Чому сало корисніше оливкової олії

Чому сало корисніше оливкової олії
Коли мова заходить про здоров’я серця і судин, нам відразу згадується середземноморська дієта з її корисними жирами і омега-3. Але недавнє дослідження вчених показало, що просте і знайоме всім нам сало не менш корисно для серцево-судинної системи.

Досить довгий час сало вважалося шкідливим продуктом, але ряд проведених досліджень дозволив спростувати цей факт. З’ясувалося, що сало на 60% складається з мононенасичених жирних кислот, які дуже корисні для серця.

Найбільше мононенасичених жирних кислот в салі припадає на олеїнову кислоту. Вона допомагає знижувати рівень «поганого» холестерину в крові, який і є головною причиною появи атеросклеротичних бляшок на стінках судин. Причому в салі олеїнової кислоти в два рази більше, ніж, наприклад, у вершковому маслі, – розповів професор відділення нутриціології Університету Райерсон, автор дослідження Нік Белліссімо.

Крім того, сало містить ще й линолієву омега-6 поліненасичену жирну кислоту, яка необхідна нашому організму для того, щоб повноцінно боротися з вірусами і бактеріями.

Всупереч поширеній думці, батьківщиною сала є зовсім не Україна. Перші згадки про цей продукт зафіксовані в Італії майже 3000 років тому. Воно було ідеальною їжею для бідняків, оскільки відрізнялося невеликою ціною і високою калорійністю, а значить забезпечувало працівників енергією на довгий час.

До слова, сало, як і вершкове масло, цілком можна використовувати і для смаження. Ми довгий час були переконані, що для смаження найкраще підходить рафінована рослинна олія, але проведені дослідниками експерименти показали, що вони не так ідеальні. Вони виявили, що в картоплі і рибі, які посмажили на соняшниковій і кукурудзяній олії, міститься відразу в 200 разів більше небезпечних альдегідів. А ось, якщо смажити на оливковій олії або вершковому маслі і салі, альдегідів утворюється у багато разів менше. Альдегіди – це особливі хімічні речовини, які підвищують ризик розвитку запальних реакцій і тиск.

Але не будь-яке сало буде корисним. Якщо це домашній продукт, його можна сміливо вживати в їжу, а ось сало, що продається в супермаркетах, може містити в собі небезпечні транс-жири, тому перед покупкою обов’язково вивчайте склад продукту.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар