Чому не можна скаржитися

Чому не можна скаржитися
Хоча і вважається, що іноді поскаржитися – це нормально, не можна дозволити цьому стати звичкою.

Існує термін  – “ефект негативності”, що відноситься до психологічного явища, заснованого на нашій тенденції приділяти більше уваги негативним явищам, які могли б бути у формі подій, рис, об’єктів, і т.д.

Дослідження довели, що реакція мозку на негативні стимули більш інтенсивна, ніж на позитивні подразники. Ми, швидше за все, пам’ятаємо або акцентуємо увагу на негативних речах більше, ніж на позитивних.

Дослідження, проведені відділенням біологічної та клінічної психології в Університеті Фрідріха Шиллера в Німеччині показали, що перебування поруч з негативними людьми або з людьми, які постійно скаржаться, викликало ті ж емоційні реакції, які зазнають, будучи в стані стресу. Якщо скарга викликає  реакцію в мозку подібну стресу, це дуже погано для вашого здоров’я. Тому бажано ніколи не скаржитися!

Чому ми скаржимося?

  • Є моменти, коли все проти нас. Ми можемо використовувати скаргу в якості механізму вирішення проблем, коли ми по-справжньому нещасні. Проте, бувають випадки, коли ми не підтримуємо себе, щоб рухатися вперед, а, навпаки, заважаємо собі в русі за допомогою скарг. Ми хочемо прикрити наші недоліки, скаржачись на несправедливість всього. Це вирази скарг, де людина просто хоче висловити свої почуття без реальних намірів вирішення проблеми. Хоче випустити стримуваний гнів або розчарування і очікує співчуття і визнання з боку слухачів.
  • Іноді ми використовуємо скарги, щоб почати бесіду. Бесіди, які починаються зі скаргою, часто мають ефект доміно. Скарга може бути заразною. Це може призвести до того, що слухач теж у відповідь почне скаржитися. Хоча ви можете відчути себе краще, що ви не єдиний, хто стикається з проблемами, насправді ви не шукаєте рішення. Коли ви робите акцент на негативі, вам може стати надзвичайно важко думати про позитивне. Ті, хто скаржиться, не можуть насолоджуватися життям. В той час як люди, які роблять упор на позитивних аспектах життя, мають краще життя.

Хронічність скарг

Хоча життя ніколи не буває викладене з пелюсток троянд і завжди буде те, що зробить нас нещасними, не варто плакати над пролитим молоком або скаржитися на те, що все і всі проти вас.

Хоча немає ніякої шкоди іноді висловлювати свої почуття, але фраза – «Як несправедливе життя» –  змусить відчувати себе нещасним. Ваші друзі можуть спочатку приходити до вас на допомогу і вислуховувати. Але є межа того, скільки кожен може слухати. Прийде час, коли у них закінчиться терпіння. Коли ви часто говорите гучні слова про ваші страждання, ви знаходитесь в небезпеці уславитися «хронічним скаржником». Повірте, ніхто не хоче слухати постійне ниття і скарги.

Звичка скаржитися

Скаржитися – це наша реакція на речі або ситуації, якими ми незадоволені. Тим не менш, деякі люди зводять це в звичку скаржитися на все, що відбувається в їхньому житті.

Людський розум – експерт, коли справа доходить до ускладнення речей. Якщо ми хочемо скаржитися, ми можемо знайти незліченну купу речей, на які можна поскаржитися. Ми починаємо тонути в морі жалості до себе і починаємо звинувачувати інших в нашій ситуації. Невдоволення може вплинути на втрату фокусу досягнення поставленої мети, який у свою чергу може вплинути на нашу продуктивність. Негатив потім починає виявлятися в різних сферах життя. Замість того, щоб зосередитися на способах виправлення того, що турбує, скаржники проводять час, бідкаючись на це.

Що скарги роблять з людьми навколо вас

Якщо скарга стає звичкою, ви скаржитеся всім. Негатив, який приходить від скарг вбиває творчість і новаторство. Менш імовірно, що скаржники можуть придумати нові ідеї. Вони настільки зайняті пошуком негативу, що перешкоджають іншим пробувати нові речі, переконуючи, що це не буде працювати.

Коли ви проводите час з людьми, які постійно скаржаться, ви, ймовірно, будете дивитися на речі в негативному світлі. Це негативно вплине на вашу діяльність. Це може вплинути на те, як ви сприймаєте свою власну ситуацію і людей навколо вас.

У той час як люди, які незадоволені і нещасні, можуть приєднатися до вас, коли ви граєте роль жертви, інші будуть уникати вас через вашого негативу. Знайомі можуть описати вас як вічного скаржника. Таким чином, скаржачись, ви може вплинути на формування зв’язків з іншими. Хоча вираз ваших почуттів може на короткий час поліпшити стан вашого розуму, це може мати негативний вплив на душевний стан інших слухачів.

У недавньому дослідженні, неврологи виміряли активність мозку людей, слухаючих інших, які скаржилися. Дане дослідження заявило, що вплив негативу, який виникає в результаті слухання скарг, може вплинути на здатність мозку до вирішення проблем. Хоча немає переконливих доказів про вплив скарг на навички вирішення проблем, але ми знаємо, що вони негативно впливають на  емоційне здоров’я.

Підсумовуючи вище сказане, маємо висновок: скаржитися – дуже нездорова звичка, що, безумовно, впливає на фізичне та емоційне здоров’я несприятливим чином. Тому треба зробити правильний вибір і бути позитивним у сприйнятті свого життя.

Оцініть статтю
Додати коментар