Чому потрібно перебороти страх бути собою.

chomu-potribno-pereboroty-strah-buty-soboyuКоли вам знадобиться крапелька наснаги, згадайте про цю статтю, в якій перераховані речі, за які ви не повинні виправдовуватися ні перед ким.

Якщо ви запитаєте себе, чи завжди люди навколо вас підтримують ваші рішення, відповідь буде проста: ні, не завжди. Однак вам варто пам’ятати, що сенс життя не в пошуку виправдань своїм діям, а в тому, щоб жити так, як вам того хочеться. Ваше життя належить лише вам. Інші люди можуть спробувати вас в чомусь переконати, але вони не можуть нічого за вас вирішити. Вони можуть йти по вашому житті поруч з вами, але не пересувати вашими ногами.
І тому ви повинні самі переконатися, що обраний вами шлях веде до потрібної мети і не йде наперекір вашій інтуїції. А ще – не бійтеся йти по життю на самоті, якщо відчуваєте, що це правильно.

Зробіть своїм девізом ці слова: «Я поважаю вашу думку, але мені немає до неї ніякого діла». І можете повторювати його всім, хто буде жорстко критикувати те, у що ви щиро вірите, або те, що і робить вас тим, хто ви є. Люди неодмінно будуть вас судити за своїми мірками і критикувати, грунтуючись на своїх переконаннях – та це нормально. Це доводить, що ви якось вплинули на їхнє життя … але не давайте їм вплинути на ваше.

І коли вам знадобиться крапелька наснаги, згадайте про цей список речей, за які ви не повинні виправдовуватися ні перед ким. Отже, ви не повинні виправдовуватися:

За те, що перш за все думаєте про себе. – У 2011 році під час телевізійного інтерв’ю Мішель Обамі поставили запитання, чи не вважає вона егоїстичними свої заяви про те, що в першу чергу вона піклується про себе саму, на що та відповіла: «Зовсім ні. Це практично – адже часто ми забуваємо про власні інтереси тому, що занадто зайняті турботою про когось ще. І одна з речей, яким я хочу навчити своїх дітей, це піклуватися про себе так само сильно, як і про інших». Як на мене, так вона потрапила в яблучко! На світі не так вже й багато людей, які будуть завжди піклуватися про вас, але вже ви-то в їх число повинні входити обов’язково. А тому, складаючи розпорядок дня, ставте в ньому ваші потреби на перше місце.

За те, що ви «дивна людина». – Чи є в вас воля бути «дивним»? Чи є в вас рішучість бути справжнім? Знайте – немає абсолютно нічого дивного в тому, щоб бути дивним. Всі ми дивні – кожен по-своєму. Так прийміть ж свою оригінальність – не варто її соромитися! Якщо вам пощастило і в вас є щось, що відрізняє вас від інших – до чого це приховувати?

За те, що ви – це ви, і не приховуєте цього. – Ми ніколи не буваємо більш живими, ніж в ту мить, коли хоробро дивимося в обличчя всьому, з чим нас вирішила зіштовхнути доля. А для того, щоб знайти хоробрість, перш за все потрібно скинути свою маску. Знайти в собі сміливість бути самим собою. Коли нами опановує перфекціонізм, він підганяє нас соромом і підштовхує страхом. Так до чого робити з собою таке? Перестаньте намагатися здаватися в чужих очах досконалістю і будьте… собою.

За те, що ви не приймаєте все близько до серця. – Коли ви відстороняєтеся від чужих думок і дій, ви позбавляєте себе від цілої купи непотрібних занепокоєнь і страждань. Багато хто скаже вам, що краще за все зустрічати проблеми лицем до лиця і битися, не даючи їм пощади, але до чого нападати, якщо куди простіше від цього захиститися? А тому не приймайте чужі слова і вчинки дуже вже близько до серця. Інакше можна все своє життя проходити скривдженим на світ. Те, що роблять інші люди, стосується їх, але не вас. І крапка.

За те, що схильні прощати людей. – Прихована злість – для тих, хто вважає, що їм завжди хтось щось винен. Ну а прощення, з іншого боку, для тих, хто досить впевнений у собі, щоб стійко триматися на обох ногах і йти вперед. А щоб рухатися вперед, треба знати, чому ви відчували те, що відчували, і чому ці почуття вам більше не потрібні. Те, що трапилося з вами, варто зрозуміти і прийняти, а після – відпустити і йти далі в надії, що попереду – тільки хороше. Ніщо не залікує рани на вашій душі і не допоможе вам рости над собою самим, ліпше, ніж любов і прощення незначних образ.

За те, що самі вибираєте, з ким проводити час. – Краще, на що ви можете витратити відведений вам на цій планеті час – провести його з людьми, яких ви любите. Звичайно, є ймовірність і того, що на смертному одрі ви найбільше будете шкодувати про те, що не встигли доробити дуже важливий проект, та й взагалі не дослужилися до посади, про яку мріяли, але мені чомусь все ж здається, що навряд чи це буде вашим найбільшим жалем. Куди ймовірніше, що шкодувати ви все-таки будете про те, що не провели ще однієї романтичної ночі з вашою другою половинкою, так і не встигли поговорити по душам з сестрою, рідко ходили в кіно з найкращим другом… Життя занадто коротке, щоб жаліти витрачати час на тих, кого ви любите.

За те, що не так успішні, як інші. – Не варто порівнювати власні успіхи в житті з успіхами інших. Для того, щоб просунутися до мети, що знаходиться на одній і тій же відстані, всім нам потрібно різний час, і це нормально. Дві кращі сімейні пари, які я тільки знав, утворилися лише тоді, коли їх учасникам було вже за 30. А дитина в одній з них з’явився, коли їм було вже за 40. Який же з цього можна зробити висновок? А простий – найкращі речі в житті трапляються не тоді, коли вони повинні статися на думку оточуючих, а коли для них настане час. Так що не виправдуйтеся у відповідь на питання, чому ви ще не одружені, не працюєте на повну ставку, не заробляєте стільки грошей, скільки «повинні» та інше в цьому ж дусі. Наші життя – вони різні і не можуть бути схожі одне на одне, ніби написані під копірку.

За те, що зазнали невдачі, і готові потерпіти її знову. – Будь-яка помилка – одночасно можливість почати все заново, стати сильніше, хитріше і розумніше, ніж раніше. Забудьте про те, що вам говорили про помилки інші. Помиляйтеся, розгрібайте наслідки, вчіться на тому, що сталося, йдіть вперед і повторюйте все знову. Те, що у вас щось не склалося сьогодні, ще не означає, що вас не чекає щось хороше завтра. Так, що не турбуйтеся, і завжди будьте готові. Не витрачайте даремно сили, виправдовуючись перед песимістами.

За те, що намагаєтеся правильно харчуватися. – Занадто часто наше суспільство асоціює здорове харчування з модними дієтами і друкує в глянцевих журналах схеми «як схуднути за три дні». Але ж правильне харчування – це зовсім інше. Правильне харчування спрямовано на збереження та на зміцнення здоров’я і воно нескінченно далеко від «худнучих» дієт. Так чому ж нам доводиться захищати свій вибір здорового харчування? Та тому що люди в масі своїй вкрай скептично ставляться до самої ідеї того, що хтось може просто піклуватися про своє здоров’я, а зовсім не про те, якої його тіло ваги або форми. Так що намагайтеся харчуватися правильно – це піде вам лише на користь. І до біса критиків!

За те, що цілеспрямовано працюєте заради досягнення вашої мрії. – Коли люди намагаються вас надихнути, вони часто говорять щось теплі і душевні слова на кшталт: «Іди за своєю мрією. Вслухайся в своє серце. Знайди свій внутрішній голос і співай з ним в унісон. Зміни світ. Прагни більшого. Зміни своє життя. Якщо вже мріяти, то по-крупному. Мрій, поки твої мрії не втіляться в життя». Звичайно, з цими словами не посперечаєшся, тільки ось головна проблема в тому, що багато людей професійні мрійники, але і тільки. І поки вони зайняті своїми мріями, по-справжньому щасливі і успішні люди, люди, в яких є пристрасть і внутрішня сила, намагаються втілити свої мрії в реальність. Так станьте ж одним з них.

За те, що ви посміхаєтеся, незважаючи на всі негаразди. – На жаль, життя, в якому кожен день безхмарний, просто не буває. Кожен день не може бути хорошим – але щось хороше є в кожному дні. Вчіться це помічати. Ігноруйте навколишній вас негатив. Ніхто не знає, куди заведе нас життя, або які випробування чекають нас сьогодні. Але ж можна відшукати задоволення і в самому шляху, що б нас не чекало в його кінці. І чим більше перешкод ви подолаєте, тим сильніше ви станете. Життя завжди одне і те ж, воно не стає простіше або легше – це ви стаєте сильнішими і наполегливіше. Так що посміхайтеся і цінуйте кожен крок, що ви робите. Лише позитивний настрій допоможе вам зрозуміти, що навіть погані речі, що відбуваються з вами, можуть вести на краще, що вас тільки може чекати в цьому житті.

За те, що ви на щось сподіваєтесь. – Один мудрий чоловік якось сказав, що для щастя всім нам потрібні лише три речі – щоб було кого любити, що робити і на що сподіватися. Я з ним більш, ніж згоден. Ми часто говоримо про те, як важливі перші два пункти – але не варто забувати і про третій. І пам’ятайте, надія – це не віра в те, що одного разу життя піднесе вам все на блюдечку з блакитною облямівкою. Ні, це віра в те, що одного разу ви зможете зрозуміти, як вам самим всього цього добитися.

Постійно шукаючи виправдання своїм вчинкам і діям, ви позбавляєте себе кращого задоволення в своєму житті – бути самим собою, зі своїми власними ідеями, бажаннями і життєвим досвідом. Якщо ви йдете по життю, роблячи лише те, чого від вас чекають, тоді в якомусь сенсі ви і жити-то перестаєте. Ви просто існуєте.

Оцініть статтю
Додати коментар