Чому треба вивчати іноземні мови.

inozemni-movyЯкщо ви зібралися присвятити час вивченню англійської, французької чи китайської – ви навіть не уявляєте, який потужний позитивний вплив це матиме на ваш розум. Цей досвід здатний повністю змінити вас.

Все більше число досліджень підтверджують, що люди, що говорять більш ніж на одній мові, мають більш гнучке і розвинене мислення. Вони розумніше підходять до вирішення проблем, творчо і краще вміють контролювати свої почуття та емоції.

Коли ми легко можемо говорити з іноземцями на їхній рідній мові, ми по-іншому, як властиво їм, можемо сприймати цей світ. Для нас відкривається важливість і цінність різних точок зору. Ми раптом починаємо помічати речі, не доступні іншим. Мова – це цілий світ, інша всесвіт з власними правилами, часом, своїми барвами і сприйняттям.

Люди, що говорять більш ніж на одній мові, розуміють набагато швидше і частіше знаходять вірні рішення.

Нью-Йорк Таймс розповідає відразу про декілька досліджень, проведених з людьми різного віку – і всі вони говорять про те, як сильно вивчення нової мови покращує мозкову активність.

Дослідження, проведене в американської Національної академії наук, розповідає про когнітивних успіхи 7-місячних немовлят, з якими батьки розмовляють на різних мовах. Діти, які виросли в сім’ях з батьками з різних країн, швидше розвиваються, краще вчаться і відмінно пристосовуються до нових обставин.

Ще одне дослідження, в якому взяли участь більше 40 літніх двомовних чоловік, показало, що знання двох мов і більш значно уповільнює старіння мозку і надійно захищає від деменції і Альцгеймера.

Вчені пояснюють феномен так: мозок – це м’яз, а вивчення іноземної мови та періодичне його використання в побуті – відмінна для нього вправа.

Чим більше ви вчитеся, тим більш гнучкий ваш мозок і тим довше він зберігає свою ясність.

Якщо ви вмієте думати на двох мовах, це дозволяє вам «визирнути з коробки» звичного сприйняття.

Хоча це і очевидно, на цю тему теж проводилися дослідження. Якщо ви опануєте іноземну мову, то неминуче станете творчою людиною. Psychology Today пише, що знання другої мови допоможе простіше і швидше знаходити рішення складних інтелектуальних завдань і частіше проявляти творчий підхід у роботі.

Medical Daily розповідає про результати дослідження, в якому взяли участь 120 студентів: білінгви краще справляються із завданнями з морфології, синтаксису і з творчим есе.

Ми встановили, що у білінгвів є очевидні переваги. Вони краще говорять і пишуть рідною мовою. Краще вирішують завдання з арифметики. Найефективніше вирішують побутові проблеми і вміють мислити творчо. У них не тільки краще словниковий запас: вони розуміють значення слів, а не просто знають їх. Це дозволяє їм бачити і відчувати світ на глибшому інтуїтивному рівні.

Доктор Фрезер Лочлан, провідний автор цього дослідження:
Якщо діти володіють кількома мовами з раннього віку, то вони краще розуміють різні ідеї та концепції, вміють краще мислити глобально. Знати дві мови – це як мати два «творчих» відділу в мозку. Один з них більшістю людей не використовується.
Автор Elite Daily Кріс Ріотта розповідає, що, хоча виріс в США в англомовній сім’ї, з дитинства знає ще й іспанську, тому що його батько – емігрант з Аргентини. Це дозволило йому з дитинства розуміти різні культури і спільноти, краще розуміти себе і розкрити свої творчі здібності.

Володіння двома мовами дозволить вам краще розуміти людей і те, що діється у них в серці.

Білінгви – кращі комунікатори. Сьюзан Ервін-Тріпп з Каліфорнійського університету (кафедра психології) вже багато років вивчає, як знання декількох мов впливає на людину та її поведінку. Ось що вона каже:
Коли ми перебуваємо в ситуаціях, що вимагають від нас спілкування нерідною мовою, то у нас дійсно на час змінюються цінності і почуття. Деякі білінгви навіть говорять, що у них відразу дві особистості, між якими вони можуть «переключатися», коли міркують.
І вона права.

Ми не знаємо, чи можна, якщо вивчити ще одну мову, прожити відразу два життя, але цей досвід виразно дозволить вам краще розуміти людей, що відрізняються від вас самих. Співпереживати їм.

Вибір мови може навіть використовуватися як інструмент, здатний поміняти наше ставлення до моралі, наші переконання і навіть наші захоплення.

А ще знання декількох мов допомагає нам краще зрозуміти самих себе. Зрозуміло, в кінцевому підсумку це робить нас більш розкутими і впевненими в собі.

Будь-яка людина, що володіє двома мовами, знає важливість і цінність цієї навички. Ставайте одним з них!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар