Чому увагу потрібно цінувати, тренувати і використовувати

Чому увагу потрібно цінувати, тренувати і використовувати

Можливо, ви навіть не зможете дочитати цей текст до кінця, адже концентрація уваги сучасної людини тільки погіршується.

Інформаційна перевантаженість призводить до того, що часто ми живемо, немов на автоматі. Ми боїмося щось упустити, в наших головах рояться тисячі думок, і в результаті ми не можемо згадати, куди поклали ключі від авто, чи вимкнули праску, вибігаючи з дому…

За даними досліджень, концентрація уваги скоротилася з 2000 року з 12 секунд до 8 секунд. Як порівнюється в одному з досліджень: на сьогоднішній день ми менш сконцентровані, ніж акваріумна рибка, яка в змозі утримувати свою увагу протягом 9 секунд.

Якщо незібраність буде вашим частим гостем, можна упустити щось дійсно важливе і наробити помилок. Більш того, концентрація уваги в деяких випадках може врятувати життя. Наприклад, коли мова йде про водіння авто.

Якщо вам необхідно швидко сконцентруватися, наприклад, перед важливим заходом, в такому випадку допоможе невелика дихальна гімнастика. Дихайте глибоко і концентруйте свою увагу на диханні. Поступово ви почнете відчувати, як ваші легені наповнюються повітрям. Після видиху подумки рахуйте до 5 і робіть вдих. Така вправа допоможе привести думки в порядок і трохи підбадьоритися.

А якщо ви хочете удосконалити свою увагу в довгостроковій перспективі, пропонуємо регулярно виконувати 5 вправ на розвиток уваги.

1. Фіксування уваги на конкретних речах. Намагайтеся не відволікатися від справи, якою ви зайняті в даний момент часу. Наприклад, якщо ви старанно намагаєтеся приготувати чай, то думайте тільки про нього. Це може здатися вам дивним, але такі дрібниці вчать вас про зосередження уваги на предметах вашої діяльності.

2. Кінострічка. До цієї вправи варто приступати після того, як ви навчитеся звертати увагу на певні моменти в своїй діяльності. Основна ідея полягає в тому, що ви згадуєте і аналізуєте весь ваш минулий день. Для цього необхідно розслабитися і поміркувати про своє проведення часу. Якщо ви правильно виконували вправу, то завдання буде для вас дуже легким. Ця вправа не тільки допомагає в зміцненні вашої уваги, але і робить акцент на розслабленні всього тіла.

3. Вправа на відмінність кольорів. Суть його полягає в тому, що потрібно правильно визначити і назвати колір певного слова. Але все не так просто як може здатися на перший погляд, адже це не просто набір слів, а назва кольору (синій, зелений, фіолетовий). Спочатку наш мозок сприймає текст, а потім вже і його колір. Щоб виконати завдання потрібно невелика вправність. Це вправа вважається однією з кращих.

4. Дитяча гра «знайди відмінності». Кожному з нас відома ця гра ще з самого дитинства. Дітям подобається шукати недоліки в яскравих малюнках, які допомагають не тільки розвивати увагу, але й пам’ять. Для дорослих виконання цієї вправи так само важливо.

5. Читання. Щоби правильно розподіляти свою увагу, доведеться полюбити читання літератури. Часто люди читають рядок за рядком і не запам’ятовують і половини того, що тільки що переглянули.

Напевно кожен з нас колись помічав за собою таку неуважність. Все це відбувається тому, що людина не зацікавлена в отриманні цієї інформації і в цей момент її думки знаходяться далеко.

При читанні намагайтеся обдумувати кожне слово. Щоб текст був повністю зрозумілий, потрібно витримати паузу після кожного абзацу та осмислювати раніше прочитаний матеріал. Підійдіть відповідально до цієї вправи і вам більше не доведеться знову і знову перечитувати один і той же матеріал.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар