Чому психологи критикують прибирання за методом КонМарі

Чому психологи критикують прибирання за методом КонМарі
Домашнє прибирання складно назвати надихаючим і цікавим заняттям, але японка Марі Кондо вирішила спробувати нас переконати. Її метод відомий вже багатьом домогосподаркам, причому Марі обіцяє навести порядок не тільки у вашому домі, але і в житті. Чи Так все насправді?

Методика КонМарі передбачає прибирання у всьому будинку відразу, причому ділити його потрібно не на місця (кімнати), а на категорії і в процесі наведення порядку сміливо відмовлятися від будь-яких старих і непотрібних речей. У будинку повинні залишатися лише ті речі, які приносять вам радість. Передбачається, що позбувшись від безладу навколо, Ви отримуєте не тільки більш організований побут, але і просте і щасливе життя. Непоганий бонус, вірно?

В якійсь мірі, ці заяви цілком логічні, оскільки доведено, що прибирання і чистота навколо насправді можуть позитивно позначатися на психологічному здоров’ї людини. Якщо навколо вас буде порядок, ви знизите рівень свого побутового стресу (так, є і такий), який перш за все пов’язаний з швидким пошуком будинку тієї чи іншої речі.

Крім іншого, організоване середовище навколо покращує активність мозку і когнітивні здібності. А ще це допомагає вашій самоефективності (тому, як саме ви сприймаєте власну ефективність). Вона, в свою чергу, здатна покращувати розумові здібності і навіть зменшувати прояви посттравматичного стресу. Але як і в будь-якій бочці меду в цій теж є своя ложка дьогтю.

Метод Конмарі дає вам дуже чіткі інструкції. З одного боку, це добре, але з іншого, у людей, схильних до проблем з самоорганізацією, можуть виникнути великі труднощі з прибиранням. Те чи інше не виконане завдання завдасть серйозної шкоди їх психологічному благополуччю.

Ще один нюанс в тому, що японка пропонує дякувати кожній речі, з якою ви розлучаєтеся (збираєтеся викинути). Психологи вкрай негативно налаштовані до спілкування з неживими предметами, в тому числі це може створювати між людиною і предметом більш тісний зв’язок, а значить, розлучитися з ним стане ще складніше.

Тому якщо ви плануєте спробувати навести порядок в будинку за цією методикою, заздалегідь домовтеся з собою на невеликі «послаблення» і не будьте занадто суворі до себе.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар