знаходити час для самих себе і не слід розглядати цей час як слабкість, де бажання побути одному прирівнюється до самотності. Це не означає, що ви відрізаєте себе від свого соціального кола і замикається в собі.

Навпаки, ці вправи для вашого розуму допоможуть вам не тільки освіжити думки, але також і відновити душевну рівновагу і знайти істинний спокій для того, щоб рухатися далі до високих життєвих цілей.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар