Чому треба обмежити кількість іграшок у малюка?

igrashkyІграшки – це одна із цеглинок у формуванні майбутнього наших дітей. Вони дозволяють їм розвиватися і пізнавати світ. Тому при виборі іграшок мудрі батьки керуються не тільки міркуваннями користі і веселощів, але ще й намагаються не перегинати з кількістю.

Ми спробуємо назвати кілька переваг, які стають доступні дітям, якщо кількість їхніх іграшок обмежена.

Це допомагає дітям мислити творчо

Занадто велика кількість іграшок позбавляє дітей можливості підключати уяву. У Німеччині двоє працівників охорони здоров’я, Штрик і Шуберт, провели експеримент, в якому переконали позбавити один дитячий сад від іграшок на 3 місяці. І хоча на початковому етапі експерименту діти мучилися від нудьги, незабаром уява взяла своє і вони самі стали придумувати гри.

Це підвищує рівень концентрації дітей

Коли в житті дітей занадто багато іграшок, їм стає складно сфокусувати увагу на чомусь одному. Дитина починає менше цінувати іграшки, коли знає, що в разі чого є ще безліч інших варіантів.

Це дозволяє дітям швидше і легше встановлювати зв’язки

Діти з меншою кількістю іграшок розвивають міжособистісні відносини з іншими дітьми і дорослими набагато успішніше. Вони вчаться, розмовляючи, віддавати і приймати. Дослідники також пов’язують майбутні успіхи дитини в науковій сфері саме з її дружбою в дитинстві.

Це вчить дітей цінувати те, що у них є

Коли у дитини занадто багато іграшок, вона перестає піклуватися про них. Він не цінує їх, оскільки знає, що, якщо зламається – завжди послідує заміна. Якщо у вас є діти, які постійно ламають іграшки, спробуйте забрати у них більшу частину. Вони швидко збагнуть, що до чого.

Чим менше іграшок, тим більший інтерес до читання, письменництва і мистецтва

Менша кількість іграшок дозволить вашим дітям більше захоплюватися книгами, музикою і малюванням. А любов до мистецтва, в свою чергу, навчить бачити прекрасне у світі.

Це робить дітей винахідливішими

У школі, як правило, відповіді учням не дають просто так – їм дають лише інструменти, які можуть допомогти знайти відповіді. Цей же принцип застосуємо в розвагах та іграх. Невелика кількість іграшок робить дітей кмітливішими в плані застосування наявних коштів. А винахідливість – це дар з необмеженим потенціалом.

Діти менше сперечаються між собою

Спочатку це може здатися нелогічним. Адже багато батьків переконані, що чим більше іграшок, тим менше бійок. Проте найчастіше відбувається якраз протилежне. І кожного разу, коли ми намагаємося закінчити суперечку новою іграшкою, ми даємо привід дитині зміцнювати свою «оборону» щодо інших. З іншого боку, братам і сестрам з парою іграшок на двох доводиться ділитися, взаємодіяти та співпрацювати один з одним.

Це вчить дітей наполегливості

Ті діти, у кого багато іграшок, як правило, занадто швидко здаються. Якщо у них в руках з’явиться іграшка, в якій вони ніяк не можуть розібратися, їй на заміну швидко знайдеться інша, більш проста. У ситуації, коли іграшок мало, діти, навпаки, вчаться завзятості, терпінню та рішучості.

Діти виростають менш егоїстичними

Ті діти, які отримують все, чого вони хочуть, впевнені, що так буде завжди. Ця позиція може швидко привести до нездорового або навіть недостойного способу життя.

Це дає дітям можливість полюбити природу

Коли у дитини немає вдома цілої скарбниці з іграшками, вона більше схильна грати на вулиці і взаємодіяти з природою. Вона також має велику тягу до спорту, що в підсумку робить її здоровою і щасливою.
Завдяки цьому діти вчаться знаходити задоволення поза стінами магазину іграшок.

Істинні веселощі і задоволення від життя не купити в магазині

Діти, які переконані, що всі їх щастя зводиться до якихось покупок, лише перейняли цю оману від своїх батьків. Замість цього дітей потрібно заохочувати, щоб вони жили повноцінним життям і знаходили радість в речах, які дійсно мають значення.

Це вчить дітей охайності

Якщо у вас є діти, то вам, як нікому, знайомо, що розкидані іграшки поступово можуть призвести до хаосу в будинку. Чим менше іграшок, тим менше безладу, а це допомагає утримувати будинок в чистоті й затишку

Оцініть статтю
Додати коментар